Fibaro Motion Sensor - inteligentny czujnik ruchu i światła Z-Wave Plus - biały - FGMS-001

Indeks: FIB-23765 EAN: 5902020528579
Czujnik ruchu i światła Fibaro Motion Sensor to inteligentne urządzenie, które służy do wykrywania ruchu w pomieszczeniach. Potrafi ono zarejestrować nawet niewielkie ruchy, co pozwala na zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa poprzez włączanie alarmów w sytuacji bezpośredniego zagrożenia. Dodatkowo posiada także funkcję pomiaru temperatury oraz umożliwia sterowanie oświetleniem domowym. Dzięki kompatybilności z innymi urządzeniami i aplikacją mobilną użytkownicy mogą kontrolować swój dom z dowolnego miejsca z dostępem do internetu.
Fibaro Motion Sensor - inteligentny czujnik ruchu i światła Z-Wave Plus - biały - FGMS-001
239,00 zł
194,31 zł netto
Zapłać później
Producent: Fibaro

Opis produktu: Fibaro Motion Sensor - inteligentny czujnik ruchu i światła Z-Wave Plus - biały - FGMS-001

Czujnik ruchu i światła Fibaro Motion Sensor to inteligentny czujnik, który ma za zadanie monitorować i wykrywać ruch wewnątrz pomieszczeń. Urządzenie jest wyposażone w wysokiej jakości czujnik ruchu i jest w stanie odczytywać nawet niewielkie przemieszczenia, co pozwala na szybką reakcję na zmiany w otoczeniu. Wykryje także zmianę temperatury oraz oświetlenia w pomieszczeniu - ostrzega wówczas poprzez włączenie alarmu dźwiękowego i świetlnego oraz wysyła powiadomienia bezpośrednio na telefon użytkownika. Dodatkowo jest on w pełni kompatybilny z innymi urządzeniami smart home, co pozwala na tworzenie zaawansowanych automatycznych scenariuszy. Czujnik jest również kompatybilny z aplikacją mobilną Fibaro, która umożliwia zdalne monitorowanie i sterowanie urządzeniem.

Biały czujnik ruchu Fibaro leży na białym tle.

Fibaro Motion Sensor - inteligentny czujnik ruchu i światła Z-Wave Plus - biały - FGMS-001.

Biały czujnik ruchu Fibaro leży na białym tle.

Czujnik jest odpowiedzialny za wykrywanie ruchu w pomieszczeniu.

Główne cechy czujnika

 • Protokół komunikacyjny Z-Wave Plus
 • Monitorowanie ruchu oraz poziomu światła, umożliwiające inteligentne zarządzanie oświetleniem i wykrywanie aktywności w pomieszczeniach
 • Funkcja pomiaru temperatury otoczenia sygnalizowana zmieniającym się kolorem czujnika w zależności od jej wartości
 • Dostosowywanie światła w zależności do natężenia światła naturalnego
 • Alarmowanie wykrytego ruchu w pomieszczeniu za pomocą komunikatu dźwiękowego oraz światła ostrzegawczego
 • Kompatybilność z asystentami głosowymi
 • Wysyłanie powiadomień i danych pomiarowych na aplikację FIBARO
 • Energooszczędna bateria CR123A wystarczająca nawet do 2 lat użytkowania

Wykrywanie ruchu

Główną funkcją czujnika jest wykrywanie ruchu w pomieszczeniu do 7 m odległości, dzięki czemu może wykrywać ruch ludzi, zwierząt lub innych obiektów poruszających się w obszarze monitorowanym przez czujnik. Charakteryzuje się on wysoką precyzją i czułością, dlatego jest w stanie rozróżniać subtelne ruchy, co minimalizuje ryzyko fałszywych alarmów. Podczas wykrycia ruchu, czujnik może uruchomić różne akcje lub scenariusze, które zostały skonfigurowane przez użytkownika - możliwe jest włączenie oświetlenia, uruchomienie alarmu, powiadomienie o wykrytym ruchu lub aktywowanie innych urządzeń zgodnie z zaprogramowanymi regułami.

