Kategorie

Moduły sieciowe Ethernet

Oferujemy moduły sieciowe Ethernet wysokiej jakości. Posiadamy szeroki wybór różnorodnych urządzeń pozwalających na dostęp do sieci Ethernet. Dostępne są bramki sieciowe IoT (Internet of Things), bramki Bluetooth, nakładki Arduino wykorzystujące różne mikroprocesory, moduły kart sieciowych, rozszerzenie minikomputera Onion Omega 2, urządzenia wzmacniające moc sygnału WiFi oraz wiele modułów sieciowych pozwalających na połączenie z siecią Ethernet przez interfejs SPI.

Moduły sieciowe Ethernet

Ethernet to najczęściej wykorzystywany standard w sieciach lokalnych. Wykorzystywany jest w szkołach, biurach i domach. To technologia, która umożliwia komunikację urządzeniu w połączonych sieciach lokalnych (LAN). Ethernet ma za zadanie kontrolować procesy transmisji danych przez sieć. Sprawuje również kontrolę nad sposobem przesyłania i formatowania danych – chodzi o dostosowanie ich w taki sposób, aby pozostałe urządzenia sieciowe (na przykład inny router, laptop czy minikomputer Raspberry Pi) były w stanie je rozpoznać i odebrać.

Oferowane urządzenia

Jedno z najciekawszych urządzeń, które oferujemy, to stacja bazowa LoRaWAN. Łączy w sobie możliwości Ethernetu i WiFi. Z łatwością podłączysz przy jego pomocy urządzenia Internet of Things (IoT). Produkt dostosowany jest do warunków lokalnych – jak wszystkie pozostałe w tej kategorii działa z częstotliwością 868 MHz (dla Unii Europejskiej). Posiada zasięg aż do 10 km i opiera się na standardach Open Source, dzięki czemu z łatwością będziesz mógł go modyfikować według własnych potrzeb. W asortymencie posiadamy także uniwersalne karty sieciowe do Ethernetu. To moduł dedykowany do zestawów uruchomieniowych ATB firmy ATNEL. Z łatwością można stosować go we własnych projektach dzięki dostępnym specjalnie przygotowanym bibliotekom. Oferujemy także produkt, który pozwala uzyskać dostęp do urządzeń iNode Bluetooth BLE podłączonych do sieci z protokołem Ethernet. To moduł, który umożliwia śledzenie lokalizacji iNode Nav oraz zwiększa zasięg sensorów iNode Care Sensor. W naszym asortymencie znajdziesz także router WiFi (Netis E1+) – adapter Wi-Fi, który możesz podłączyć do standardowego gniazdka ściennego 230 V. Urządzenie działa dosłownie jak wzmacniacz WiFi, zwiększając moc sygnału oraz zasięg lokalnej sieci.

Jednym z najprostszych oferowanych produktów jest adapter Ethernet – adapter Power over Ethernet (PoE). To urządzenie, które przeznaczone jest do zasilania urządzeń sieciowych z wykorzystaniem popularnej skrętki (przydatny w sytuacji braku dostępu do zasilania).