DFRobot Gravity - czujnik/miernik pH analogowy

Indeks: DFR-05874 EAN: 6959420908356

Analogowy miernik pH z wyjściem analgowym. Pozwala zmierzyć jakość wody. Posiada dokładność +/- 0,1 pH, co jest wystarczające w większości zastosowań. Wyposażony w diodę LED, złącze BNC oraz interfejs PH2.0.

DFRobot Gravity - czujnik/miernik pH analogowy
145,00 zł
117,89 zł netto
Zapłać później
Producent: DFRobot
Kompatybilny z: Arduino

Opis produktu: DFRobot Gravity - czujnik / miernik pH analogowy

Analogowy miernik pH kompatybilny z Arduino. Pozwala zmierzyć jakość wody. Posiada dokładność +/- 0,1 pH, co jest wystarczające w większości zastosowań. Wyposażony w diodę LED, złącze BNC oraz interfejs PH2.0. W zestawie znajduje się przewód przystosowany do nakładki DFRobot IO Expansion Shield.

 

 

Produkt kompatybilny z Arduino

Przykładowy kod oraz szczegółowe informacje można znaleźć w przewodniku użytkownika.

 

Czujnik współpracuje z dowolnym mikrokontrolerem wyposażonym w wejścia analogowe, w tym również Arduino. W celu odczytania danych wystarczy podłączyć zasilanie oraz pin wyjściowy do dowolnego wejścia analogowego mikrokontrolera i odczytać wynik pomiaru.

 

Przykład podłączenia czujnika.

 

Specyfikacja

  • Napięcie zasilania:  5 V
  • Zakres pomiaru: od 0 pH do 14 pH
  • Temperatura pracy: od 0 °C do 60 °C
  • Dokładność: +/- 0,1 pH (25 °C)
  • Czas reakcji: do 1 min
  • Czujnik pH ze złączem BNC
  • Interfejs PH2.0
  • Regulacja wzmocnienia za pomocą potencjometru
  • Przewód do połączenia z DFRobot IO Expansion Shield
  • Wymiary płytki: 43 x 32 mm

DFRobot Gravity - czujnik / miernik pH analogowy

To już druga wersja czujnika do pomiaru odczynu pH z serii Gravity od firmy DFRobot. W stosunku do pierwszej wersji została ulepszona dokładność pomiarowa czujnika. Analogowy miernik pH może być wykorzystany podczas budowy układów pomiarowych do badania parametrów jakościowych warunków środowiskowych jako miernik pH wody, a także w aparaturze laboratoryjnej do badania odczynu substancji chemicznych. Wbudowany scalony regulator napięcia umożliwia zasilanie modułu ze źródeł o napięciu z przedziału od 3,3 V do 5,5 V, typowego dla większości płytek prototypowych, takich jak Raspberry Pi i Arduino.

Czujnik analogowy pH DFRobot Gravity - zasada działania i przykłady zastosowań

Wskaźnik pH z serii Gravity może współpracować m.in. z płytkami Arduino. Dzięki temu można łatwo podłączyć czujnik do układu sterowania bez konieczności lutowania i wgrać gotową bibliotekę do pamięci mikrokontrolera komunikującego się z czujnikiem. Mierząc pH interesującej nas substancji, możemy dowiedzieć się, czy substancja ma odczyn kwaśny (0

 

DFRobot Gravity – czujnik / miernik pH analogowy

DFRobot Gravity – analogowy miernik pH wody to w pełni oprzyrządowany czujnik, który po podłączeniu do odpowiedniego urządzenia zwróci wynik pomiaru. Produkt to nie tylko sam sensor, ale również pojemnik, w którym ma się znaleźć badana ciecz oraz wszelkie konieczne przewody, interfejs PH2.0, układ elektroniczny z diodą LED, potrzebnymi wyjściami i potencjometrem.

Sensor wystarczy podłączyć do dowolnej płytki rozwojowej z wejściami na sygnały analogowe (na przykład do Arduino). Urządzenie szybko zwróci gotowy wynik.

Miernik PH wody

Urządzenie jest w stanie dokonywać pomiarów PH wody z dokładnością do dziesiątych części. Dzięki niemu można łatwo zbudować stację zdatności wody pitnej.

Bardzo dużą zaletą produktu jest brak konieczności wykonywania jakichkolwiek prac lutowniczych przed użyciem. Aby rozpocząć pracę, wystarczy podłączyć sensor na przykład do Arduino i skorzystać z gotowej biblioteki (do odczytywania wartości z tego czujnika), a następnie wyświetlić je na ekranie.

Szerokość opakowania 22 cm
Wysokość opakowania 9 cm
Głębokość opakowania 4 cm
Masa opakowania 0.099 kg

Grzesiek

03/02/23

Pytanie: Witam. Potrzebuję na bazie tej elektrody zbudowac układ pomiaru pH w akwarium i tu pojawia się moje pytanie. Czy elektroda może znajdować się długotrwałe w wodzie? Jak ja czyścić z glonów i nalotów? Pozdrawiam Grzegorz
Odpowiedź: Niestety nie testowaliśmy miernika w taki sposób, jednak patrząc po specyfikacji zdecydowanie lepszym wyborem będzie wersja Pro - https://botland.com.pl/gravity-czujniki-pogodowe/6112-dfrobot-gravity-czujnik-miernik-ph-pro-analogowy-5903351243292.html
Grzegorz

12/05/22

Pytanie: Dzień dobry. Przymierzam się do zakupu czujnika pH. Zastanawiam się czym różnią się model V1 od V2. Wiadomo w V2 są płyny kalibracyjne ale czy coś jeszcze zostało poprawione? Który będzie lepiej współpracował z esp32? Z wyrazami szacunku Grzegorz Labudda
Odpowiedź: Wśród różnic znajduje się zawartość zestawu - zestaw w wersji V2 posiada również 4 roztwory buforowe pH. Moduł posiada jednak dłuższy czas odpowiedzi - do 2 min. Odznacza się większą precyzją pomiaru niż wersja V1, zwiększony został też zakres napięcia zasilania (od 3,3 V do 5,5 V).

Opinie o produkcie

DFRobot Gravity - czujnik/miernik pH analogowy

4.8/5

Średnia Ocena

5

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.
Sławomir 14.10.2022 Potwierdzony zakup
ok wszystko zgodnie z opisem
Piotr P. 01.10.2021 Potwierdzony zakup
Jest to bardzo dobra sonda pH-metryczna wystarczająca do podstawowych pomiarów pH.
Marcin G. 29.03.2021 Potwierdzony zakup
Świetne urządzenie!
Pavel 19.05.2023 Potwierdzony zakup
Jiří 20.12.2022 Potwierdzony zakup

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: