Mini Prong Soil Moisture Sensor - czujnik wilgotności gleby do BBC micro:bit - Kitronik 56107

Indeks: KTR-18886 EAN: 5904422383602
Niewielkich rozmiarów czujnik wilgotności gleby stworzony przez Kitronik do współpracy z płytką BBC micro:bit w wersji V1 oraz V2. Czujnik posiada wyprowadzenia w postaci złącz do podłączenia zacisków krokodylkowych. Moduł posiada dwa pady do osadzenia w glebie, wilgotność określana jest poprzez zmianę rezystancji. Do odczytu parametru wilgotności wykorzystywane jest złącze analogowe modułu micro:bit. 
Mini Prong Soil Moisture Sensor - czujnik wilgotności gleby do BBC micro:bit - Kitronik 56107
12,90 zł
10,49 zł netto
Zapłać później
Producent: Kitronik
Kompatybilny z: Micro:bit

Opis produktu: Mini Prong Soil Moisture Sensor - czujnik wilgotności gleby do BBC micro:bit - Kitronik 56107

Niewielkich rozmiarów czujnik wilgotności gleby stworzony przez Kitronik do współpracy z płytką BBC micro:bit w wersji V1 oraz V2. Czujnik posiada wyprowadzenia w postaci złącz do podłączenia zacisków krokodylkowych. Moduł posiada dwa pady do osadzenia w glebie, wilgotność określana jest poprzez zmianę rezystancji. Do odczytu parametru wilgotności wykorzystywane jest złącze analogowe modułu micro:bit. Moduł zasilany jest napięciem 3 V, z płytki BBC micro:bit. Płytkę micro:bit zasilać można przez złącze microUSB napięciem 5 V lub gniazdo JST z wykorzystaniem akumulatora Li-Pol. Czujnik może zostać zaprogramowany z wykorzystaniem dowolnego edytora micro:bit, np, Microsoft MakeCode. W celu wydłużenia życia czujnika, należy go zaprogramować aby nie mierzył wilgotności cały czas, tylko w określonych odstępach czasowych. ciągły pomiar sprzyja szybkiej korozji elektrod.

W ofercie dostępne są również inne rozszerzenia dla modułu BBC micro:bit.

Czujnik wilgotności gleby kitronikCzujnik wilgotności gleby do BBC micro:bit.
Czujnik wilgotności gleby kitronik

Główne funkcje czujnika

  • Pomiar poziomu wilgotności gleby
  • Połączenie za pomocą złącz krokodylkowych
  • Kompatybilny z BBC micro:bit V1 i V2
  • Możliwość programowania w dowolnym edytorze micro:bit
  • Komunikacja: złącze analogowe
  • Napięcie zasilania: 3 V
  • Trzy złącza w postaci padów
  • Wymiary: 43 x 33 x 1,6 mm

Połączenie z BBC micro:bit

Płytka została zaprojektowana do połączenia z modułem BBC micro:bit za pomocą złącz krokodylkowych. Pin 0 modułu Mini Prong należy podłączyć do złącza P1 lub P2 jeżeli P0 jest już wykorzystywane. Piny GND oraz 3 V należy podłączyć do pinów GND oraz 3 V modułu micro:bit.

Producent przygotował przewodnik użytkownika dla modułu Mini Prog - czujnika wilgotności gleby.

Mini Prong Soil Moisture Sensor - czujnik wilgotności gleby do BBC micro:bit - Kitronik 56107

Mini Prong Soil Moisture Sensor to stworzony przez markę Kitronik czujnik wilgotności gleby przeznaczony do wykorzystania z płytkami BBC micro:bit. Czujnik może być programowany za pośrednictwem dowolnego edytora graficznego lub tekstowego kompatybilnego ze środowiskiem micro:bit.

Rozszerzenie jest częścią zestawu Smart Greenhouse, który umożliwia samodzielne zbudowanie zautomatyzowanej szklarni, jednak czujnik może zostać wykorzystany również w innych projektach elektronicznych, na przykład urządzeniach pomiarowych stanowiących część systemów automatyki ogrodowej.

Łatwy w montażu czujnik wilgotności gleby dla BBC micro:bit

Czujnik Mini Prong Soil Moisture Sensor posiada wyprowadzenia w postaci złącz umożliwiających podłączenie zacisków krokodylkowych. Dzięki temu korzystanie z modułu nie wymaga lutowania, a jego połączenie z płytką mikrokontrolerową jest wyjątkowo proste i szybkie.

W naszej ofercie znajdziesz również inne rozszerzenia BBC micro:bit, między innymi moduły z czujnikami, nakładki komunikacji bezprzewodowej, ekspandery wyprowadzeń, sterowniki silników i serwomechanizmów, zestawy do budowy urządzeń elektronicznych oraz szeroki wybór akcesoriów zgodnych z płytkami BBC micro:bit.

Moduł - typ Wilgotności
Szerokość opakowania 6.5 cm
Wysokość opakowania 0.1 cm
Głębokość opakowania 9 cm
Masa opakowania 0.005 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: