Kategorie

Sondy do mierników

W kategorii “Sondy do mierników” znajdziesz duży wybór narzędzi koniecznych do prawidłowego korzystania z dowolnego miernika elektrycznego. Mierniki to jeden z najbardziej podstawowych instrumentów wykorzystywanych przez elektroników i robotyków przy codziennej pracy. Odpowiednie sondy, podłączone na przykład do multimetru, warunkują prawidłowy odczyt wartości mierzonych przez urządzenie. W zależności od jakości wykonania gniazda oraz miejsca styku z badanym urządzeniem można uzyskać różny stopień dokładności.

Filtrowanie

Producenci

Sondy do mierników

Od materiału i dokładności wykonania samych sond i wtyczki (oraz gniazda w mierniku) zależy dokładność otrzymywanych pomiarów. Często użytych do produkcji materiałów ma realny wpływ na trwałość produktu. Sklep Botland oferuje jedynie sprawdzone produkty, wykonane przez renomowane firmy zaopatrujące dystrybutorów na całym świecie.

Odpowiednia izolacja ma znaczenie

Odpowiednio wykonana izolacja przewodów do sond oraz prawidłowo odizolowane miejsca, w których użytkownik chwyta za sondę, to podstawa bezpieczeństwa. Nawet niewielkie niedokładności przy produkcji, których skutkiem mogłoby być zetknięcie skóry użytkownika z żyłą przewodzącą mierzone napięcie, może stwarzać zagrożenie zdrowia, a nawet życia.

Kolory pomagają elektronikom

Odpowiednio zróżnicowane kolorystycznie sondy i przewody mogą w znaczący sposób ułatwić pracę elektronikowi oraz pomóc mu nie popełnić pomyłki. Niepoprawne przepuszczenie prądu przez miernik może spowodować jego trwałe uszkodzenie (na przykład omyłkowa zamiana kierunku przepływu prądu przez miernik wskutek zamiany masy i plusa).

Odpowiednie końcówki i złącza ułatwiają pomiary

W zależności od wybranego modelu, nasze produkty oferują różnego rodzaju rozwiązania. Część sond zakończonych jest ostrą końcówką, która doskonale sprawdza się przy pomiarach na drobnych elementach (na przykład na płytce drukowanej z układem opartym o elementy SMD). Inna popularna końcówka to tak zwane “krokodylki” - są to metalowe końcówki odpowiednio obudowane elastyczną izolacją, które mają możliwość “łapania” cienkich przedmiotów. Chodzi o narzędzia działające na podobnej zasadzie jak spinacze używane do wieszania prania. Dzięki nim w prosty sposób można na przykład złapać fragment układu elektronicznego (na przykład skrawek nóżki rezystora podłączonego do masy) i wolnymi rękoma sterować miernikiem oraz przykładać drugi koniec przewodu do innych elementów układu. Bardzo dużym ułatwieniem są również złącza typu “banan” - to dzięki nim sondy są jeszcze bardziej uniwersalne i odporne na zróżnicowane wykonanie gniazd w miernikach. Są to podłużne wtyczki, które dostosowują się do rozmiarów gniazda i jednocześnie dociskają do jego ścianek, zapewniając dokładne i stabilne połączenie oraz przesył sygnału.