Pokrętła
W tej kategorii, pod nazwą pokrętła, kryją się potencjometry i enkodery obrotowe wraz z gałkami. Jeżeli szukasz pokręteł do swojego modelu, to lepiej trafić nie mogłeś. Oferujemy przełączniki o różnych kształtach, odmiennych średnicach i wymiarach. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszą bogatą ofertą, przygotowaną specjalnie dla Ciebie. Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań, aby proponowany przez nasz sklep internetowy asortyment był najwyższej jakości, zachowując przy tym konkurencyjne ceny.
Gałka potencjometru GS18 szaro-czerwona - 6/18mm - 5szt.
Gałka do potencjometru obrotowego na oś 6 mm. Wysokość jest równa 12,5 mm, a średnica zewnętrzna 18 mm.Gałka potencjometru skręcana szara - 4/12mm
Gałka do potencjometru obrotowego na oś 4 mm. Wysokość jest równa 17,5 mm, a średnica zewnętrzna 12 mm.Potencjometr leżący SMD 3x3mm - 10kΩ - 5szt.
Potencjometr leżący, liniowy o wymiarach 3 x 3 mm z rezystancją 10 kΩ . Cena za 5 sztuk.Gałka potencjometru GS18 szaro-zielona - 6/18mm
Gałka do potencjometru obrotowego na oś 6 mm. Wysokość jest równa 12,5 mm, a średnica zewnętrzna 18 mm.Enkoder z przyciskiem 24 impulsy 15mm - EC12 pionowy - 5szt.
Pokrętło w postaci enkodera wraz z przyciskiem, pozwala na stworzenie prostego interfejsu użytkownika. Moduł wysyła sygnał cyfrowy na dwa wyprowadzenia w zależności od kierunku...Potencjometr obrotowy 10kΩ logarytmiczny 1/8W - 5szt.
Potencjometr obrotowy logarytmiczny 10 kΩ o mocy 1/8 W. Raster wyprowadzeń wynosi 5 mm, co umożliwia wpięcie urządzenia w płytkę stykową.Gałka potencjometru RCL14 czerwona - 6/14mm - 5 szt.
Gałka do potencjometru obrotowego na oś 6 mm. Wysokość jest równa 20 mm, a średnica zewnętrzna 14 mm. Produkt sprzedawany po 5 sztuk.Gałka potencjometru RCL14 zielona - 6/14mm
Gałka do potencjometru obrotowego na oś 6 mm. Wysokość jest równa 20 mm, a średnica zewnętrzna 14 mm.Gałka potencjometru GCL15 czarna - 6/15mm - 5 szt.
Gałka do potencjometru obrotowego na oś 6 mm. Wysokość jest równa 17 mm, a średnica zewnętrzna 14,5 mm. Produkt sprzedawany po 5 sztuk.Potencjometr montażowy leżący 500kΩ - 5szt.
Potencjometr montażowy, poziomy RM-065 w obudowie przewlekanej z rezystancją 500 kΩ. Cena za 5 sztuk.Potencjometr montażowy leżący 10kΩ - 5szt.
Potencjometr montażowy, poziomy RM-065 w obudowie przewlekanej z rezystancją 10 kΩ. Cena za 5 sztuk.Potencjometr obrotowy 10kΩ liniowy 1/8W
Potencjometr obrotowy liniowy 10 kΩ o mocy 1/8 W. Raster wyprowadzeń wynosi 5 mm, co umożliwia wpięcie urządzenia w płytkę stykową.Gałka potencjometru GS18 szaro-niebieska - 6/18mm
Gałka do potencjometru obrotowego na os 6 mm. Wysokość jest równa 12,5 mm, a średnica zewnętrzna 18 mm.Potencjometr precyzyjny, wieloobrotowy 20kΩ 10 obr.
Potencjometr POT2218P-20K : drutowy, precyzyjny, wieloobrotowy, 2 W. 20 kΩ, ±5%.Enkoder 12 impulsów 20mm - EC12 pionowy
Pokrętło w postaci enkodera, pozwala na stworzenie prostego interfejsu użytkownika. Moduł wysyła sygnał cyfrowy na jedno z dwóch wyprowadzeń w zależności od kierunku obrotu.Twist - enkoder obrotowy RGB (Qwiic) - SparkFun DEV-15083
Moduł z potencjometrem obrotowym posiadającym wbudowaną diodę LED RGB, która zmienia kolor podczas obracania gałką. Jeden obrót zwiększa całkowitą liczbę o 24 oraz o -24 w...Gałka potencjometru GCL15 srebrna - 6/15mm - 5 szt.
Gałka do potencjometru obrotowego na oś 6 mm. Wysokość jest równa 17 mm, a średnica zewnętrzna 14,7 mm.Gałka potencjometru GC20 czarna - 6/20mm - 5szt.
Gałka do potencjometru obrotowego na oś 6 mm. Wysokość gałki jest równa 15 mm, a średnica zewnętrzna 20 mm.Gałka potencjometru GC16 czerwona - 6/16 mm - 5szt.
Gałka do potencjometru obrotowego na oś 6 mm. Wysokość jest równa 14,6 mm, a średnica zewnętrzna 16 mm.Enkoder 24 impulsy 20mm - EC16 pionowy
Pokrętło w postaci enkodera, pozwala na stworzenie prostego interfejsu użytkownika. Moduł wysyła sygnał cyfrowy na jedno z dwóch wyprowadzeń w zależności od kierunku obrotu.Enkoder 24 impulsy 20mm - EC16 poziomy
Pokrętło w postaci enkodera, pozwala na stworzenie prostego interfejsu użytkownika. Moduł wysyła sygnał cyfrowy na jedno z dwóch wyprowadzeń w zależności od kierunku obrotu.Enkoder z przyciskiem 20 impulsów 12mm - EC11 pionowy - 5szt.
Pokrętło w postaci enkodera wraz z przyciskiem, pozwala na stworzenie prostego interfejsu użytkownika. Moduł wysyła sygnał cyfrowy na dwa wyprowadzenia w zależności od kierunku...Czujnik obrotu, impulsator, enkoder obrotowy - DFRobot EC11
Pokrętło w postaci enkodera wraz z przyciskiem, pozwala na stworzenie prostego interfejsu użytkownika. Moduł posiada trzy sygnały: A i B są wyjściem enkodera, natomiast C jest...Potencjometry i enkodery
Czym jest potencjometr? Jest to tak zwany rezystor nastawny. Co to oznacza w praktyce? Potencjometr występuje w postaci pojedynczego elementu i jest regulowanym dzielnikiem napięcia. Zasadą jego działania jest klasyczny dzielnik napięcia, a typowym jego zastosowaniem – regulacja prądu bądź napięcia w urządzeniach elektrycznych, np. w głośnikach. W dziale pokrętła znajdziesz naprawdę bardzo zróżnicowany asortyment.
Enkodery i potencjometry
Skoro wiemy już, czym są potencjometry, sprawdźmy, czym są enkodery – również dostępne w dziale pokrętła. Są to urządzenia, które przekształcają ruch w sygnał elektryczny. Później sygnał ten odczytywany jest przez licznik impulsów lub sterownik PLC. Obecnie najbardziej powszechne i najczęściej stosowane są enkodery optyczne. Dzielimy je zasadniczo na dwie grupy – inkrementalne lub absolutne. Pierwsze z nich dostarczają sygnału w formie impulsów o stanie niskim bądź wysokim, co wskazuje na kierunek obrotu. Brakuje tutaj możliwości określenia specyfikacji pozycji. Badany jest tylko ruch z jednej pozycji do drugiej.
Enkodery absolutne
Drugi typ enkoderów to absolutne, które są w stanie określić, oprócz zmiany pozycji z jednej na drugą, wskaźnik każdej z nich. Najbardziej rozpowszechnione są enkodery inkrementalne. W jaki sposób powstaje sygnał w enkoderze? Dioda LED emituje wiązkę światła, która przenika przez przezroczysty dysk, na którym naniesione są nieprzezroczyste linie. Za dyskiem znajduje się foto sensor, odczytujący sygnały świetlne. W odpowiedzi na sygnały świetlne foto sensor generuje impulsy. W dalszej kolejności impulsy trafiają do licznika lub sterownika i po zliczeniu określonej liczby impulsów, następuje wykonanie zaprogramowanego działania.