Kategorie

Wyświetlacze LCD TFT i IPS

Niemal każdy zaawansowany technologicznie sprzęt, system lub narzędzia potrzebują takich elementów, jak wyświetlacze LCD IPS lub TFT. Pozwala on zarówno na komunikację z użytkownikiem, jak i regulację pracy. Z czasem pojawiają się coraz nowsze i lepsze rozwiązania, które dostarczają ogromne możliwości oraz korzyści wymagającym osobom. Taki asortyment każdy z Was znajdzie w tej kategorii – sprawdźcie, co dla Was przygotowaliśmy z naszym zespołem specjalistów!

Filtrowanie

Ekran - typ
Ekran - przekątna:
Ekran - rozdziel.
Ekran - interfejs:
Producenci
Ekran - dotyk:

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Wyświetlacze IPS – zastosowanie i charakterystyka

Wszystko zależy od zastosowań, do których wybrany model ma zostać wykorzystywany. Modele IPS to popularny rodzaj matrycy, który wykorzystywany jest zarówno w telefonach komórkowych, jak i tabletach, monitorach komputerów lub telewizorach. Konkurują one z nieco tańszymi matrycami TN, jednak szerokie kąty widzenia i doskonałe odwzorowanie kolorów pozwala użytkownikom cieszyć się wyjątkowo precyzyjnym obrazem.

Wyświetlacze IPS mogą być stosowane wszędzie, gdzie tylko są one potrzebne – niezależnie, czy Waszym zadaniem jest naprawa tabletu, zaprojektowanie systemu telewizyjnego do auta, czy wykonanie zaawansowanej konstrukcji opartej na mocy obliczeniowej Raspberry Pi. Dla mniej wymagających zastosowań, posiadamy w ofercie sklepu także wyświetlacze alfanumeryczne i graficzne oraz wyświetlacze OLED, które pozwolą na stworzenie najbardziej podstawowego komunikatora, przekazującego przykładowo informacje o błędach itp.

TFT, czyli optymalizacja grubości i masy produktów

Stosując wyświetlacze TFT, użytkownicy są w stanie wyszczuplać swoje konstrukcje i minimalizować ich wagę. Swoją budowę opierają na cienkowarstwowych tranzystorach, które pozwalają osiągnąć naprawdę głęboki obraz, zadowalający dla najbardziej wymagających interesantów. Do głównych zalet wyświetlaczy TFT należy niski koszt produkcji, jasność obrazu, który doskonale poradzi sobie nawet przy mocnym nasłonecznieniu otoczenia i dużo niższy pobór energii.

Jak widać, jest to satysfakcjonujące rozwiązanie dla wszystkich aplikacji graficznych i narzędzi, które będą wykorzystywane do odbioru obrazu wysokiej jakości. Dysponujemy zarówno klasycznymi modelami wyświetlaczy, jak i dotykowymi, które ułatwią pracę użytkownikom – niezależnie, czy będzie to projekt służący do prywatnych (np. konstrukcji stacji pogodowych lub inteligentnego panelu sterowania nieruchomością), czy służbowych zastosowań (np. jako panel kontrolny lub regulator pracy maszyn).