Zadziorny robot
Nasz sklep oferuje kilka wersji zestawu Pololu Zumo do składania oraz wszystkie niezbędne elementy dodatkowe. Budowa robota już na pierwszy rzut oka przywodzi na myśl roboty klasy mini sumo. Platforma porusza się na gąsienicach, napędzanych dwoma silnikami micro z przekładnią (wersja z obustronnym wałem), których dobór zależy od tego, w którą stronę chcesz zbalansować kompromis pomiędzy prędkością, a momentem obrotowym; czym większa prędkość maksymalna robota, tym mniejsza siła, z jaką może zmagać się z przeciwnikiem. W sklepie znajdziesz kilka wersji silników pasujących do robota, dzięki czemu sam możesz zdecydować, czy stawiasz na dużą szybkość, czy sporą siłę. Niezależnie od wyboru napędów, samodzielny montaż będzie prosty i szybki, a w jego efekcie powstanie zgrabna konstrukcja, gotowa sprostać wszystkim zadaniom, jakie postawisz przed robotem. Możliwości bojowe małego wojownika znacząco zwiększa zoptymalizowany, metalowy pług, którym robot będzie podważał i spychał inne roboty z dojo.
Nie tylko sumo
Oprócz walki z przeciwnikami, mini roboty do składania z serii Pololu Zumo są zdolne także do wielu ciekawych, pokojowych zastosowań. Jeżeli interesują Cię zdalnie sterowane roboty, to z pewnością wykorzystasz cyfrowe czujniki podczerwieni. Dzięki wbudowanej linijce transoptorów odbiciowych, roboty Pololu Zumo mogą podążać po linii lub nawet uczyć się układu linii w labiryncie – po jednokrotnym nauczeniu się, same będą w stanie przejechać do celu najkrótszą możliwą drogą. Innym ciekawym zastosowaniem robota jest śledzenie przeszkód i podążanie za nimi, co umożliwiają podczerwone sensory odbiciowe. Wbudowane czujniki IMU pozwalają robotom Pololu Zumo balansować w pionowej pozycji lub ustawiać się w określony sposób odpowiednio do nachylenia powierzchni, na której się znajdują.
Uniwersalny kontroler Pololu Zumo 32u4
Zestawy Zumo 32u4 – złożony oraz Zumo32u4 KIT zawierają gotową płytkę z wlutowanymi wszystkimi niezbędnymi do pracy elementami elektronicznymi. Budowa płytki opiera się na 8-bitowym mikrokontrolerze z rodziny AVR – ATmega32U4, taktowanym rezonatorem kwarcowym o częstotliwości 16 MHz. Na płytce znalazł się szereg diod LED i przycisków, miejsce do wlutowania buzzera, kontrolery silników, aktywne czujniki podczerwieni oraz złącze LCD i liczne sloty rozszerzeń, udostępniające linie GPIO mikrokontrolera dla dodatkowych modułów. Budowa układu zasilania zapewnia efektywne wykorzystanie energii baterii lub akumulatorów, ochronę przed odwrotnym podłączeniem zasilania oraz obwody automatycznego przełączania napięć z baterii oraz gniazda USB, służącego także do programowania robota.