Kategorie

Czujniki medyczne

Świat dzisiejszej medycyny to już nie tylko stetoskop, zdjęcie rentgenowskie czy stoper do mierzenia pulsu. Współczesna medycyna to bardzo zaawansowane technologicznie urządzenia wyposażone w różnego rodzaju czujniki medyczne. Zbuduj z Botland swój własny pulsometr tętna ludzkiego serca, miernik pH, a nawet elektromiograf (EMG) – urządzenie do pomiaru aktywności mięśni! Tak! Podzespoły do tych urządzeń są w zasięgu Twojej ręki!

Czujniki medyczne

Elektronika w medycynie

Elektronika w ówczesnej medycynie jest wszechobecna i niesie za sobą nieograniczone możliwości. Dzięki niej aparatura medyczna, oferuje nam dziś wysoką dokładność i powtarzalność pomiarów, rejestrację wartości wyników, ich wizualizację, a przede wszystkim dostęp do najbardziej zaawansowanych technik leczenia. Większość z nas miała możliwość dokonania pomiaru ciśnienia krwi z wykorzystaniem na pierwszy rzut oka zwykłego ciśnieniomierza, który w rzeczywistości jest zaawansowanym urządzeniem elektronicznym korzystającym z wielu czujników medycznych. Czujniki medyczne znacznie poprawiły dokładność pomiarów, a co za tym idzie jakość leczenia. Dziś jesteśmy w stanie sprawdzić stan swojego układu krążenia wykorzystując pulsometr tętna ludzkiego serca bez obecności i pomocy lekarza. Botland ma w swojej ofercie czujniki medyczne, z których sam możesz zbudować pulsometr tętna ludzkiego serca, miernik pH, czy też elektromiograf aktywności mięśni EMG.

Czujniki medyczne w robotyce

Czujniki medyczne to ogromne możliwości dla konstruktorów robotyki. Zbuduj moduł robota sterowanego siłą własnych mięśni korzystając z przygotowanego przez Botland zestawu serii MyoWare, w którym znajdziesz czujnik do pomiaru aktywności mięśni EMG, nakładkę zasilającą do czujnika EMG, nakładkę jack do czujnika EMG, nakładkę z diodami LED oraz nakładkę prototypową do czujnika EMG, przewody i elektrody biomedyczne, które mogą być używane również do badania EEG, EKG oraz dodatkowe piny i złącza. Zestaw jest przystosowany do współpracy z popularnymi zestawami uruchomieniowymi np. Arduino. Sprawdź również inne czujniki medyczne takie jak czujniki tętna ludzkiego serca przystosowane do nakładki DFRobot IO Expansion Shield.

Czujniki pH

Jeśli oprócz elektroniki, automatyki i robotyki jesteś miłośnikiem roślin lub też zamierzasz mieć, a może masz akwarium z rybkami, dobrze trafiłeś. W Botland znajdziesz czujniki pH o dokładności na poziomie +/- 0,1 pH, dzięki którym możesz zaprojektować własny układ pomiaru pH wody. Posiadamy w ofercie czujnik pH z sondą przemysłową, którą możesz pozostawić zanurzoną w wodzie nawet przez rok. Czujniki są przystosowane do współpracy z większością mikrokontrolerów oraz zestawów uruchomieniowych.