Kategorie

Silniki BLDC bezszczotkowe

Ciężko wyobrazić sobie świat bez dronów, robotów i zdalnie sterowanych pojazdów, które możemy wysyłać w kosmos, pod wodę lub niebezpieczny teren. Wszystkie te narzędzia i zabawki wykorzystują silnik, dzięki któremu układ napędowy poruszy całość. Chcemy zaprezentować Państwu najwyższej jakości silniki bezszczotkowe BLDC, które będą stanowić serce każdego elektrycznego narzędzia, zabawki lub pojazdu.

Silniki bezszczotkowe BLDC kontra produkty z nimi

Dlaczego modele bezszczotkowe wypierają stare modele szczotkowe? Powód jest prosty. Jest to dużo wydajniejsze rozwiązanie, charakteryzujące się energooszczędnością, wytrzymałością, cichą pracą i większymi możliwościami montażu. Silniki bezszczotkowe BLDC można stosować w szczelnych obudowach, dzięki czemu sprzęt pracujący w otoczeniu wody i wilgoci, może posiadać mniej skomplikowaną budowę – ciepło produkowane przez cewki, jest odprowadzane z pomocą obudowy i produkt nie potrzebuje stałej cyrkulacji powietrza. Szczotki w silnikach są głównym powodem awarii i zużycia, więc wyeliminowanie ich, gwarantuje produkt o dużo większej wytrzymałości i żywotności. Silniki bezszczotkowe to modele elektryczne, które są również ekologiczne, ponieważ w ich przypadku nie występuje emisja zanieczyszczeń – jak ma to miejsce w przypadku silników spalinowych.

Modelarstwo i technologia – wykorzystanie silników bezszczotkowych BLDC

Każdy latający dron potrzebuje śmigieł, które napędzane będą z pomocą silników. Sytuacja wygląda identycznie, w przypadku modelarstwa i popularnych modeli RC, które są w stanie osiągać tak mocne wyniki, że organizowane są zawody wyścigowe. Silniki bezszczotkowe to również świetny wybór dla miłośników łodzi zdalnie sterowanych i różnego rodzaju łazików, które wysyłane są w trudny teren. Z pomocą minikomputerów Arduino lub Raspberry, silników bezszczotkowych i mechanicznych części układu napędowo-sterującego, można stworzyć wyjątkowe konstrukcje, które rozwiążą wiele problemów. Silniki bezszczotkowe mogą być również wykorzystywane w przypadku maszynek do golenia, robienia tatuażów, wiatraków i wielu innych przedmiotów codziennego użytku – wystarczy jedynie się rozejrzeć wokół siebie, by dostrzec elektroniczne ruchome przedmioty. Wystarczy jedynie dobrać odpowiednią moc, do konkretnych zastosowań. Wybierając ofertę Botland, mogą Państwo spodziewać się najwyższej jakości produktów, gdyż satysfakcja naszych klientów jest priorytetem.

Popularne tej kategorii: