Kategorie

Złącza Amphenol FCI

Złącza Amphenol FCI typu clincher to rodzina zaciskanych złącz elektrycznych. Dedykowane są one do podłączania końcówek płaskich kabli FFC. Skrót ten odnosi się do dowolnego rodzaju kabla elektrycznego, który jest zarówno płaski, jak i elastyczny. Przyjęło się jednak, że termin FFC odnosi się do niezwykle cienkiego płaskiego kabla często spotykanego w aplikacjach elektronicznych o dużej gęstości, takich jak laptopy i telefony komórkowe. W ofercie sklepu Botland znaleźć można tego rodzaju kable, jak i np. sensory nacisku, wyposażone w opisywane wyprowadzenia. Produkty z tej serii, oprócz łączenia się z kablami FFC, pozwalają także na zaciskanie na elastycznych obwodach drukowanych i obwodach wykonanych z przewodzącego atramentu.

Filtrowanie

Złącza - Typ
Złącza - Standard
Ilość pinów
Raster

Wielorazowe złącza zaciskane

Rodzina Clincher – złącza firmy Amphenol FCI – mogą być używane do zakończenia płaskich kabli elastycznych (FFC), dzięki ogromnej łatwości użycia tego konektora. Złącze takie pozwala podłączyć taśmę FFC do standardowego złącza śrubowego lub innego złącza o rastrze 2,54 mm lub do dedykowanego konektora FCI Clincher. Użycie tych złącz jest niezwykle proste – po prostu włóż koniec płaskiego kabla do złącza i zaciśnij je. Złącza Amphenol FCI można wielokrotnie montować na taśmach FFC, celem ich zakończenia złączem. W wygodny sposób będzie je można podłączać do innych urządzeń, modułów uruchomieniowych lub płytek stykowych.

Wygodny i bezpieczny montaż taśm FFC

Złącza do taśm Amphenol FCI Clincher zaprojektowano tak, aby zapewnić maksymalnie wysoki poziom bezpieczeństwa złącza i jego niskiej awaryjności. Złącza te są szczelne. Połączenie jest gazoszczelne, ale zabezpiecza też przed dostawaniem się do wnętrza zabrudzeń. Dzięki temu połączenie elektryczne zachowuje przez cały czas wysokie parametry połączenia – niską rezystancję złącza i wysoki poziom niezawodności. Dodatkowo obudowy złącza posiada okienko, co umożliwia kontrolę poprawności zagniatania w celu sprawdzenia prawidłowego montażu. Wszystkie złącza Clincher posiadają dodatkowe zabezpieczenia przed wypięciem się. W związku z tym są idealne do zastosowań, w których występują wstrząsy lub wibracje.

Wiele ciekawych aplikacji dla złącz Clincher

Chociaż złącze Clincher stworzone głównie do używania z taśmami FFC, możliwe jest również wpinanie innych płaskich przewodników do złącza Amphenol FCI, drukowanych tuszy przewodzących na elastycznych podłożach czy płytek drukowanych typu flex (na elastycznym kaptonowym lub poliamidowym dielektryku). Tego rodzaju przewodniki są niezwykle szeroko stosowane w przemyśle, nie tylko do podłączania samych taśm FFC, ale również wielu urządzeń i sensorów. Na elastycznych PCB typu flex często wytwarza się klawiatury membranowe, a taśmy FFC często terminują sensory, takie jak tensometry, czujniki ugięcia czy czujniki nacisku.