Velleman KSR14 - łazik zasilany energią słoneczną

Indeks: VEL-10717 EAN: 5410329680718

Zestaw zawiera elementy do budowy robota zasilanego energią słoneczną Montaż zestawu pozwala poznać podstawowe zagadnienia związane z elektroniką i mechaniką, zapewniając przy tym doskonałą zabawę. 

Velleman KSR14 - łazik zasilany energią słoneczną
79,90 zł
64,96 zł netto
Zapłać później
Producent: Velleman

Opis produktu: Velleman KSR14 - łazik zasilany energią słoneczną

Zestaw zawiera elementy do budowy robota zasilanego energią słoneczną. Montaż zestawu pozwala poznać podstawowe zagadnienia związane z elektroniką i mechaniką, zapewniając przy tym doskonałą zabawę. 

Główne cechy

  • Pojazd terenowy zasilany energią słoneczną
  • 6-kołowe zawieszenie
  • Napęd na 4 koła
  • Rekomendowany wiek: 14+

Specyfikacja

  • Zasilanie: energia słoneczna
  • Prędkość obrotowa: 12000 obr/min
  • Napięcie zasilania: 1,2 V DC

Velleman KSR14 - pojazd z prawdziwą fotowoltaiką!

Współczesne problemy dotyczące ochrony środowiska naturalnego i efektywnego pozyskiwania energii elektrycznej z ekologicznych źródeł, znacząco wpłynęły na postęp technologiczny i popularność odnawialnych źródeł energii. Możemy to zjawisko zaobserwować patrząc chociaż na coraz częściej pojawiające się na ulicach samochody hybrydowe jak i te całkowicie elektryczne, które podczas jazdy również emitują ślad węglowy, ale już tylko i widocznie z tytułu zużywających się opon. Rozwój ekologiczych technologii energetyczych dotyczy także fotowoltaiki - panele słoneczne pojawiły się nie tylko na dachach budynków, ale również samochodów, choć głównie małoseryjnych konstrukcji o charakterze eksperymentalnym. Łazik Velleman KSR14 jest przykładem takiego pojazdu, bo to łazik prawdziwie fotowoltaiczny!

Jak używać łazika fotowoltaicznego?

Aby wprawić w ruch łazik fotowoltaiczny, należy go wynieść na zewnątrz budynku i ustawić bezpośrednio w obszarze, na który pada światło. Najlepszą efektywność uzyskamy szczególnie w bezchmurne, intensywnie słoneczne dni. Łazik Velleman KSR14 może także przemieszczać się wewnątrz pomieszczeń zamkniętych, do których światło dociera w ograniczonych ilościach. Panele słoneczne łazika mogą także działać na światło wytworzone sztucznie - tu zalecane jest użycie oświetlenia fluorescencyjnego lub halogenowego o mocy wyjściowej na poziomie 50W.

Podwozie - ilość kół 6
Podwozie - typ kołowe
Podwozie + napęd Tak
Podwozie + sterownik Tak
Wiek 6-8 lat
Szerokość opakowania 18 cm
Wysokość opakowania 7 cm
Głębokość opakowania 21 cm
Masa opakowania 0.218 kg

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: