• Obniżka

Drukarka 3D - Oryginalna Prusa MINI+ - zestaw do samodzielnego montażu

Indeks: PSA-18733 EAN: 8594173671379
Drukarka 3D, której producentem jest Prusa. W urządzeniu zastosowano 32 bitową płytę główną z cichymi sterownikami silników krokowych Trinamic 2209 oraz złączem komunikacyjnym Ethernet. Obszar roboczy Prusy MINI+ to 180 x 180 x 180 mm. Na stole grzewczym prezentowanej wersji znajduje się magnetyczna płyta ze stali sprężynowej. Dzięki niewielkim wymiarom konstrukcji: 380 x 380 x 330 mm, MINI+ może znaleźć zastosowanie w tworzeniu tzw. farm drukarek. Produkt sprzedawany jest w formie zestawu do całkowicie samodzielnego montażu (DIY).
Drukarka 3D - Oryginalna Prusa MINI+ - zestaw do samodzielnego montażu
2 549,00 zł -10%
2 294,10 zł
1 865,12 zł netto
Najniższa cena z 30 dni: 2 294,10 zł
Producent: Prusa

Opis produktu: Drukarka 3D - Oryginalna Prusa MINI+ - zestaw do samodzielnego montażu

Drukarka 3D, której producentem jest Prusa. W urządzeniu zastosowano 32 bitową płytę główną z cichymi sterownikami silników krokowych Trinamic 2209 oraz złączem komunikacyjnym Ethernet. Obszar roboczy Prusy MINI+ to 180 x 180 x 180 mm. Na stole grzewczym prezentowanej wersji znajduje się magnetyczna płyta ze stali sprężynowej. Dzięki niewielkim wymiarom konstrukcji: 380 x 380 x 330 mm, MINI+ może znaleźć zastosowanie w tworzeniu tzw. farm drukarek. Produkt sprzedawany jest w formie zestawu do całkowicie samodzielnego montażu (DIY). Producent udostępnia instrukcję montażu wyłącznie w formie elektronicznej.

W naszej ofercie dostępna jest również drukarka Prusa MINI+ w wersji do uproszczonego montażu.Prezentacja Prusa MINI+.


Elementy przekładni ekstrudera w Prusa MINI+

Elementy przekładni ekstrudera w Prusa MINI+.

Zmodernizowany ekstruder

W Prusa MINI+ zastosowano wiele nowatorskich rozwiązań. Należy do nich m.in. konstrukcja ekstrudera. Silnik wytłaczarki umieszczony został na kolumnie osi Z, co pozwoliło na zmniejszenie ciężaru własnego ekstrudera. Napęd Bowden z przełożeniem 3:1 zapewnia precyzyjny i wydajny przesuw filamentu o średnicy 1,75 mm przez rurke PTFE do głowicy hotend, a następnie dyszy drukarki. 

Pole robocze Prusa MINI+

Pomimo niewielkich rozmiarów konstrukcji, Prusa MINI+ oferuje obszar roboczy o wymiarach 180 x 180 x 180 mm. Optymalny projekt urządzenia pozwala na tworzenie średniej wielkości modeli przy zachowaniu kompaktowego charakteru drukarki. Ten model Prusy może być z powodzeniem wykorzystywany przy tworzeniu farm drukarek 3D. W MINI+ wyeliminowano wyłączniki krańcowe. Stół roboczy poziomowany jest automatycznie, wykorzystując w tym celu linie siatki. 

Pole robocze w Prusa MINI+

Pole robocze w Prusa MINI+.

Magnetyczna nakładka ze stali spreżynowej

Magnetyczna nakładka ze stali sprężynowej

Proste usuwanie wydruków

Na powierzchni stołu roboczego w Prusa MINI+ znajduje się zdejmowana nakładka ze stali sprężynowej. Dzięki temu rozwiązaniu usuwanie gotowych modeli jest proste i bezpieczne. Magnetyczna płyta w trakcie formowania niemal idealnie przylega do platformy grzewczej. Po zakończeniu drukowania można ją zdjąć i usunąć uformowany model bez obaw o jego uszkodzenie. 

Łatwe sterowanie drukarką

Oryginalna Prusa MINI+ sterowana jest za pomocą panelu z ekranem o rozdzielczości 280 x 320 pikseli i przekątnej 2,8''. Menu jest przejrzyste i łatwe w nawigacji. Pozwala w prosty sposób uzyskać dostęp do wszystkich funkcji drukarki oraz za pomocą zaledwie jednego kliknięcia rozpocząć drukowanie projektu. Po instalacji nośnika USB z gotowym modelem, na ekranie wyświetlacza ukazuje się jego podgląd. Wystarczy jedynie zaakceptować rozpoczęcie pracy.