Powiadomienia i alarmy

Kiedy Fibaro Motion Sensor wykryje nieautoryzowany ruch w pomieszczeniu, automatycznie uruchamia sygnał alarmowy w postaci dźwięku oraz włącza diodę LED, aby poinformować użytkowników o wykrytym zdarzeniu. Alarm dźwiękowy i migające światło są kluczowe dla natychmiastowej reakcji i odstraszenia domniemanego włamywacza. Co więcej, czujnik natychmiast informuje użytkowników o potencjalnym niebezpieczeństwie, wysyłając powiadomienia poprzez aplikację mobilną na smartfon.

Biały czujnik ruchu Fibaro leży na białym tle wraz z pudełkiem.

Motion Sensor włącza alarm dźwiękowy i świetlny po wykryciu ruchu w pomieszczeniu.

Biały czujnik ruchu Fibaro świeci na żółto i leży na białym tle.Urządzenie jest kompatybilne z darmową aplikacją FIBARO na smartfona.

Synchronizacja z aplikacją na smartfona

Ten produkt jest zintegrowany z aplikacją FIBARO, co umożliwia użytkownikowi zdalne sterowanie wszystkimi podłączonymi urządzeniami. Oznacza to, że bez względu na to, czy użytkownik jest w domu, w biurze czy na zasłużonych wakacjach, może on łatwo zarządzać działaniem swoich urządzeń za pomocą smartfona. To przekłada się na oszczędność czasu i większą wygodę dla użytkownika.

Darmową aplikację FIBARO możesz pobrać na urządzenie zarówno z systemem Android, jak i z systemem iOS.

Specyfikacja techniczna czujnika

 • Producent: Fibaro
 • Model: Motion Sensor
 • Kod produktu: FGMS-001
 • Technologia łączności: bezprzewodowa
 • Protokół bezprzewodowy: Z-Wave Plus
 • Częstotliwość Z-Wave: 868,4 MHz, 868,42 MHz, 869,85 MHz
 • Zasilanie: bateria CR123A (zawarta w zestawie)
 • Napięcie baterii: 3 V
 • Aplikacja mobilna: FIBARO
 • Asystent głosowy: Google Assistant, Amazon Alexa
 • Kolor produktu: biały
 • Wymiary: 72 x 28 mm

Biały czujnik ruchu Fibaro świeci na niebiesko i leży na białym tle wraz z pudełkiem.

Czujnik łączy się ze smartfonem poprzez bramkę sieciową Z-Wave.

Logo Z-Wave na białym tle.

Protokół komunikacyjny Z-Wave.

Kompatybilność urządzeń Z-Wave Plus

Z-Wave Plus to rozwinięta wersja międzynarodowego protokołu komunikacji bezprzewodowej Z-Wave, wykorzystywana w systemach inteligentnych domów. Z-Wave Plus wprowadza kilka kluczowych ulepszeń, które zwiększają niezawodność, wydajność i funkcjonalność tego protokołu. Z-Wave Plus zapewnia niezawodną komunikację poprzez każdorazowe potwierdzanie wszystkich wiadomości w dwóch kierunkach. Umożliwia większy zasięg komunikacji, co oznacza, że urządzenia mogą być oddalone od siebie na większą odległość, bez utraty jakości sygnału. Jest on także bardziej energooszczędny i bezpieczniejszy od poprzedniej wersji. Mimo wprowadzenia tych ulepszeń Z-Wave Plus jest kompatybilny wstecz z urządzeniami Z-Wave, co oznacza, że nowe i starsze urządzenia mogą działać razem w jednym systemie.

Kolor biały
Inteligentny budynek Czujnik ruchu
Czujnik ruchu
Szerokość opakowania 6.5 cm
Wysokość opakowania 6.5 cm
Głębokość opakowania 7.5 cm
Masa opakowania 0.076 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: