Kategorie

System Grove

Wszyscy aktywni miłośnicy technologii i projektowania konstrukcji opartych na Arduino i Raspberry Pi szukają sposobów, by zaoszczędzić środki na swoich prototypowych produkcjach lub nauce. Sięgając po Grove, możecie liczyć na pełną kompatybilność z minikomputerami, atrakcyjną cenę i satysfakcjonującą jakość. Są to produkty z bardzo wysokiej półki, które docenione zostały przez użytkowników na całym świecie!

Podkategorie

 • Grove - zestawy startowe

  Zestawy stworzone, w celu łatwego i szybkiego przyswajania wiedzy z zakresu elektroniki. Grove zawiera wszystko co będzie potrzebne Tobie lub Twoim najbliższym w nauce. Proponujemy zestawy zarówno dla początkujących oraz zaawansowanych.

 • Grove - nakładki bazowe

  W tej kategorii znajdziesz nakładki powalające poszerzyć możliwości płytek podstawowych. Kompatybilne zarówno z Arduino jak i Rasperry Pi. Umożliwiają połączenie serii czujników z serii Grove.

 • Grove - akcelerometry i żyroskopy

  Moduły pozwalające na mierzenie przyspieszenia liniowego oraz położenia kątowego. Wyposażone w różnego rodzaju czujniki. Współpracują z modułami Arduino i Raspberry Pi. Wszystkie posiadają wyprowadzenia Grove.

 • Grove - aktuatory

  W kategorii znajdują się urządzenia (aktuatory) z serii Grove współpracujące z Arduino, m. in. wiatraczki z silnikiem i elektromagnesy. Można je zastosować jako przyciągający uwagę element projektu.

 • Grove - czujniki gazów, pyłów i czystości powietrza

  Czujniki dopasowane do systemu Grove . Idealny wybór dla osób ceniących sobie zdrowie. W czasach gdzie zanieczyszczenie powietrza jest ogromnym zagrożeniem warto zastosować czujniki, które pozwalają w prosty sposób zbadać jakość otaczającego nas powietrza.

 • Grove - czujniki medyczne

  Łatwe w użyciu, umożliwiają pomiary ciśnienia, aktywności mięśni, oporu elektrycznego skóry. Przeznaczone dla wszystkich, którzy w trosce o siebie oraz bliskich chcą we własnym zakresie monitorować stan zdrowia.

 • Grove - czujniki odległości, ruchu i gestów

  Przeznaczone do pomiarów odległości jak i wyczuwania obecności poprzez wykonywane ruchy czy gesty. Czujniki znajdują zastosowanie w codziennym życiu i w dziedzinie nauk ścisłych. Odczytują niewerbalne sygnały, które pomagają określić ludzkie zachowanie.

 • Grove - czujniki prądu

  Czujniki pozwalające na pomiar natężenia prądu. Kontrolują wartość płynących prądów w wielu obwodach. Czujnik Halla, dostępny w tej kategorii, znajduje zastosowanie w motoryzacji, m in. w układach ABS. Jego funkcją jest pomiar pola magnetycznego.

 • Grove - czujniki temperatury, wilgotności i ciśnienia

  W kategorii znajdują się czujniki przeznaczone do pomiaru parametrów środowiskowych, w tym temperatury, wilgotności i ciśnienia. Można dzięki nim tworzyć ciekawe projekty, nie tylko w pracy. Czujniki z serii Grove mogą mieć zastosowanie również w naszych domach.

 • Grove - czujniki siły i krańcówki

  Przeznaczone do pomiarów siły nacisku, wykrywają skrajne położenia. Kompatybilne z większością modułów, w tym oczywiście z najpopularniejszymi płytkami Raspberry Pi, Arduino. Idealne dla wszystkich majsterkowiczów.

 • Grove - czujniki światła i koloru

  Czujniki oraz moduły pozwalające na pomiar natężenia światła. Umożliwiają wykrycie światła podczerwonego, ultrafioletowego, widzialnego oraz UV. Prosta obsługa czujników gwarantuje, że nawet początkujący da sobie z nimi radę.

 • Grove - diody LED

  Moduły pozwalające na sterowanie barwą oraz jasnością diod LED. Stanowią one podstawowy element wyposażenia warsztatu każdego elektronika. Są proste w obsłudze i mogą niezwykle ubarwić Twój projekt!

 • Grove - enkodery i potencjometry

  Produkty znajdujące zastosowanie w wielu dziedzinach codziennego życia. Określają jednoznacznie pozycje, położenie oraz w którą stronę oraz ile obrotów zostało wykonanych. Idealnie nadają się do stosowania np. w radiach, myszach komputerowych itp.

