Kategorie

Analogowe czujniki odległości

Analogowe czujniki odległości - W konstrukcjach różnego rodzaju pojazdów, dronów oraz robotów bardzo przydatną funkcją jest możliwość wykrycia przeszkody na trasie przejazdu, lub też możliwość śledzenia ścieżki. Idealnym rozwiązaniem w tego typu układach będą analogowe czujniki odległości z wyjściem analogowym. Botland przygotował dla Ciebie ofertę, w której znajdziesz analogowe czujniki odległości o różnych zasięgach. Zapoznaj się z naszą ofertą już dziś!

Filtrowanie

Napięcie zasil. od
Napięcie zasil. do
Moduł - typ
Moduł - Temperatura od
Moduł - Temperatura do
Moduł - Temperatura dokładność
Moduł - Odległ. do
Moduł - Odległ. od
Moduł - montaż
Producenci

Analogowe czujniki odległości

Czujniki odbiciowe

Czujniki odbiciowe zwane również refleksyjnymi to czujniki fotoelektryczne, w których strumień światła wysłany przez czujnik odbija się od umieszczonego w pewnej odległości (zależnej od konkretnego czujnika) reflektora. Przerwanie tej wiązki światła przez obiekt powoduje zmianę sygnału wyjściowego czujnika. Reflektorem takiego czujnika może być element pasywny - zwierciadło (lustro) lub aktywny odbiornik. Często elementem nadawczym jest dioda LED, odbiornikiem zaś fototranzystor. Godne uwagi są miniaturowe analogowe czujniki odległości z wyjściem analogowym Pololu serii QTR-L-1A działających w paśmie podczerwieni. Czujnik składa się z nadajnika i odbiornika o wymiarach 7,6 x 8,9 x 3,1 mm i masie zaledwie 0,2 g. Wyposażony w wyjście analogowe, w zależności od odległości między nadajnikiem a odbiornikiem, a także kolorem przeszkody umieszczonej pomiędzy nimi, generuje na swoim wyjściu odpowiednią wartość napięcia. Czujnik doskonale nadaje się w układach pojazdów oraz robotów, w których wymagana jest możliwość śledzenia ścieżki jako toru przejazdu.

Czujniki zbliżeniowe

Analogowe czujniki odległości z wyjściem analogowym, w których czujnik reaguje zmianą sygnału wejściowego w momencie zbliżania się do przeszkody, są czujniki zbliżeniowe. Będą dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem w przypadku gdy chcesz aby Twój robot, czy też inny pojazd wykrywał obiekt na swojej drodze i mógł określić swoją odległość względem niego. Botland oferuje Ci analogowe czujniki odległości Sharp serii GP2Y, które działają w zakresach już od 2 do 15 cm aż do zakresu 100 do 550 cm! Jeśli potrzebujesz dokładnych pomiarów wybierz czujnik serii HSDL, który wykrywa przeszkody w odległości od 0 do 60 mm.