Kategorie

Particle IoT

Particle IoT - Minikomputer Particle to kolejna propozycja w zakresie platform IoT. Jej początki sięgają 2013 roku. Celem projektantów było stworzenie narzędzia, które ułatwi ludziom budowanie urządzeń typu IoT. Rozwiązania techniczne dostarczane przez producenta niniejszej platformy umożliwiają utworzenie łączności między wszelkiego rodzaju obiektami fizycznymi za pośrednictwem sieci telefonii komórkowej, jak i wi-fi. Nasza oferta produktów Particle obejmuje wysokiej jakości dedykowane moduły, rozszerzenia, akcesoria i dodatki dla aplikacji IoT o zróżnicowanym stopniu rozbudowy.

IoT – czym jest internet rzeczy?

Początki technologii IoT sięgają pierwszej połowy XIX wieku, kiedy to narodziła się telemetria – dziedzina techniki, której obszarem jest zdalne wykonywanie pomiarów. W latach 90. XX wieku powstało kolejne rozwinięcie telemetrii pt. Machine-To-Machine (M2M). Niedługo później, bo 1999 roku, pojawił się termin Internet of Things (IoT), czyli internet rzeczy. Technologia ta stopniowo ewoluowała – przewodowe połączenia zaczęły być zastępowane bezprzewodowymi. Zastosowanie komputerów i urządzeń radiowych stało się popularnym i z latami, coraz korzystniejszym ekonomicznie rozwiązaniem. Nawet wszechobecne telefony dotykowe, w połączeniu z odpowiednimi aplikacjami programowymi, to także urządzenia zaliczające się do elementów współtworzących internet rzeczy.

Wszechstronne i łatwe w użyciu zestawy startowe Particle

W ofercie naszego sklepu dostępne są zestawy startowe Particle, które Ci umożliwią poznanie technologii IoT w praktyce. Zestawy są wyposażone w szereg elementów niezbędnych do zbudowania różnych projektów. Płytka PCB Particle jest wyposażona w mikrokontroler ARM Cortex M3 o zegarze taktowania 120 MHz, a także moduł Broadcom odpowiedzialny za łączność z siecią wi-fi. W zestawie znajduje się płytka stykowa, przewód micro USB i wiele innych elementów niezbędnych do rozpoczęcia przygody z technologią internetu rzeczy. Moduł Particle jest wyposażony także w zasilacz impulsowy o napięciu wyjściowym 3,3 V DC, moduł łączności radiowej oraz interfejs komunikacyjny dla pokładowego modułu wi-fi. Bezpośrednie podłączenie modułu Particle do płytki stykowej ułatwia proces prototypowania. Twoje projekty możesz udostępniać w internetowej chmurze Particle Cloud, a ponadto na bieżąco wykonywać aktualizacje oprogramowania Twojej płytki Particle.