Kategorie

Moduły i tagi RFID

Technologia RFID w dalszym ciągu wzbudza wśród ludzi ogromne kontrowersje, ponieważ pojawienie się tej formy przesyłu danych z pomocą fal radiowych, może budzić wątpliwości w kwestii prywatności i bezpieczeństwa. Czytniki RFID są jednak obecne na rynku od wielu lat, ułatwiając nam codzienne życie i proste czynności, które byłyby niemożliwe bez tego wyposażenia.

Filtrowanie

Napięcie zasil. od
Napięcie zasil. do
UC - Mikrokontroler:
Częstotliwość od:
Częstotliwość do:
GPS - Odświeżanie:
GPS - Dokładność:

Produkty na stronie

Produkty na stronie

W naszym sklepie, znajdą Państwo asortyment pozwalający na stworzenie prostego lub zaawansowanego systemu, opartego na technologii RFID. Dysponujemy m.in. takimi elementami jak:

  • moduły przygotowane do instalacji czytnika,
  • chipy RFID o różnych wielkościach i możliwościach,
  • czytniki RFID
  • breloki,
  • identyfikatory.

Czytniki RFID - przykład, że wprowadzenie automatyki do domów, biurowców i firm, nigdy nie było tak proste!

Czytniki RFID w życiu codziennym, automatyce i robotyce – zabezpiecz swoją firmę Jeśli ktoś chce pozbyć się uciążliwych domofonów w firmach lub recepcji, która za każdym razem musi sprawdzać przepustki i karty pracownicze, to RFID jest dla niego doskonałym wyborem. Wystarczy prosty i niewielki chip, czytnik i Arduino lub Raspberry! Drzwi można również wyposażyć w prosty system automatycznie otwieranego zamka i jeśli system wykryje kartę osoby upoważnionej do wejścia, po prostu umożliwi otwarcie ich.

Osoby, które kiedykolwiek spotkały się z sytuacją zgubienia walizki lub torby przez linie lotnicze, z pewnością docenią fakt, że czytniki RFID wykorzystywane są w czasie nadzoru bagażu. Podobną sytuacją jest m.in. zastosowanie tej technologii w medycynie, ponieważ sprzęt wyposażony w nadajnik, dużo szybciej i łatwiej namierzyć z imponującą dokładnością – czasem liczą się sekundy w walce o życie, a szukanie narzędzi z pewnością nie jest pozytywną wizją.

Przykładów wykorzystania technologii RFID w życiu codziennym jest mnóstwo, więc nie należy się jej obawiać – najstraszniejszy jest wróg, którego nie znamy, a on może okazać się naszym przyjacielem.