 • Grove - konwertery i przetworniki

  Moduły umożliwiają konwertowanie sygnału, dzięki czemu można podłączyć kilka urządzeń, wykorzystujących różne interfejsy komunikacyjne. Z pewnością każdy amator elektroniki znajdzie odpowiedni produkt dla siebie spośród dostępnych w naszej ofercie.

 • Grove - moduły do komunikacji

  Moduły pozwalające na komunikację z siecią WiFi, Bluetooth, komunikację na określonej częstotliwości. Znajdują przeznaczenie w projektach z płytkami Arduino itp. Moduły komunikacyjne mogą obsługiwać kilka kanałów na raz.

 • Grove - moduły dźwiekowe

  Czujniki pozwalające na wykrywanie natężenia dźwięku otoczenia. Mogą generować różne efekty dźwiękowe. Dzięki prostym układom można wykonywać wiele urządzeń sterowanych dźwiękiem. Produkty są kompatybilne z większością modułów uruchomieniowych, w tym Raspberry Pi i Arduino.

 • Grove - osłony i akcesoria

  Przeznaczone do modułów z serii Grove, w celu osłony mniejszych elementów. Znajdą również zastosowanie w klockach Lego oraz Makeblock. W łatwy i szybki sposób można łączyć razem kolejne elementy. Ciekawe kolory umożliwią rozróżnienie, gdzie dany moduł został schowany.

 • Grove - przekaźniki

  Dzięki przekaźnikom możliwe jest sterownie elementami wykonawczymi użytymi w projekcie, dlatego są one niezwykle popularne. W naszej ofercie znajdziecie przekaźniki zarówno jedno jak i wielokanałowe.

 • Grove - przewody połączeniowe

  Przewody z serii Grove zostały dopasowane do modułów z tej samej serii. Dzięki nim z czujników, sterowników itp. mogą korzystać nawet osoby, które nie potrafią lutować. Wystarczy wpiąć przewód w wybrany moduł – zupełnie jak w klockach LEGO.

 • Grove - przyciski, klawisze i joysticki

  Przyciski oraz przełączniki to niezbędne elementy wielu projektów. Są to jedne z najprostszych elementów elektronicznych, z ich obsługą z pewnością poradzi sobie nawet amator. Duży wybór sprawia, że każdy znajdzie odpowiedni model dla siebie.

 • Grove - sterowniki silników

  W tej kategorii znajdziesz proste sterowniki silników oraz serwomechanizmów. Pozwolą one na wprowadzenie wielu projektów w życie, bez konieczności lutowania, wystarczy złącze Grove.

 • Grove - wyświetlacze

  Wiele projektów nie może się obyć bez wyświetlacza, na którym prezentowane są wyniki pomiarów z wykorzystanych czujników. W naszej ofercie znajdziecie wyświetlacze LED oraz OLED a także matryce, wszystkie ze złączami Grove.


Filtrowanie

Moduł - typ:

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Czujniki Grove – Arduino i jego nieskończone możliwości

Asortyment dostępny w tej kategorii umożliwia wiele konfiguracji. Posiadamy m.in. kompatybilne czujniki, przyciski, przewody i wiele innych gadżetów, dzięki którym automatyzacja pomieszczeń lub nieruchomości będzie prosta i niedroga. Dysponujemy m.in. czujnikami temperatury, wilgotności i czystości powietrza.

Grove Arduino oferuje dużo więcej funkcjonalności niż zwykła poprawa komfortu domowników. Przykładem może być czujnik tętna ludzkiego serca z klipem na ucho, który może pomóc lub nawet uratować życie osób z problemami zdrowotnymi. Możliwości Arduino i innych minikomputerów są nieograniczone, dlatego warto wykorzystywać je w konstrukcjach mających na celu pomoc poszkodowanym lub osobom chorym.

W tej kategorii znajdziecie także zestawy startowe wprowadzające użytkowników w świat IoT - Internet of Things. Są to propozycje kompatybilne z Arduino lub Raspberry Pi, dzięki czemu każdy znajdzie akcesoria dostosowane do swoich indywidualnych oczekiwań. Oferujemy potencjometry, przyciski dotykowe, sensory, przewody, rozgałęziacze sygnału i czytniki RFID.

Postaw na jakość i sprawdzone rozwiązania

Seria Grove jest chętnie wybierana zarówno przez specjalistów z dużym doświadczeniem, jak i amatorów, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z Arduino. Cieszy się ona popularnością na całym świecie, dlatego zapewniamy, że sprawdzi się również w Waszych warsztatach.

Czujniki z serii Grove nie są samodzielną platformą do programowania. Są to komponenty współpracujące z Arduino. Jeśli potrzebujecie do swoich projektów bazę w postaci minikomputera, znajdziecie je w pozostałych kategoriach Botland.com.pl. Przygotowaliśmy wiele interesujących rozszerzeń, które powinny spełnić oczekiwania najbardziej wymagających i doświadczonych projektantów, programistów i konstruktorów.