Kategorie

RoboRobo

Zainteresowania techniką, mechaniką i technologiami u wielu osób rozwijają się bardzo wcześnie. Kiedy więc przychodzi moment, w którym same budowle z klocków przestają młodego człowieka interesować, przychodzi czas na roboty edukacyjne i zestawy do ich budowy. Świetnie sprawdzą się tu produkty z serii RoboRobo. Dla dzieci i młodzieży będą one świetnym sposobem na zgłębienie budowy i funkcjonowania robotów, bez konieczności żmudnego projektowania i samodzielnego wykonywania potrzebnych elementów.

Filtrowanie

Podwozie - typ
Podwozie - ilość kół
Producenci
Podwozie + napęd
Podwozie + sterownik

Budowa prosta, jak układanie klocków

Roboty edukacyjne stworzone przez RoboRobo odwołują się do czynności, która dla dzieci jest oczywista: montowania budowli z klocków. W tym przypadku jednak z zestawu powstaje nie dom, ale konkretna konstrukcja, np. krab czy samochód, która następnie „ożywa” dzięki przygotowanemu dla niej programowi. Mali użytkownicy zestawów RoboRobo nie odczuwają w związku z tym żadnej obawy, czy poradzą sobie z montażem i uruchomieniem urządzenia. A kiedy montują własnego robota edukacyjnego i tworzą dla niego algorytm działania, nawet nie zdają sobie sprawy, że właśnie realizują pierwszy poważny projekt z zakresu robotyki i samodzielnie go oprogramowują! Twórcy zestawów RoboRobo zadbali zresztą o to, by maksymalnie ułatwić zadanie młodym adeptom elektroniki. Do obsługi projektów służy bowiem aplikacja PC Rogic z przyjaznym interfejsem graficznym.

Dla dzieci i nastolatków

Roboty edukacyjne RoboRobo dostępne są w dwóch wersjach. Pierwsza z nich to zestawy RoboRobo RoboKids, przeznaczone dla dzieci już od szóstego roku życia. Roboty te wyróżniają się kolorowymi elementami, dzięki czemu skojarzą się dzieciom z klockami do zabawy. Mimo to zestawy wyposażone zostały w sporo „prawdziwej” elektroniki, w tym komplet czujników oraz silniki, ułatwiające robotowi poruszanie się. Zestawy te programuje się przy pomocy prostego, obrazkowego języka programowania w postaci gotowych bloczków. Druga seria robotów edukacyjnych skierowana jest do starszych użytkowników – to zestawy RoboRobo RoboKit. Oprócz poważniejszego wyglądu (elementy utrzymane są głównie w tonacji czarnej z białymi i metalicznymi elementami), właśnie te zestawy współpracują z aplikacją PC Rogic.

Przyjazna nauka robotyki dla szkół

RoboRobo jest producentem wysokiej klasy zestawów edukacyjnych, rekomendowanych dla szkół. Świetnie uczą one wyobraźni przestrzennej, podstaw mechaniki, wspierają logiczne myślenie i zachęcają do kreatywnego projektowania nowych rozwiązań. Prowadzenie zajęć z wykorzystaniem RoboRobo ułatwia fakt, że zestawy te podzielone zostały na trzy poziomy. W każdym z nich znajduje się coraz więcej elementów, które ułatwiają budowę robotów edukacyjnych o rosnącej liczbie funkcji i coraz wyższym stopniu złożoności konstrukcji. Jednocześnie, oprócz całych zestawów przenoszących eksperymenty na kolejny poziom, można skorzystać z upgrade’ów – kompletów części uzupełniających zestaw niższy tak, by jego zawartość pokrywała się z zestawem oznaczonym wyższą cyfrą (np. Upgrade 2 do 3). RoboRobo pozwala na budowę od kilku do nawet kilkudziesięciu projektów z takich samych elementów – to sprawia, że przygoda z elektroniką dla dzieci i dla szkół nie skończy się zbyt szybko.