Kategorie

Układy logiczne

Automatyka domów, która kiedyś była czymś niezwykle skomplikowanym i drogim, w dniu dzisiejszym jest czymś zupełnie normalnym, co znajduje się w domostwach większości z nas! Często nawet nie jesteśmy świadomi tego, że podstawowe wyposażenie budynku mieszkalnego dysponuje zaawansowanymi podzespołami, które kilkanaście lat temu, były uznawane za szczyt możliwości technologicznych - przykładem mogą być chociażby układy logiczne.

Układy logiczne - Przykładem takich elementów są układy logiczne, które znajdują się w większości drobnych narzędzi elektronicznych – świetnym przykładem mogą być proste systemy alarmowe, radio cyfrowe, a nawet komputer. Jeśli są Państwo amatorami konstrukcji cyfrowych, zaczynają swoją przygodę z elektroniką lub od dłuższego czasu zajmują się kwestiami, które ściśle związane są z automatyką i robotyką, to można posiadać pewność, że układ logiczny wysokiej jakości jest podstawowym i niezbędnym elementem.

Układy logiczne – szeroka oferta na miarę

BOTLAND to profesjonalne wyposażenie, które ma spełnić oczekiwania wszystkich klientów, niezależnie od stopnia zaawansowania, potrzeb i oczekiwań – najwyższa jakość i zadowolenie to dla nas priorytet, więc oferując nawet tak drobne podzespołu, jak układy logiczne, dbamy o to, by satysfakcja klientów była na najwyższym poziomie!

W ofercie naszego sklepu można znaleźć m.in. takie produkty jak:

  • rejestry przesuwne,
  • liczniki cyfrow,
  • bramki AND (o zróżnicowanym napięciu pracy) - bramka AND to inaczej koniunkcja,
  • inwertery (o zróżnicowanym napięciu pracy),
  • bramki OR - bramka OR to inaczej alternatywa,
  • bramki NOT - bramka NOT inaczej nazywana negacją .

Układy logiczne są inaczej nazywane bramkami logicznymi i stanowią element większości układów scalonych maszyn i narzędzi. Ich funkcjonalność wykorzystywana jest m.in. do wykonania prostej fizycznej funkcji logicznej, której wartość może przybierać postać 0 lub 1.