Kategorie

Moduły Odroid

Wśród wielu dostępnych na rynku systemów wbudowanych szczególnie popularne są minikomputery Raspberry Pi, z których korzystają zarówno hobbyści, jak i profesjonaliści. Jednak pomimo ogromnych możliwości tej platformy, nie we wszystkich projektach można ją wykorzystać. Wychodząc naprzeciw coraz wyższym wymaganiom, nową jakość w dziedzinie minikomputerów o jeszcze większej mocy obliczeniowej pokazała w lutym 2016 roku koreańska firma Hardkernel, prezentując projekt o nazwie Odroid. Sprawdź naszą ofertę i przekonaj się o ogromnym potencjalne tego minikomputera!

Filtrowanie

UC - Mikrokontroler
UC - Taktowanie
UC - Ilość rdzeni
UC - Pamięć RAM
UC - Pamięć zew.
UC - Piny cyfrowe
UC - Interfejs USB
UC - Złącze zas.
Producenci
UC - Port HDMI
UC - Ethernet
UC - Moduł WiFi
UC - Bluetooth
UC - Interfejs kamery
UC - System Linux
UC - System Android
UC - System Windows

Odroid – niewielkie minikomputery...

Moduły minikomputerów Odroid zapewnią Ci wysoką wydajność przy różnych wykonywanych zadaniach. Jeden z nich, dostępny w naszym sklepie pod nazwą N2, posiada wbudowany procesor Amlogic S922X o zegarze taktowania 1,8 GHz, złożony z 4-rdzeniowego układu ARM Cortex-A73 współpracującego z układem 2-rdzeniowym Cortex-A53. Za grafikę odpowiada karta Mali-G52 GPU. Wbudowana pamięć RAM DDR4 ma pojemność 4 GB. Wśród złączy na płytce Odroid znajdują się m.in. 40-pinowe GPIO, cztery złącza USB 3.0, jedno złącze micro USB 2.0 OTG, złącze HDMI 2.0, złącze Ethernet o przepustowości 1 Gbit/s, a także znane m.in. z Arduino złącze komunikacyjne UART.

...o imponującym zapleczu sprzętowo-programowym

Minikomputer N2 posiada także gniazda na karty eMMC oraz microSD. Ciekawe dodatki wbudowane na płytkę PCB Odroida i obejmują także odbiornik podczerwieni i przetwornik cyfrowo-analogowy o rozdzielczości 32 bitów i częstotliwości próbkowania 384 kHz, który zapewnia wysoką wierność odtwarzania plików dźwiękowych przez pokładowe wyjście analogowe typu jack TRS 3,5 mm. N2 może współpracować z systemami operacyjnymi Ubuntu 18.04 lub Android 9 Pie. Zapotrzebowanie energetyczne Odroida N2 wynosi około 1,6–1,8 W, a przy maksymalnym obciążeniu sięga do 5,3 W.

Odroid Go – zbuduj własnoręcznie przenośną konsolę do gier!

Na dziesiąte urodziny projektu Odroid firma Hardkernel zaprezentowała zestaw do samodzielnego montażu Odroid Go. Do dostania również w naszym sklepie! Zestaw zawiera wszystkie elementy niezbędne do zbudowania przenośnej konsoli do gier, nawiązującej do popularnej w latach 90. ubiegłego wieku konsoli Nintendo Game Boy. Poza samą przyjemnością z grania na konsoli użytkownik może również nabyć wiedzę praktyczną z zakresu sprzętu i oprogramowania, podczas składania i uruchamiania konsoli. Satysfakcja z grania na konsoli zbudowanej przez Ciebie będzie bezcenna!