Dotykowy panel sterowania Prusa MINI+

Dotykowy panel sterowania Prusa MINI+.

Płyta główna Buddy w Prusa MINI
Płyta główna Buddy w Prusa MINI+
.

32 bitowa płyta główna Buddy STM32

W Prusa MINI+ producent zastosował nowoczesną płytę główną, oznaczoną jako model "Buddy". Specjalnie zaprojektowana do tego modelu jednostka oparta jest na 32 bitowej architekturze. Ciche sterowniki silników krokowych Trinamic 2209 zapewniają cichą pracę, zachowując przy tym wysoką wydajność.

Zabezpieczenia w Prusa MINI+

Oryginalna Prusa MINI+ została wyposażona w szereg zabezpieczeń chroniących użytkownika przed nieprzyjemnymi niespodziankami w postaci utraty dotychczasowych postępów pracy. W drukarce zaimplementowano funkcję Power Panic, której głównym zadaniem jest przywrócenie normalnej pracy urządzenia po utracie zasilania. Stabilną pracę urządzenia zapewnia wysokiej klasy zasilacz oraz trzy termistory.

Prusa MINI+

Prusa MINI+.

Dodatkowe ulepszenia wprowadzone w wersji Prusa Mini+.

Dodatkowe ulepszenia wprowadzone w wersji Prusa Mini+.

Czujnik SuperPINDA, ulepszona oś Y i zmodyfikowany firmware

Czujnik SuperPinda odpowiada za poziomowanie stołu. Jest on odporny na działanie temperatury, dzięki czemu jej zmiany nie wpływają na działanie sensora. Właściwość ta jest szczególnie istotna przy drukowaniu pierwszej warstwy wydruku. W modelu Prusa MINI+ zastosowano metalowe oprawy łożysk osi Y. Rozwiązanie to jest łatwiejsze w montażu i zapewnia lepsze podparcie konstrukcji. Firmware drukarki, oznaczony wersją 4.0.5 wzbogacono m.in. o funkcję Prusa Connect Local.

Dedykowane oprogramowanie PrusaSlicer 2.0

Producent, do przygotowywania wydruków, udostępnia autorski program PrusaSlicer w najnowszej wersji 2.0. Posiada on liczne zaawansowane funkcję, będąc jednocześnie prostym w obsłudze.


Prezentacja wybranych funkcji PrusaSlicer.

Porównanie drukarek Oryginalna Prusa MINI+ i Oryginalna Prusa i3 MK3S


Porównanie Prusa MINI+ i Prusa i3 MK3S
Model: Oryginalna Prusa MINI+ Oryginalna Prusa i3 MK3S
Pole robocze: 180 x 180 x 180 mm 250 x 210 x 210 mm
Wysokość warstwy: 0,05 - 0,35 mm 0,05 - 0,35 mm
Temperatura dyszy: 280°C 300°C
Temperatura stołu: 100°C 120°C
Płyta główna: 32 bitowa płyta Buddy 8 bitowa Ultimachine Rambo
Obsługa MMU2S: nie tak
Ekstruder: system Bowden z przełożeniem 3:1 system direct
Wyświetlacz LCD: graficzny 2,8'' 65 000 kolorów monochromatyczny
Powierzchnia druku: podgrzewany stół magnetyczny z płytami za stali sprężynowej podgrzewany stół magnetyczny z płytami za stali sprężynowej
Średnica filamentu: 1,75 mm 1,75 mm
Średnica dyszy: standardowa 0,4 mm standardowa 0,4 mm
Obsługiwane materiały: PLA, PETG, ASA, ABS, FLEX Wszystkie dostępne tworzywa termoplastyczne, w tym nylon i poliwęglan
Czujnik filamentu: nie tak (IR)
Łączność Ethernet: tak z wykorzystaniem Raspberry Pi
Łączność Wi-Fi: opcjonalne ulepszenie z wykorzystaniem Raspberry Pi
Zaawansowane czujnki:
  • 3 termistory
  • czujniki obrotów wentylatorów
  • 4 termistory
  • czujniki obrotów wentylatorów
Kalibracja: automatyczna na podstawie siatki automatyczne na podstawie siatki
Nośnik pliku do druku: nośnik USB / LAN karta SD
Aktualizacja firmware: nośnik USB / LAN port USB
Zasilacz: 160 W, zewnętrzny 240 W z Power Panic

Oryginalna Prusa MINI i Oryginalna Prusa i3 MK3S

Prusa MINI+ i Prusa i3 MK3S.

