Kategorie

Sterowniki silników - moduły

Silniki elektryczne, aby połączyć je z systemem kontrolnym – na przykład programowalnym sterownikiem przemysłowym PLC czy komputerem jednopłytkowym, takim jak Raspberry Pi – wymagają sterownika silnika. Moduły takie dostępne są w naszym sklepie w szerokiej gamie rozmaitych parametrów, w wersjach z dwoma, jak i nawet szesnastoma kanałami sterowania. Niektóre dwukanałowe sterowniki silników prądu stałego mogą być także wykorzystywane, przykładowo, do kontrolowania silników krokowych, aczkolwiek wymaga to implementacji algorytmu sterowania w module kontrolującym pracę sterownika.

Filtrowanie

Napięcie zasil. od
Napięcie zasil. do
Wydajność prąd
Ilość kanałów
Regulacja manualna

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Zintegrowane moduły do sterowania silnikami elektrycznymi

Sterowniki silników – moduły są bardzo popularne w elektronice, zwłaszcza do konstrukcji urządzeń prototypowych oraz dla hobbystów. Dzięki zintegrowanej budowie moduł taki zawiera w sobie wszystkie niezbędne układy scalone oraz elementy dyskretne na niewielkiej płytce drukowanej. Dzięki temu do kontrolera takiego podłączyć trzeba jedynie źródło zasilania, silnik oraz oczywiście sygnały sterujące, np. z komputera lub mikrokontrolera. Zintegrowane sterowniki silników mogą być implementowane w wielu konstrukcjach, takich jak kompaktowe roboty czy niewielkie obrabiarki numeryczne.

Szeroki wybór modułów do sterowania silnikami elektrycznymi

Silniki elektryczne charakteryzuje szereg parametrów, pod który trzeba dobrać sterowniki silników – moduły. Oprócz intuicyjnie rozumianej ilości kanałów odznaczają się także innymi parametrami, z których najważniejszymi jest napięcie i prąd pracy. Zakres napięć pracy mówi o tym, jakie może być napięcie znamionowe silników sterowanych z pomocą danego modułu. Prąd pracy specyfikuje maksymalny dopuszczalny prąd, z jakim pracować może dany sterownik, dlatego istotne jest, aby pobór prądu przez dany silnik był nie większy niż ta wartość. Przekroczenie maksymalnych dopuszczalnych parametrów sterownika może skończyć się awarią całego systemu.

Wielokanałowe sterowniki do zastosowań z minikomputerami

W ofercie naszego sklepu znaleźć można sterowniki silników – moduły wielokanałowe, które wyposażone są w interfejs dedykowany do podłączania do komputerów jednopłytkowych, takich jak popularna seria Raspberry Pi czy Micro:bit oraz do płytek prototypowych w postaci shielda w formacie Arduino. Dzięki temu moduły te podłączyć można do szerokiej gamy minikomputerów z uwagi na to, że tak format Arduino, jak i 40-pinowe złącze Raspberry Pi, to szeroko przyjęte w tym sektorze standardy wyprowadzania sygnałów z modułów deweloperskich.