Kategorie

Roboty kroczące

Chyba każdy początkujący robotyk marzy na starcie swojej kariery o budowie własnego robota kroczącego. Inspiracja, czerpana przez konstruktorów takich robotów prosto z przyrody – owadów, ssaków czy gadów – powoduje, że najbardziej zaawansowane konstrukcje poruszają się często w sposób uderzająco podobny do ich naturalnych wzorców. W naszej ofercie znajdziesz szereg modeli do składania, od najprostszych i niedrogich zabawek, po inteligentne roboty humanoidalne. Już dziś zbuduj własnego robota, który zachwyci wszystkich wokół!

Filtrowanie

Podwozie - typ
Podwozie - ilość kół
Producenci
Podwozie + napęd
Podwozie + sterownik

Roboty kroczące do składania

W sklepie Botland znajdziesz roboty kroczące, odpowiednie do każdego poziomu zaawansowania. Jeżeli dopiero zaczynasz lub chcesz zrobić świetny prezent młodemu adeptowi robotyki, zobacz dostępne u nas mini roboty, umożliwiające nauczenie się podstaw techniki przez samodzielny montaż i uruchomienie. Nic tak dobrze nie pozwala poznać anatomii, jak własnoręczna budowa nawet prostego mechanizmu. Bardziej zaawansowanym polecamy roboty do programowania w środowisku Arduino IDE – w tym także zdalnie sterowane za pomocą urządzenia mobilnego z zainstalowaną aplikacją iOS lub Android. Mamy także mini roboty, poruszające się na kołach – szybko i sprawnie.

Era humanoidów właśnie nadeszła

Także i Ty możesz zaprogramować lub nawet od zera stworzyć jednego z nich! Nasz sklep online obfituje w roboty kroczące, do złudzenia przypominające człowieka postawą i sposobem poruszania się. Seria robotów WowWee zawiera trzy modele robotów, poruszających się na dwóch nogach. Jeden z nich zachowuje się i wygląda jak najprawdziwsze zombie, dwa pozostałe – Robosapien X i Robosapien X Chrome – to inteligentne, zdalnie sterowane roboty kroczące, które możesz kontrolować za pomocą pilota na podczerwień lub aplikacji mobilnej. Jeżeli natomiast chcesz samodzielnie zbudować skomplikowanego robota – wybierz jeden z zestawów do składania RoboBuilder. RoboBuilder RQ Huno doskonale nadaje się do robotycznych zawodów piłkarskich, ma wbudowane czujniki podczerwieni i dźwięku, a za jego poruszanie się odpowiada aż 16 serwomechanizmów. RoboBuilder 5720T Black to zestaw umożliwiający samodzielny montaż nie tylko humanoida, ale także robo-psa lub robo-dinozaura.

Wejdź na wyższy poziom

Roboty kroczące do składania to nie tylko zabawki, budzące kreatywność i zmysł techniczny. To także doskonałe platformy dla studentów automatyki i robotyki lub mechatroniki, pozwalające szybko zbudować niezbędną mechanikę i przejść do tego, co najtrudniejsze – do programowania trajektorii ruchu i algorytmów sterowania. Zarówno dostępne w naszym sklepie dwunożne roboty humanoidalne, jak i wielonożne mechanizmy kroczące, są doskonałą podstawą do tworzenia bardziej zaawansowanych projektów i dalszej rozbudowy. Część zestawów umożliwia nie tylko proste programowanie graficzne, ale także pełnowartościowy rozwój własnych aplikacji przy wykorzystaniu profesjonalnych języków programowania.