Drukarka 3D - Oryginalna Prusa MINI+ - zestaw do samodzielnego montażu

Indeks: PSA-18733 EAN: 8594173671379
Drukarka 3D, której producentem jest Prusa. W urządzeniu zastosowano 32 bitową płytę główną z cichymi sterownikami silników krokowych Trinamic 2209 oraz złączem komunikacyjnym Ethernet. Obszar roboczy Prusy MINI+ to 180 x 180 x 180 mm. Na stole grzewczym prezentowanej wersji znajduje się magnetyczna płyta ze stali sprężynowej. Dzięki niewielkim wymiarom konstrukcji: 380 x 380 x 330 mm, MINI+ może znaleźć zastosowanie w tworzeniu tzw. farm drukarek. Produkt sprzedawany jest w formie zestawu do całkowicie samodzielnego montażu (DIY).
2 259,00 zł
1 836,59 zł netto
Dostawa zaplanowana na 2022-07-01
Oczekiwanie na dostawę
30 dni na zwrot
Producent: Prusa

Opis produktu: Drukarka 3D - Oryginalna Prusa MINI+ - zestaw do samodzielnego montażu

Drukarka 3D, której producentem jest Prusa. W urządzeniu zastosowano 32 bitową płytę główną z cichymi sterownikami silników krokowych Trinamic 2209 oraz złączem komunikacyjnym Ethernet. Obszar roboczy Prusy MINI+ to 180 x 180 x 180 mm. Na stole grzewczym prezentowanej wersji znajduje się magnetyczna płyta ze stali sprężynowej. Dzięki niewielkim wymiarom konstrukcji: 380 x 380 x 330 mm, MINI+ może znaleźć zastosowanie w tworzeniu tzw. farm drukarek. Produkt sprzedawany jest w formie zestawu do całkowicie samodzielnego montażu (DIY). Producent udostępnia instrukcję montażu wyłącznie w formie elektronicznej.

W naszej ofercie dostępna jest również drukarka Prusa MINI+ w wersji do uproszczonego montażu.Prezentacja Prusa MINI+.


Elementy przekładni ekstrudera w Prusa MINI+

Elementy przekładni ekstrudera w Prusa MINI+.

Zmodernizowany ekstruder

W Prusa MINI+ zastosowano wiele nowatorskich rozwiązań. Należy do nich m.in. konstrukcja ekstrudera. Silnik wytłaczarki umieszczony został na kolumnie osi Z, co pozwoliło na zmniejszenie ciężaru własnego ekstrudera. Napęd Bowden z przełożeniem 3:1 zapewnia precyzyjny i wydajny przesuw filamentu o średnicy 1,75 mm przez rurke PTFE do głowicy hotend, a następnie dyszy drukarki. 

Pole robocze Prusa MINI+

Pomimo niewielkich rozmiarów konstrukcji, Prusa MINI+ oferuje obszar roboczy o wymiarach 180 x 180 x 180 mm. Optymalny projekt urządzenia pozwala na tworzenie średniej wielkości modeli przy zachowaniu kompaktowego charakteru drukarki. Ten model Prusy może być z powodzeniem wykorzystywany przy tworzeniu farm drukarek 3D. W MINI+ wyeliminowano wyłączniki krańcowe. Stół roboczy poziomowany jest automatycznie, wykorzystując w tym celu linie siatki. 

Pole robocze w Prusa MINI+

Pole robocze w Prusa MINI+.

Magnetyczna nakładka ze stali spreżynowej

Magnetyczna nakładka ze stali sprężynowej

Proste usuwanie wydruków

Na powierzchni stołu roboczego w Prusa MINI+ znajduje się zdejmowana nakładka ze stali sprężynowej. Dzięki temu rozwiązaniu usuwanie gotowych modeli jest proste i bezpieczne. Magnetyczna płyta w trakcie formowania niemal idealnie przylega do platformy grzewczej. Po zakończeniu drukowania można ją zdjąć i usunąć uformowany model bez obaw o jego uszkodzenie. 

Łatwe sterowanie drukarką

Oryginalna Prusa MINI+ sterowana jest za pomocą panelu z ekranem o rozdzielczości 280 x 320 pikseli i przekątnej 2,8''. Menu jest przejrzyste i łatwe w nawigacji. Pozwala w prosty sposób uzyskać dostęp do wszystkich funkcji drukarki oraz za pomocą zaledwie jednego kliknięcia rozpocząć drukowanie projektu. Po instalacji nośnika USB z gotowym modelem, na ekranie wyświetlacza ukazuje się jego podgląd. Wystarczy jedynie zaakceptować rozpoczęcie pracy.

Dotykowy panel sterowania Prusa MINI+

Dotykowy panel sterowania Prusa MINI+.

Płyta główna Buddy w Prusa MINI
Płyta główna Buddy w Prusa MINI+
.

32 bitowa płyta główna Buddy STM32

W Prusa MINI+ producent zastosował nowoczesną płytę główną, oznaczoną jako model "Buddy". Specjalnie zaprojektowana do tego modelu jednostka oparta jest na 32 bitowej architekturze. Ciche sterowniki silników krokowych Trinamic 2209 zapewniają cichą pracę, zachowując przy tym wysoką wydajność.

Zabezpieczenia w Prusa MINI+

Oryginalna Prusa MINI+ została wyposażona w szereg zabezpieczeń chroniących użytkownika przed nieprzyjemnymi niespodziankami w postaci utraty dotychczasowych postępów pracy. W drukarce zaimplementowano funkcję Power Panic, której głównym zadaniem jest przywrócenie normalnej pracy urządzenia po utracie zasilania. Stabilną pracę urządzenia zapewnia wysokiej klasy zasilacz oraz trzy termistory.

Prusa MINI+

Prusa MINI+.

Dodatkowe ulepszenia wprowadzone w wersji Prusa Mini+.

Dodatkowe ulepszenia wprowadzone w wersji Prusa Mini+.

Czujnik SuperPINDA, ulepszona oś Y i zmodyfikowany firmware

Czujnik SuperPinda odpowiada za poziomowanie stołu. Jest on odporny na działanie temperatury, dzięki czemu jej zmiany nie wpływają na działanie sensora. Właściwość ta jest szczególnie istotna przy drukowaniu pierwszej warstwy wydruku. W modelu Prusa MINI+ zastosowano metalowe oprawy łożysk osi Y. Rozwiązanie to jest łatwiejsze w montażu i zapewnia lepsze podparcie konstrukcji. Firmware drukarki, oznaczony wersją 4.0.5 wzbogacono m.in. o funkcję Prusa Connect Local.

Dedykowane oprogramowanie PrusaSlicer 2.0

Producent, do przygotowywania wydruków, udostępnia autorski program PrusaSlicer w najnowszej wersji 2.0. Posiada on liczne zaawansowane funkcję, będąc jednocześnie prostym w obsłudze.


Prezentacja wybranych funkcji PrusaSlicer.

Porównanie drukarek Oryginalna Prusa MINI+ i Oryginalna Prusa i3 MK3S


Porównanie Prusa MINI+ i Prusa i3 MK3S
Model: Oryginalna Prusa MINI+ Oryginalna Prusa i3 MK3S
Pole robocze: 180 x 180 x 180 mm 250 x 210 x 210 mm
Wysokość warstwy: 0,05 - 0,35 mm 0,05 - 0,35 mm
Temperatura dyszy: 280°C 300°C
Temperatura stołu: 100°C 120°C
Płyta główna: 32 bitowa płyta Buddy 8 bitowa Ultimachine Rambo
Obsługa MMU2S: nie tak
Ekstruder: system Bowden z przełożeniem 3:1 system direct
Wyświetlacz LCD: graficzny 2,8'' 65 000 kolorów monochromatyczny
Powierzchnia druku: podgrzewany stół magnetyczny z płytami za stali sprężynowej podgrzewany stół magnetyczny z płytami za stali sprężynowej
Średnica filamentu: 1,75 mm 1,75 mm
Średnica dyszy: standardowa 0,4 mm standardowa 0,4 mm
Obsługiwane materiały: PLA, PETG, ASA, ABS, FLEX Wszystkie dostępne tworzywa termoplastyczne, w tym nylon i poliwęglan
Czujnik filamentu: nie tak (IR)
Łączność Ethernet: tak z wykorzystaniem Raspberry Pi
Łączność Wi-Fi: opcjonalne ulepszenie z wykorzystaniem Raspberry Pi
Zaawansowane czujnki:
 • 3 termistory
 • czujniki obrotów wentylatorów
 • 4 termistory
 • czujniki obrotów wentylatorów
Kalibracja: automatyczna na podstawie siatki automatyczne na podstawie siatki
Nośnik pliku do druku: nośnik USB / LAN karta SD
Aktualizacja firmware: nośnik USB / LAN port USB
Zasilacz: 160 W, zewnętrzny 240 W z Power Panic

Oryginalna Prusa MINI i Oryginalna Prusa i3 MK3S

Prusa MINI+ i Prusa i3 MK3S.