Szczegółowa specyfikacja drukarki 3D Prusa MINI+

Specyfikacja techniczna
Moc całkowita: 160 W
Wyświetlacz: LCD 2,8
Prędkość druku: do 200 mm/s
Wysokość warstwy: od 0,05 mm do 0,35 mm
Średnica dyszy: standardowa: 0,4 mm
Obsługiwany filament: PLA, PETG, ASA, ABS, Flex
Średnica filamentu:  1,75 mm
Tryb pracy: Online lub z karty SD
Format plików:  STJ, gcode
Oprogramowanie:  PrusaSlicer
Obszar roboczy:  180 x 180 x 180 mm
Temperatura dyszy: maks. 280 °C
Temperatura stołu roboczego: maks. 100 °C
Łączność:  Pendrive USB, Ethernet
Wymiary drukarki: 380 x 380 x 330 mm

Wydajna drukarka w wersji mini

Marki Prusa nie trzeba przedstawiać żadnemu miłośnikowi druku 3D. Model Prusa MINI+ o wymiarach zaledwie 380 x 380 x 330 mm to propozycja czeskiego producenta dla osób, które dysponują niewielką przestrzenią warsztatową. Mimo niewielkich wymiarów zewnętrznych, pole robocze jest spore i wynosi 180 x 180 x 180 mm.

Drukarka 3D Prusa MINI+ zbudowana została na bazie 32-bitowej płyty głównej ze sterownikami Trinamic 2209, zapewniającej wydajną pracę urządzenia oraz niską emisję hałasu. Innowację stanowi także montaż ekstrudera na kolumnie osi Z, obniżający wagę całej konstrukcji.

Łatwy druk i łatwe usuwanie modeli

Drukarka 3D - Oryginalna Prusa MINI+ - zestaw do samodzielnego montażu będzie odpowiednia nawet dla początkujących adeptów drukowania przyrostowego. Przygotowanie i wytworzenie modeli ułatwi im intuicyjne, dedykowane środowisko PrusaSlicer 2.0 oraz duży, pełnokolorowy wyświetlacz graficzny do obsługi urządzenia.

Usuwanie gotowych modeli ze stołu roboczego jest bezpieczniejsze i szybsze dzięki nakładkom ze stali sprężynowej. Natomiast funkcja Power Panic pozwala na ponowne uruchomienie druku 3D po nagłym przerwaniu zasilania, bez ryzyka uszkodzenia drukowanej formy.Wymiary Prusa MINI

Kompaktowe wymiary Prusa MINI+.

Drukarka 3D - Oryginalna Prusa MINI+ - zestaw do samodzielnego montażu

Drukarka 3D znanej i rekomendowanej firmy z Czech - Prusa, to rozwiązanie, które śmiało można polecić początkującym i średniozaawansowanym projektantom. Doskonale sprawdzi się jako drukarka 3D do zastosowań domowych, ale także w małej lub średniej firmie, agencji lub warsztacie freelancera.

W drukarce 3D MINI+ mamy nowoczesną, 32-bitową płytę główną i silniki krokowe Trinamic 2209. Bez problemu podłączymy się za pomocą kabla Ethernet. Stół roboczy pozwala na tworzenie sporej wielkości obiektów trójwymiarowych, ponieważ rozmiary obszaru to aż 180 x 180 x 180 mm.

Efektywna i tania drukarka 3D Prusa MINI+

Możliwości, jakie zapewnia nowoczesny druk 3D, są ograniczone praktycznie tylko przez naszą wyobraźnię oraz wybór rodzaju filamentów. Jeśli chcemy zacząć przygodę z drukiem 3D, to model MINI+ renomowanej marki Prusa będzie najlepszym wyborem zakupowym.


W tym miejscu możesz kupić przedstawioną drukarkę 3D w wersji do samodzielnego złożenia. Oczywiście otrzymasz akcesoria do drukarki 3D, cały zestaw instrukcji, zapewniający szybką i bezproblemową pracę. Na innej podstronie możesz też kupić to urządzenie w wersji już złożonej.

Szerokość opakowania 40 cm
Wysokość opakowania 26 cm
Głębokość opakowania 50 cm
Masa opakowania 7.8 kg

Łukasz

09/02/22

Pytanie: Dzień dobry! Do tego zestawu co najlepiej zakupić dodatkowo? Chciałbym rozpocząć swoją przygodę z drukiem 3D jakoś bezboleśnie ;)
Odpowiedź: Jeśli mówimy o bezbolesnym wejściu w druk 3D, to Prusa zdecydowanie będzie dobrym wyborem. Ewentualnie może się Pan zastanowić nad zakupem dodatkowej płytki na stół roboczy. W zestawie jest tylko płyta gładka - https://botland.com.pl/czesci-zapasowe-drukarki-3d/19935-plyta-ze-stali-sprezynowej-z-samoprzylepnym-arkuszem-pei-do-drukarek-prusa-mini-gladka-5904422350130.html, a dostępna jest jeszcze wersja teksturowana (https://botland.com.pl/czesci-zapasowe-drukarki-3d/19934-plyta-ze-stali-sprezynowej-pei-do-drukarek-prusa-mini-teksturowana-5904422350123.html) oraz satynowa (https://botland.com.pl/czesci-zapasowe-drukarki-3d/19936-mini-plyta-ze-stali-sprezynowej-pokryta-dwustronnie-pei-napylanym-proszkowo-satynowa-5904422351700.html). Różne płytki ułatwiają drukowanie i przyleganie różnych rodzajów materiału, zostało to wyszczególnione w formie intuicyjnej tabeli na stronie Prusy - https://help.prusa3d.com/pl/materials. Kolejna rzecz warta rozważenia to klej do druku, przydaje się przy bardziej problematycznych wydrukach oraz bardziej zaawansowanych materiałach. Przyda się również alkohol izopropylowy do czyszczenia powierzchni stołu roboczego - https://botland.com.pl/smary-i-oczyszczacze/5707-kontakt-ipa-plus-alkohol-izopropylowy-1000ml-5901764329480.html. Ostatnie usprawnienie to czujnik filamentu - https://botland.com.pl/czesci-zapasowe-drukarki-3d/20956-czujnik-filamentu-do-drukarki-3d-prusa-mini-5904422383077.html, może się on przydać przy długich wydrukach gdy nie jesteśmy pewni czy wystarczy nam materiału na szpuli, czujnik ten w momencie kiedy wykryje brak materiału, wstrzyma pracę drukarki.
Z tych wszystkich rzeczy na początek zaopatrzyłbym się w klej oraz alkohol izopropylowy, ewentualnie w jedną dodatkową płytkę.

Opinie o produkcie

Drukarka 3D - Oryginalna Prusa MINI+ - zestaw do samodzielnego montażu

4.8/5

Średnia Ocena

9

Opinie Klientów
Poniższe opinie zbieramy
i weryfikujemy przy pomocy
zewnętrznego partnera Trustmate
i pochodzą z procesu pozakupowego.
nic 09.10.2023 Potwierdzony zakup
Wszystko w najlepszym porządku, drukuje od strzała, bez żadnych problemów itd
Vladislav 08.09.2023 Potwierdzony zakup Opinia tłumaczona
Bardzo szybka dostawa i wszystko dotarło w porządku i kompletne.
Robert 14.06.2023 Potwierdzony zakup
Drukarka oferuje świetną jakość wydruku w rozsądnym czasie, przy czym pozostaje cicha. Na plus są też jej małe wymiary. Jedynym minusem jest brak funkcji wznowienia wydruku po utracie zasilania.
Marek 13.02.2023 Potwierdzony zakup
Element mocujący oś Z delikatnie pękł. Nie przeszkadza w użytkowaniu. Prusa to Prusa.
Damian P. 30.01.2022 Potwierdzony zakup
Wszystko OK
Marcin M. 21.11.2021 Potwierdzony zakup
Bardzo dobra drukarka dla początkującego
MARIOLA J. 11.10.2021 Potwierdzony zakup
Super
Radosław D. 28.04.2021 Potwierdzony zakup
Pierwsza drukarka, więc nie porównam, ale po "stateczku" jestem zadowolony. I to w zasadzie z zerowym know-how z mojej strony. Sama drukarka świetna na biurko, bo zajmuje mało miejsca i jest na tyle cicha, że nie przeszkadza. Zwracam uwagę, że nazwa "zestaw do samodzielnego montażu" nie jest na wyrost. Jedyne co przychodzi w całości to ekran LCD zamontowany w pomarańczowej ramce.
Karol Z. 11.04.2021 Potwierdzony zakup
Rewelacyjna jakość wydruku jakiej można spodziewać się po Prusie. Jedyny minus jak na razie to ekstruder. Nie jestem fanem tego rozwiązania

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: