Kategorie

Minikomputery SBC

Minikomputery  nazywane są bardzo często komputerami jednopłytkowymi, a także mikrokomputerami. Opierają się na układzie „System-on-a-chip” i zbudowane są z kilku elementów, takich jak mikroprocesor, układ graficzny i kość pamięci RAM. Niedoścignionym liderem na rynku minikomputerów jest bez wątpienia Raspberry Pi.

Filtrowanie

UC - Mikrokontroler:
UC - Taktowanie:
UC - Ilość rdzeni
UC - Pamięć RAM:
UC - Pamięć zew.:
UC - Piny cyfrowe:
UC - Interfejs USB:
UC - Złącze zas.:
Producenci
UC - Port HDMI
UC - Ethernet:
UC - Moduł WiFi:
UC - Bluetooth:
UC - Interfejs kamery
UC - System Linux
UC - System Android
UC - System Windows

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Minikomputery są pełnoprawnymi komputerami, które opierają się na architekturze ARM. Stosowane są do budowy nowoczesnych i zaawansowanych technologicznie produktów elektronicznych, a także jako materiały dydaktyczne. Znalazły zastosowanie w medycynie, rolnictwie i transporcie. Stanowią grupę produktów chętnie wybieranych przez pasjonatów informatycznych.

Najważniejszym elementem minikomputera jest płytka drukowana PCB. Na skutek rozwoju tego rodzaju urządzeń na popularności zyskały minikomputery, które mają proces z rdzeniem ARM. To on odpowiada za zwiększoną wydajność i niski pobór mocy przy wzroście szybkości pracy urządzenia. Minikomputery są dostępne w różnych rozmiarach, oczywiście coraz częściej producenci stawiają na możliwie najmniejszą ich wielkość.

Projektanci osiągają w tym zakresie imponujące rezultaty, dzięki nowoczesnej technologii istnieje obecnie możliwość projektowania i produkowania komputerów z płytką drukowaną ok. 50 × 50 mm i jedynie 5 mm wysokości, które jednocześnie mają zintegrowaną obsługę sieci Wi-Fi 802.11a/b/g/n i interfejs Bluetooth 4.0. Na wydajność pracy minikomputerów wpływ mają wykorzystane w nich komponenty. Naszym klientom proponujemy tylko takie urządzenia, które spełniają wysokie standardy i pochodzą od wiodących producentów na rynku elektronicznym. Zwracamy uwagę na budowę urządzenia, zastosowane w nim elementy, a także na nowatorskie rozwiązania, cenimy sobie innowacje!

Proponujemy więc minikomputery o różnych procesorach, pamięci RAM, możliwości zasilania, z systemem operacyjnym Linux, Android lub Windows. Jesteśmy przygotowani na wysokie wymagania klienta.