Kategorie

Konwertery USB - UART / RS232 / RS485

Konwerter USB-UART - Skrót UART oznacza Universal Asynchronous Receiver and Transmitter. Jest to nic innego jak układ scalony, którego głównym zadaniem jest umożliwienie komunikacji. Wymiana informacji odbywa się poprzez asymetryczny przekaz oraz odbiór danych za pomocą portu szeregowego. Obecnie niezwykle trudno znaleźć porty szeregowe w komputerach osobistych lub laptopach. Oferują je wyłącznie wybrani producenci w kilku seriach produktów. Jednak jeszcze nie tak dawno były integralną częścią wielu komputerów osobistych. Działanie UART w skrócie można opisać jako transmisję, która zawsze zaczyna się od tak zwanego bitu startowego, niezmiennie mającego postać logicznego zera. Następnie zostaje przesłanych 7, 8 lub 9 bitów, których liczba jest uzależniona od konfiguracji konkretnego urządzenia. Koniec informacji to tak zwany bit stopu, czyli logiczna jedynka. Cała informacja jest określana jako ramka UART. Obecnie wykorzystuje się specjalne konwertery podłączane przez gniazdo USB. Ponadto dostępne są także modele umożliwiające przejście z UART na RS485 oraz z UART na RS232 i wiele innych. Konwerter USB UART to bardzo wygodne rozwiązanie.

Filtrowanie

Konwerter - Układ
Konwerter - Interfejs
Konwerter - Gniazdo

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Konwerter USB UART - Szeroka oferta niezawodnych konwerterów w Botland

W ofercie naszego sklepu dostępne są konwertery oparte na różnych modułach, które w systemach operacyjnych są wykrywane jako port COM. Ponadto można znaleźć przejściówki, dzięki którym jest możliwe podłączenie do komputera m.in. sterownika z portem RS232 do standardowego gniazda USB. W zestawach tego typu dostępny jest m.in. przewód z końcówką USB typu A i USB typu B, a także płyta z CD ze sterownikami. Konwertery tego typu mogą pracować zarówno z napięciem 3,5 V, jak i 5 V. Konstrukcje urządzeń są oparte na sprawdzonych i przetestowanych układach gwarantujących stabilną pracę nawet w trakcie intensywnej eksploatacji. W naszej ofercie są dostępne również nakładki na minikomputer Raspberry Pi z wbudowanymi portami USB, a także z konwerterem USB-UART. Wybrane nakładki są wyposażone w diody komunikacyjne informujące użytkownika nie tylko o stanie portów, ale też o stanie komunikacji. W zestawie oprócz urządzenia użytkownik otrzymuje niezbędne przewody, konektor, śrubki montażowe i dystanse. W Botland można znaleźć konwertery UART wyposażone w port mini-USB lub micro-USB. Urządzenia tego typu mogą być wykorzystywane m.in. z STM32 Discovery i Arduino. Co więcej, oferujemy modele zapewniające bardzo dużą prędkość przesyłu danych. Konwertery tego typu mają dwa złącza 26-pinowe, a także takie interfejsy takie jak 12C, JTAG, SPI i inne.

Konwerter RS232 na USB, RS485 i inne - Zaawansowane konwertery

W asortymencie naszego sklepu znajdują się konwertery z UART na RS485, dzięki którym można zarządzać nawet kilkudziesięcioma urządzeniami. Egzemplarze tego typu są niejednokrotnie wyposażone w złącza ARK, RJ11, a także goldpin. Ponadto w naszej ofercie dostępne są konwertery umożliwiające wymianę informacji pomiędzy interfejsem RS485 i RS232 i Ethernet RJ45. Moduły tego typu można konfigurować m.in. przez stronę internetową oraz poprzez protokół sieciowy lub szeregowy. Takie konwertery umożliwiają pracę w różnych trybach, dzięki czemu charakteryzują się uniwersalnością i wszechstronnym wykorzystaniem. Co więcej, dzięki zastosowaniu wydajnego procesora wyróżniają się szybkim i stabilnym działaniem. W przypadku modeli obsługujących zarówno interfejs RS232, jak i RS485, jest możliwa równoległa obsługa obu standardów. Kolejną zaletą jest pełne wsparcie Modbus, m.in. dla aplikacji przemysłowych. W wielu przypadkach firmware jest aktualizowany za pośrednictwem sieci.

Komunikacja UART - Długa żywotność i bezproblemowe działanie

W ofercie sklepu Botland można znaleźć m.in. nowoczesne konwertery produkowane przez renomowane firmy z wieloletnim doświadczeniem. Nasze urządzenia cechują się wysoką jakością wykonania i bezawaryjnym działaniem, nawet w przypadku intensywnej eksploatacji. Wybierając nasz sklep, masz pewność, że otrzymasz oryginalny produkt bez ukrytych wad, a w razie jakichkolwiek problemów nasi eksperci z chęcią odpowiedzą na wszystkie pytania związane m.in. z użytkowaniem konkretnego konwertera.