Kategorie

Gniazda szpilkowe - goldpin

Gniazda szpilkowe typu goldpin są jednym z najpopularniejszych złączy wykorzystywanych w elektronice, jako złącza pośredniczące między obwodami na płytkach PCB oraz osprzętem zewnętrznym. W ofercie sklepu Botland znajdziesz jedno- i dwurzędowe złącza goldpin typu żeńskiego i męskiego o rastrze wyprowadzeń 1,27 mm, 2,00 mm oraz 2,54 mm. Złącza goldpin dostępne są u nas w wersji do montażu przewlekanego (THT) oraz powierzchniowego (SMD). Wysoka jakość użytych materiałów gwarantuje niezawodne oraz stabilne mechanicznie i elektrycznie połączenie między urządzeniami współpracującymi.

Filtrowanie

Złącza - Typ
Złącza - Standard
Ilość pinów
Raster

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Konstrukcja złączy typu goldpin

Złącza opierające się na wyprowadzeniach szpilkowych (goldpin) można łączyć na kilka sposobów. Zwykle jedna część złącza stanowi wyprowadzenia szpilkowe typu męskiego, lutowane do płytki PCB, których końce mogą być ustawione prostopadle do powierzchni płytki bądź równolegle, w postaci wyprowadzeń odpowiednio zakrzywionych pod kątem 90°. Najczęściej spotykanymi złączami typu goldpin, są złącza jedno- i dwurzędowe o rastrze wyprowadzeń wynoszącym 2,54mm. Takie złącza są spotykane m.in. w płytkach Arduino i Raspberry Pi, natomiast płytki XBee wykorzystują złącza o rastrze 2,00 mm.

Złoto - metal o wielu zaletach dających o sobie znać w elektronice

Z powodu swoich bardzo dobrych właściwości fizykochemicznych, złoto znalazło zastosowanie nie tylko w jubilerstwie, ale także w elektronice. Dzięki bardzo niskiej rezystywności złoto jest bardzo dobrym przewodnikiem i dlatego jest wykorzystywane do produkcji złączy elektronicznych, umożliwiając przepływ bardzo małych prądów. W porównaniu do innych metali o niskiej rezystywności, takich jak miedź czy srebro, złoto jest zdecydowanie bardziej odporne na agresywne warunki środowiskowe, które mogą prowadzić do korozji. Stop złota zawierający takie metale jak nikiel czy kobalt, zwiększa jego wytrzymałość mechaniczną. Z tych powodów, złoto jest wykorzystywane do produkcji złączy szpilkowych typu goldpin, zapewniając niezawodne połączenie między współpracującymi ze sobą układami elektronicznymi.