Szczegółowa specyfikacja drukarki 3D Prusa MINI+

Specyfikacja techniczna
Moc całkowita: 160 W
Wyświetlacz: LCD 2,8
Prędkość druku: do 200 mm/s
Wysokość warstwy: od 0,05 mm do 0,35 mm
Średnica dyszy: standardowa: 0,4 mm
Obsługiwany filament: PLA, PETG, ASA, ABS, Flex
Średnica filamentu:  1,75 mm
Tryb pracy: Online lub z karty SD
Format plików:  STJ, gcode
Oprogramowanie:  PrusaSlicer
Obszar roboczy:  180 x 180 x 180 mm
Temperatura dyszy: maks. 280 °C
Temperatura stołu roboczego: maks. 100 °C
Łączność:  Pendrive USB, Ethernet
Wymiary drukarki: 380 x 380 x 330 mm

Wydajna drukarka w wersji mini

Marki Prusa nie trzeba przedstawiać żadnemu miłośnikowi druku 3D. Model Prusa MINI+ o wymiarach zaledwie 380 x 380 x 330 mm to propozycja czeskiego producenta dla osób, które dysponują niewielką przestrzenią warsztatową. Mimo niewielkich wymiarów zewnętrznych, pole robocze jest spore i wynosi 180 x 180 x 180 mm.

Drukarka 3D Prusa MINI+ zbudowana została na bazie 32-bitowej płyty głównej ze sterownikami Trinamic 2209, zapewniającej wydajną pracę urządzenia oraz niską emisję hałasu. Innowację stanowi także montaż ekstrudera na kolumnie osi Z, obniżający wagę całej konstrukcji.

Łatwy druk i łatwe usuwanie modeli

Drukarka 3D - Oryginalna Prusa MINI+ - zestaw do samodzielnego montażu będzie odpowiednia nawet dla początkujących adeptów drukowania przyrostowego. Przygotowanie i wytworzenie modeli ułatwi im intuicyjne, dedykowane środowisko PrusaSlicer 2.0 oraz duży, pełnokolorowy wyświetlacz graficzny do obsługi urządzenia.

Usuwanie gotowych modeli ze stołu roboczego jest bezpieczniejsze i szybsze dzięki nakładkom ze stali sprężynowej. Natomiast funkcja Power Panic pozwala na ponowne uruchomienie druku 3D po nagłym przerwaniu zasilania, bez ryzyka uszkodzenia drukowanej formy.Wymiary Prusa MINI

Kompaktowe wymiary Prusa MINI+.

Drukarka 3D - Oryginalna Prusa MINI+ - zestaw do samodzielnego montażu

Drukarka 3D znanej i rekomendowanej firmy z Czech - Prusa, to rozwiązanie, które śmiało można polecić początkującym i średniozaawansowanym projektantom. Doskonale sprawdzi się jako drukarka 3D do zastosowań domowych, ale także w małej lub średniej firmie, agencji lub warsztacie freelancera.

W drukarce 3D MINI+ mamy nowoczesną, 32-bitową płytę główną i silniki krokowe Trinamic 2209. Bez problemu podłączymy się za pomocą kabla Ethernet. Stół roboczy pozwala na tworzenie sporej wielkości obiektów trójwymiarowych, ponieważ rozmiary obszaru to aż 180 x 180 x 180 mm.

Efektywna i tania drukarka 3D Prusa MINI+

Możliwości, jakie zapewnia nowoczesny druk 3D, są ograniczone praktycznie tylko przez naszą wyobraźnię oraz wybór rodzaju filamentów. Jeśli chcemy zacząć przygodę z drukiem 3D, to model MINI+ renomowanej marki Prusa będzie najlepszym wyborem zakupowym.


W tym miejscu możesz kupić przedstawioną drukarkę 3D w wersji do samodzielnego złożenia. Oczywiście otrzymasz akcesoria do drukarki 3D, cały zestaw instrukcji, zapewniający szybką i bezproblemową pracę. Na innej podstronie możesz też kupić to urządzenie w wersji już złożonej.

