USB Serial Light Adapter - konwerter USB-UART ze złączem miniUSB

Indeks: DFR-05064 EAN: 6959420901623

Konwerter, który umożliwia komunikację pomiędzy interfejsami szeregowymi USB i UART. Pozwala na wymianę danych między komputerem a układami wykorzystującymi mikrokontrolery. Moduł oparty na układzie ATmega8u2. Posiada 6-pinowe złącze pasujące do Arduino Ethernet, Mini, Mini Pro, LilyPad, LilyPad Simple oraz Fio.

USB Serial Light Adapter - konwerter USB-UART ze złączem miniUSB
59,00 zł
47,97 zł netto
Zapłać później
Producent: DFRobot

Opis produktu: USB Serial Light Adapter - konwerter USB-UART ze złączem miniUSB

Konwerter, który umożliwia komunikację pomiędzy interfejsami szeregowymi USB i UART. Pozwala na wymianę danych między komputerem a układami wykorzystującymi mikrokontrolery. Moduł oparty na układzie ATmega8u2, takim samym jak w Arduino Uno, wykorzystuje te same sterowniki oraz w systemie operacyjnym jest wykrywany jako moduł Uno. Płytka posiada 6-pinowe złącze pasujące do Arduino Ethernet, Mini, Mini Pro, LilyPad, LilyPad Simple oraz Fio.

USB Serial Light Adapter – konwerter USB-UART ze złączem miniUSB – gdzie się sprawdzi?

USB Serial Light Adapter – konwerter USB-UART ze złączem miniUSB jest niezastąpionym wyposażeniem każdego fana elektroniki. Może zostać wykorzystany przy tworzeniu wielu projektów opartych na Arduino Ethernet, Mini, Mini Pro, LilyPad, LilyPad Simple czy Fio. Ten konwerter bardzo często używany jest do debugowania urządzeń wyposażonych w mikrokontroler. Ponadto może być wykorzystany do programowania bootloaderów czy po prostu komunikacji pomiędzy różnymi urządzeniami. USB Serial Light Adapter – konwerter USB-UART ze złączem miniUSB znajdziemy w projektach z zakresu robotyki, automatyki i wielu innych.

USB Serial Light Adapter – konwerter USB-UART – zastosowanie

Zastosowanie złącza miniUSB w tym konwerterze daje nam wiele możliwości, jeśli chodzi o komunikację pomiędzy urządzeniami. Z jego pomocą skomunikujemy nasz projekt oparty na Arduino ze sprzętami zaopatrzonymi w port USB, np. z komputerami. Co istotne, w większości przypadków nie ma potrzeby stosowania dodatkowych sterowników – konwerter obsługuje standardy USB COM. Jeśli jednak zajdzie potrzeba ich użycia, znajdziemy je w głównym folderze o nazwie „drivers” w Arduino IDE. Konwerter został zaopatrzony w diody LED, sygnalizujące aktywność na liniach TX (do wysyłania danych) i RX (do odbierania danych).

Urządzenie pracuje z napięciami 3,3 V oraz 5 V - wybór dokonywany jest za pomocą zworki.

Konwerter USB-UART miniusbW zestawie znajdują się również piny do samodzielnego wlutowania. Przewód miniUSB należy nabyć osobno.

Konwerter - Układ ATmega8u2
Konwerter - Gniazdo miniUSB
Konwerter - Interfejs UART
Szerokość opakowania 5.5 cm
Wysokość opakowania 2.5 cm
Głębokość opakowania 6 cm
Masa opakowania 0.01 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: