Kategorie

LattePanda

Komputer jednopłytkowy (SBC) LattePanda to zintegrowana platforma deweloperska, wyposażona w mocny procesor Intela i koprocesor kompatybilny z Arduino. Dzięki wykorzystaniu procesora o architekturze x86, komputer ten jest w pełni kompatybilny z systemem operacyjnym Windows 10, jaki znany jest każdemu użytkownikowi PC. Rodzina LattePanda obejmuje wiele typów tego SBC, od ekonomicznych komputerów o ograniczonej mocy obliczeniowej i niewielkim zużyciu energii, po tak duże platformy jak LattePanda Alpha, która swoimi możliwościami przekracza wiele komputerów przenośnych, dostępnych obecnie na rynku.

Filtrowanie

UC - Mikrokontroler
UC - Taktowanie
UC - Ilość rdzeni
UC - Pamięć RAM
UC - Pamięć zew.
UC - Piny cyfrowe
UC - Interfejs USB
UC - Złącze zas.
Producenci
UC - Port HDMI
UC - Ethernet
UC - Moduł WiFi
UC - Bluetooth
UC - Interfejs kamery
UC - System Linux
UC - System Android
UC - System Windows

Nowoczesny komputer jednopłytkowy z procesorem Intela

LattePanda posiada preinstalowaną pełną wersją systemu operacyjnego Windows 10 Home Edition, dzięki czemu można uruchamiać na tym komputerze zaawansowane narzędzia, takie jak Visual Studio, NodeJS, Java, Processing i inne. Dzięki istniejącym interfejsom API możesz tworzyć także własne projekty oprogramowania, jak i sprzętu dla LattePanda, tak jak na zwykłym komputerze - C#, Javascript, Ruby itp. wszystko jest dostępne. Dodatkowo, kompatybilność z Arduino, jaką zapewnia wbudowany dedykowany koprocesor - mikrokontroler ATmega, znany z Arduino Leonardo, pozwala na integrowanie układu z shieldami, rozszerzającymi możliwość platformy.

SBC kompatybilny z Windows 10

LattePanda to kompletny komputer jednopłytkowy systemu Windows 10. Ma wszystko, co ma zwykły komputer i może zrobić wszystko, co robi zwykły komputer. Modele takie jak LattePanda Alpha mogą bez problemu konkurować z używanymi na co dzień komputerami przenośnymi, jeśli chodzi o wydajność i parametry. Komputer ten jest kompatybilny z prawie każdym gadżetem, który znasz: drukarkami, joystickami, kamerami i innymi. Wszelkie urządzenia peryferyjne, które działają na zwykłym komputerze PC, będą działać na LattePanda.

Kompatybilne z modułami Arduino

Dzięki wykorzystaniu na pokładzie komputera jednopłytkowego LattePanda koprocesora kompatybilnego z ekosystemem Arduino - mikrokontrolera Atmega32u4 z bootloaderem Arduino - SBC można wykorzystywać na wiele sposobów. Każda wersja LattePanda (włącznie z wersją Alpha) jest dostarczana z wbudowanym chipem kompatybilnym z Arduino. Atmega32u4 jest tym samym chipem, co w przypadku Arduino Leonardo i szeregu innych modułów Arduino. Układ ten wyróżnia się m.in. wbudowanym portem USB. Użycie wbudowanego układu Arduino jest jeszcze łatwiejsze niż standardowego Arduino, ponieważ nie trzeba nic podłączać. Włącz LattePanda i otwórz Arduino IDE, wybierz tam Arduino Leonardo z rozwijanej listy, wybierz port COM i wszystko po prostu działa. To jest piękno LattePanda, wszystko jest zintegrowane na jednej płycie.

Liczne akcesoria dostępne w sklepie

W naszym sklepie, oprócz samych modułów LattePanda znaleźć możecie różne akcesoria dedykowane do współpracy z tym komputerem jednopłytkowym. Dostępny jest szeroki wybór zasilaczy dla tego komputera, jak i rozmaitych obudów dedykowanych do LattePanda. W ofercie sklepu znaleźć można także zestawy sensorów oraz ekrany dedykowane do wykorzystania z komputerem jednopłytkowym LattePanda, które zintegrować można dodatkowo z ekranami dotykowymi do kontroli komputera.