Wysyłka w dniu zamówienia

Zaksięgowanie wpłaty za zamówienie na naszym koncie w dzień roboczy do godziny 12:00 oznacza wysyłkę towaru jeszcze tego samego dnia! 

Czas realizacji płatności uzależniony jest od godzin sesji ELIXIR banków nadawcy i odbiorcy przelewu (więcej informacji na ten temat np. na stronie https://www.kiedy-przelew.pl/).

Darmowa wysyłka w Polsce już od 300 zł

Jeśli kwota do zapłaty za produkty przekroczy 300 zł dostawa gratis! Dotyczy zamówień opłaconych przed wysyłką. Zamówienia pobraniowe wysyłamy gratis od 500 zł.

Zamówienia wielkogabarytowe, przekraczające standardowe wymiary przesyłek kurierskich mogą zostać wysłane na palecie. Czas doręczenia takiej przesyłki wynosi 1-3 dni robocze od momentu nadania.

Wysyłka na terenie Polski

Card image cap
Poczta Polska
 • Termin dostawy: 1-3 dni
 • Płatność z góry: od 9,90 zł
 • Płatność przy odbiorze: 17,90 zł
 • Ubezpieczenie: 1000 zł
Card image cap
Kurier GLS
 • Termin dostawy: 24h
 • Płatność z góry: od 14,90 zł
 • Płatność przy odbiorze: 22,90 zł
 • Ubezpieczenie: 6000 zł
Card image cap
Inpost Paczkomaty 24/7
 • Termin dostawy: 1-3 dni
 • Płatność z góry: od 12,90 zł
 • Ponad 11 000 Paczkomatów
 • Ubezpieczenie: 200 zł
Card image cap
Inpost Kurier
 • Termin dostawy: 24h
 • Płatność z góry: od 16,90 zł
 • Ubezpieczenie: do 100 000 zł
 • Dostawa pod wskazany adres

Wysyłka za granicę

Kurier GLS - strefa 1

Austria, Belgia, Chrowacja, Czechy, Dania, Niemcy, Holandia, Słowacja

 • Termin dostawy: 2-4 dni
 • Płatność z góry: 35 zł
Kurier GLS - strefa 2

Bułgaria, Estonia, Francja, Litwa, Luksemburg,  Łotwa, Portugalia, Rumunia, San Marino, Słowenia, Węgry, Włochy

 • Termin dostawy: 2-5 dni
 • Płatność z góry: 50 zł
Kurier GLS - strefa 3

Finlandia, Grecja, Hiszpania, Irlandia, Szwecja

 • Termin dostawy: 2-7 dni
 • Płatność z góry: 80 zł

Formy płatności

Card image cap
PayU
 • Płatność natychmiastowa. Twoja wpłata trafi na nasze kontro w ciągu kilku minut.

  W tym:
Card image cap
Przelewy24
 • Szybki przelew internetowy. Twoją wpłatę otrzymamy w ciągu kilku minut.

  W tym:
Card image cap
Przelew tradycyjny
 • Po złożeniu zamówienia otrzymasz od nas numer konta bankowego do dokonania przelewu.

  W zależności od banku Twoja wpłata dotrze do nas w ciągu 1-2 dni roboczych.
Card image cap
Pobranie
 • Za zakupy zapłacisz bezpośrednio przy odbiorze paczki. Pamiętaj o przygotowaniu odliczonej kwoty.

  Maksymalna wartość zamówienia płatnego za pobraniem to 6 000 zł.

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Opinie o produkcie

Drukarka 3D - Oryginalna Prusa MINI+ - zestaw do samodzielnego montażu

4.8/5

Średnia Ocena

5

Opinie Klientów
30.01.2022
Wszystko OK
21.11.2021
Bardzo dobra drukarka dla początkującego
11.10.2021
Super
28.04.2021
Pierwsza drukarka, więc nie porównam, ale po "stateczku" jestem zadowolony. I to w zasadzie z zerowym know-how z mojej strony. Sama drukarka świetna na biurko, bo zajmuje mało miejsca i jest na tyle cicha, że nie przeszkadza. Zwracam uwagę, że nazwa "zestaw do samodzielnego montażu" nie jest na wyrost. Jedyne co przychodzi w całości to ekran LCD zamontowany w pomarańczowej ramce.
11.04.2021
Rewelacyjna jakość wydruku jakiej można spodziewać się po Prusie. Jedyny minus jak na razie to ekstruder. Nie jestem fanem tego rozwiązania

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: