Kategorie

Generatory funkcyjne

W kategorii “Generatory funkcyjne” znajdziesz wysokiej klasy sprzęt, niezbędny praktycznie w każdej pracowni robotyka lub elektronika. Posiadamy urządzenia generujące różnego rodzaju przebiegi funkcji o zróżnicowanych częstotliwościach. Są to zarówno urządzenia pracujące jako samodzielne generatory (o zróżnicowanych parametrach i możliwościach) i dokładne oscyloskopy z wbudowanym generatorem, jak i takie, które dopiero w połączeniu z komputerem (oprócz roli generatora funkcyjnego) zyskują funkcję dwukanałowego oscyloskopu.

Filtrowanie

Zasilacz - typ
Napięcie wyjścia od
Napięcie wyjścia do
Moc nominalna
Zasilacz - Wtyk
Długość przewodu
Producenci
Wydajność prąd
Liczba gniazdek

Generatory funkcyjne

W naszej ofercie znajdziesz profesjonalne urządzenia do generowania określonych sygnałów napięciowych. Są to narzędzia wykorzystywane przede wszystkim przez elektroników i robotyków, ale również w szkołach lub na uczelniach technicznych. Zadaniem generatora funkcyjnego jest wygenerowanie sygnału napięciowego o określonych przez użytkownika kształtach i parametrach (na przykład sygnał prostokątny, piłokształtny czy sinusoidalny). Poza tym urządzenie powinno umożliwiać kontrolę wartości napięcia, amplitudy sygnału oraz jego częstotliwości czy fazy - najlepiej, aby zmiany można było przeprowadzać na bieżąco podczas pomiarów. Urządzenia tego typu sprawdzają się na przykład do testowania prototypowanych urządzeń lub do szukania usterek w uszkodzonych urządzeniach. Można je wykorzystywać, zadając odpowiedni sygnał na wejściu układu elektronicznego i kontrolując, czy na wyjściu pojawia się oczekiwany wynik. Stosuje się je na przykład do naprawy, testów lub badań zwrotnic, wzmacniaczy akustycznych albo filtrów dolno- lub górnoprzepustowych, filtrów pasmowych, do wyznaczania pasma przenoszenia czy do badania charakterystyki fazowej.

Co oferujemy w tym dziale?

W ofercie posiadamy generatory funkcyjne w różnej postaci i w zróżnicowanych opcjach cenowych. Do wyboru jest między innymi sprzęt generujący przebiegi do 15 MHz lub wyższy model do 60 MHz. Posiadamy urządzenie, które po połączeniu z komputerem staje się kompletny zestawem pomiarowym z dwukanałowym oscyloskopem i generatorem funkcyjnym. Bardzo przydatny może okazać się także oscyloskop z wbudowanym generatorem funkcyjnym, który potrafi działać w paśmie do 100 MHz. Oferowany sprzęt to zawsze urządzenia pochodzenia od najbardziej cenionych producentów w branży - Hantek, JDS6600, Siglent czy Velleman.