Kategorie

Wyświetlacze LCD TFT i IPS

Wyświetlacze LCD - TFT i IPS - Jeśli kiedykolwiek używałeś smartfona, tableta lub komputera z matrycą dotykową, to najpewniej miałeś do czynienia z wyświetlaczem LCD typu TFT, którego struktura opiera się na tranzystorach cienkowarstwowych. Taki wyświetlacz może jednocześnie pełnić funkcję urządzenia wejściowego, tj. do wprowadzania informacji wejściowych oraz urządzenia wyjściowego - do wyświetlania informacji wyjściowych. Obok technologii OLED, technologia LCD TFT jest jedną z najpopularniej wykorzystywanych technologii w dziedzinie wyświetlaczy i interfejsów. Oferowane przez nas wyświetlacze TFT mogą współpracować z Arduino, Raspberry Pi, BeagleBone oraz innymi platformami rozwojowymi dla systemów wbudowanych. Dodatkowo w ofercie znajdują się także wyświetlacze LED IPS, które różnią się odrobinę od wersji TFT.

Filtrowanie

Ekran - typ
Ekran - przekątna
Ekran - rozdziel.
Ekran - interfejs
Producenci
Ekran - dotyk

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Wyświetlacze TFT - wysoka jakość obrazu i niski pobór energii

Wyświetlacze TFT bazują na technologii LCD i umożliwiają wyświetlanie obrazu w wysokiej rozdzielczości o mocnym kontraście oraz wyraźnych kolorach. Technologia LCD TFT zapoczątkowana przez firmę IBM jest wykorzystywana głównie w monitorach komputerowych, laptopach, tabletach, przenośnych odtwarzaczach multimedialnych, a także smartfonach. Zasada działania technologii TFT polega na sterowaniu jasnością czerwonych, zielonych i niebieskich pikseli, za pomocą tranzystorów cienkowarstwowych, po jednym na każdy piksel. Same piksele nie produkują światła - wyświetlacz TFT używa wbudowanego systemu podświetlania matrycy za pomocą diod LED.

TFT czy IPS - który wyświetlacz wybrać?

TFT / IPS - Wyświetlacze IPS bazują konstrukcyjnie na wyświetlaczach TFT LCD. Wyświetlacze TFT dzięki zastosowaniu technologii tranzystorów cienkowarstwowych, umożliwiają emisję obrazu w jeszcze lepszej jakości niż klasyczne wyświetlacze LCD. Z kolei wyświetlacze IPS LCD, cechuje bardziej wierne odwzorowanie kolorów oraz bardzo dobra widoczność obrazu pod szerszym kątem widzenia. Technologia IPS LCD jest wykorzystywana w wysoko wydajnych komputerach klasy PC, tabletach i smartfonach. Jeśli potrzebujesz laptopa bądź zewnętrznego monitora do celów pracowniczych, oglądania filmów i zdjęć, gier i rozmów video oraz zgrywania plików graficznych, wówczas wyświetlacz z matrycą IPS będzie dla Ciebie zdecydowanie bardzo dobrym rozwiązaniem umożliwiającym wierne odtwarzanie kolorów oraz dobrą widoczność obrazu pod diametralnie zróżnicowanym kątem widzenia.