Kategorie

Enkodery

Enkoder - Marzenia o robotach, które będą wykonywać za nas żmudną i ciężką pracę domową (np. odkurzanie), jeszcze do niedawna pojawiały się jedynie w filmach – technologia jednak wyprzedziła kino, ponieważ coś, co można było zobaczyć na ekranach kinowych w produkcjach Sci-Fi, dziś znajduje się w naszych domach. Osiągnęliśmy to m.in. dzięki takim niewielkim podzespołom i elementom jak enkodery, które stanowią podstawę w większości urządzeń automatycznych. W ofercie znajdziesz między innymi enkoder Arduino i Raspberry Pi (kompatybilny z tymi minikomputerami) czy enkoder obrotowy.

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Enkodery to niewielkie czujniki, które udostępniają możliwość stworzenia zaawansowanych konstrukcji, nawet przez amatorów robotyki i automatyki – wystarczy moduł Arduino lub Raspberry, pomysł i umiejętności programowania (chociaż można znaleźć wiele poradników, jak krok po kroku stworzyć imponujące układy). Za pomocą Arduino enkoder staje się funkcjonalnym elementem Twojego projektu. Możliwe jest także podłączenie enkoderów do płytki Raspberry Pi.

Enkodery – ogromne możliwości w niewielkim opakowaniu

Te niewielkie urządzenia, skrywają w swojej obudowie ogromne możliwości. Są one odpowiedzialne za zamianę ruchu obrotowego w sygnał elektryczny, który pozwala określić dokładną pozycję kątową, przesunięcie i ilość obrotów. Dzięki temu pozwalają m.in. znaleźć odpowiedzi na pytanie o precyzyjne położenie kątowe elementu będącego w ruchu, jego kierunku, odległości czy prędkości obrotów – brzmi znajomo? Wystarczy przypomnieć sobie działanie frezarki, piły, czy nawet robota sprzątającego!

Enkodery – enkoder obrotowy, magnetyczny i inne rodzaje

By w pełni zaspokoić Państwa potrzeby, chcemy zaprezentować produkty najwyższej jakości, przygotowane ze szczególną dbałością i oferujące ogromne możliwości! Do dyspozycji naszych klientów oddajemy m.in. takie enkodery jak:

  • przeznaczone dla konkretnych robotów,
  • enkodery Arduino i Raspberry - produkty skierowane w stronę użytkowników Arduino i Raspberry,
  • modele z przyciskami i regulatorami,
  • optyczne,
  • magnetyczne,
  • enkoder obrotowy,
  • impulsowe.

Oczywiście to nie wszystko! Jednak zachęcamy każdego użytkownika do samodzielnego zapoznania się z propozycją BOTLAND, która z pewnością zagwarantuje satysfakcję wszystkim amatorom automatyki i robotyki!