Zumo 32u4 - robot minisumo z OLED i silnikami HP 50:1 - złożony, kompatybilny z Arduino - Pololu 4991

Indeks: PLL-20748 EAN: 5904422382438
Złożona platforma walczącego robota edukacyjnego, oparta na mikrokontrolerze ATmega32u4 z wgranym bootloaderem Arduino, programowana przez USB. Robot wyposażony został w dwa silniki Pololu HP 50:1 cechujące się dużą prędkością 625 obr/min, lecz niskim momentem obrotowym 1,1 kg*cm. Platforma posiada także niewielki ekran OLED, czujniki śledzenia linii, ultradźwiękowe czujniki odległości, akcelerometr, kompas oraz żyroskop.
Zumo 32u4 - robot minisumo z OLED i silnikami HP 50:1 - złożony, kompatybilny z Arduino - Pololu...
770,00 zł
626,02 zł netto
Zapłać później
Czas oczekiwania: 4-6 tyg.
Na zamówienie
Zumo 32u4 - przekładnia silnika:
Producent: Pololu

Opis produktu: Zumo 32u4 - robot minisumo z OLED i silnikami HP 50:1 - złożony, kompatybilny z Arduino - Pololu 4991

Złożona platforma walczącego robota edukacyjnego, oparta na mikrokontrolerze ATmega32u4 z wgranym bootloaderem Arduino, programowana przez USB. Robot wyposażony został w dwa silniki Pololu HP 50:1 cechujące się dużą prędkością 625 obr/min, lecz niskim momentem obrotowym 1,1 kg*cm. Platforma posiada także niewielki ekran OLED, czujniki śledzenia linii, ultradźwiękowe czujniki odległości, akcelerometr, kompas oraz żyroskop. Aby rozpocząć zabawę wystarczy włożyć baterie - cztery duże paluszki i zaprogramować robota, podłączając go do komputera poprzez przewód microUSB z wykorzystaniem środowiska Arduino IDE.

Płyta główna robota ZumoPłyta główna robota walczącego Pololu Zumo.

Płyta główna robota Pololu Zumo 32u4

Główny sterownik robota oparty został na układzie ATmega32u4, wykorzystywanym również w płytka Pololu A-Star. Dzięki wgranemu na mikrokontroler bootloader Arduino, programowanie robota odbywa się za pomocą przewodu microUSB i środowiska Arduino IDE. Oprócz wbudowanego mikrokontrolera, platforma posiada także: cztery ultradźwiękowe czujniki odległości, matrycę czujników śledzących linię, sterownik dwóch silników wraz z enkoderami, wyświetlacz OLED, buzzer, akcelerometr, kompas oraz żyroskop.

Zawartość zestawu

Platforma została całkowicie zmontowana przez producenta, zawiera niezbędne do poprawnego funkcjonowania robota elementy elektroniczne i mechaniczne. Użytkownik ma do dyspozycji:

 • dwa silniki prądu stałego z przekładnią 50:1 HP (630 obr/min, 1,1 kg*cm),
 • zamontowaną listwę z czujnikami odbiciowymi - do wykrywania krawędzi ringu (dohyo),
 • zintegrowany sterownik silników - dwukanałowy mostek H DRV8838,
 • generator prostych dźwięków - buzzer piezoelektryczny,
 • 3-osiowy, cyfrowy akcelerometr z magnetometrem - może służyć jako układ do wykrywania zderzeń z przeciwnikami,
 • 3-osiowy, cyfrowy żyroskop L3GD20H - do pomiaru prędkości kątowej (wykrywania obrotu robota),
 • przycisk do dyspozycji użytkownika podłączony do wyprowadzenia nr 12 Arduino, który można wykorzystać, np. do wyboru trybu startowego,
 • niewielki wyświetlacz OLED o rozdzielczości 128 x 64 px,
 • przetwornicę stabilizującą napięcie z czterech baterii AA,
 • szczegółowy przewodnik użytkownika dostępny on-line,
 • biblioteki Arduino do wszystkich, wyżej wymienionych, elementów elektronicznych
Robota walczący Pololu Zumo Platforma edukacyjnego robota walczącego Pololu Zumo.
Robot walczący o wymiarach 10 x 10 cmRobot walczący 10 x 10 cm.

Wymiary platformy robota Zumo

Robot walczący Pololu Zumo został zaprojektowany w taki sposób, aby obrys zmontowanej konstrukcji mieścił się w kwadracie 10 x 10 cm, co jest zgodne z międzynarodowym regulaminem walk robotów.

Elementy dodatkowe

Płyta główna robota daje możliwość podłączenia różnego rodzaju dodatkowych elementów rozszerzających możliwości robota. Użytkownik może wykorzystać, np. sensor do wykrywania przeciwnika na ringu. W tym celu można zastosować czujniki optyczne lub sonary ultradźwiękowe.

Doskonała precyzja wykonania

Robot minisumo Zumo 32u4 to walczący robot edukacyjny wyprodukowany z dbałością nawet o najmniejsze szczegóły. Dlaczego warto postawić na Pololu Zumo? Robot korzysta między innymi z wydajnych silników HP 50:1, które mimo skromnych rozmiarów są w stanie dostarczyć sporo mocy.

Nie zabrakło tutaj także wielu dodatkowych elementów, takich jak różnego rodzaju czujniki. Zumo 23u4 to kompletna platforma, która pozwoli Ci sprawdzić się w walkach robotów.

Kompatybilność z Arduino

To maszyna, która wyróżnia się nie tylko bogatym wyposażeniem, lecz także łatwym procesem modyfikacji oprogramowania. Zumo 23u4 jest w pełni kompatybilny z Arduino – aby wgrać nowe instrukcje, wystarczy podłączyć robota do komputera i skorzystać z odpowiedniego IDE.

Producent urządzenia, czyli firma Pololu, udostępnia także własną bibliotekę programistyczną do robota Zumo 23u4. Dzięki temu przygotowanie oprogramowania i komunikacja ze sprzętem staje się niezwykle prosta, a obsługa urządzenia jest znacznie wygodniejsza.

Podwozie - typ gąsienicowe
Podwozie + napęd Tak
Podwozie + sterownik Tak
UC - Mikrokontroler Atmega32U4
UC - Rdzeń 8-bit AVR
UC - Pamięć EEPROM 1 kB
UC - Pamięć Flash 32 kB
UC - Pamięć RAM 2,5 kB
UC - Piny cyfrowe 26
UC - wejścia analog. 12
UC - Taktowanie 16 MHz
UC - Przetwornik AC 10-bitów
UC - Kanały PWM 7
UC - Interfejs USB microUSB

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: