Kategorie

Akcesoria do czujników temperatury

W kategorii “Akcesoria do czujników temperatury” znajdziesz najpotrzebniejsze akcesoria do czujników temperatury, które często wykorzystywane są w szczególnie nieprzyjaznych warunkach dla elektroniki. Jednym z najważniejszych typów produktów, które oferujemy, są osłony do czujników temperatury. Mają one określone parametry budowy (aby z łatwością dopasować dany model do docelowego sensora). Między sobą różnią się przede wszystkim parametrem całkowitej długości. Oferujemy także praktyczny zestaw składający się z czujnika temperatury oraz odpowiednio dobranych do niego rezystorów umożliwiających prawidłowe podłączenie elementu na przykład do mikrokontrolera. W asortymencie posiadamy także duży wybór wzmacniaczy termopary. Urządzenia pochodzą od znanych producentów elektroniki i charakteryzują się znakomitymi parametrami. Większość tego sprzętu to uniwersalne wzmacniacze współpracujące prawidłowo z termoparami typu K, J, N, R, S, T, E i typu B. Zapoznaj się z ofertą Botland.

Filtrowanie

Napięcie zasil. od
Napięcie zasil. do
Moduł - typ
Moduł - Temperatura od
Moduł - Temperatura do
Moduł - Temperatura dokładność
Moduł - Odległ. do
Moduł - Odległ. od
Moduł - montaż
Producenci

Akcesoria do czujników temperatury

Oferujemy profesjonalne akcesoria do czujników temperatury. W sklepie Botland znajdziesz wysokiej jakości sprzęt poszerzający możliwości czujników temperatury lub chroniący je przed uszkodzeniami.

Co oferujemy?

Osłony do czujników temperatury

Osłony do czujników temperatury są zaprojektowane w taki sposób, aby jednocześnie nie ograniczać możliwości sensora i chronić go przed uszkodzeniem. Żeby spełnić takie kryteria, osłony są wykonywane z materiałów o wysokim przewodnictwie cieplnym. Wszystkie osłonki, które oferujemy, wykonane są z metalu - ze stali nierdzewnej. Elementy dostępne są w rozmiarach 6 x 30 mm, 6 x 50 mm oraz 6 x 60 mm. Każdy z nich jest kompatybilny z czujnikami temperatury o oznaczeniu DS18B20 (w obudowie TO92). Osłony nie są sprzedawane pojedynczo - zakup jednego produktu jest równoznaczny z nabyciem opakowania 10 sztuk.

Gotowy zestaw

W ofercie posiadamy również zestaw do pomiarów temperatury. Użytkownik otrzymuje czujnik temperatury DS18B20 oraz rezystory o opornościach 4,7 kΩ. Do wykorzystania pełni możliwości sensora konieczne jest zastosowanie mikrokontrolera lub innego narzędzia umożliwiającego odczyt danych. Rezystory pozwalają na prawidłowe podłączenie komponentu do układu logicznego, na przykład za pośrednictwem płytki stykowej. Czujnik będzie prawidłowo współpracował między innymi z minikomputerami, takimi jak Arduino czy Raspberry Pi. Producent udostępnia pełną specyfikację czujnika oraz przewodnik użytkownika dla klientów, którzy jeszcze nie kupili sprzętu. Prawidłowe napięcie zasilania czujnika wynosi od 3 do 5,5 V, zakres pomiarowy obejmuje przedział od -55°C do 125°C (przy dokładności +/- 0,5°C) i oferuje rozdzielczość danych od 9 do 12 bitów.

Termostat

Jednym z popularniejszych produktów w tej kategorii jest termostat (W1209) z sondą temperatury. Jest w stanie regulować temperaturę w zakresie od -50°C do 110°C. Urządzenie na podstawie mierzonych wartości temperatur może sterować urządzeniem o maksymalnej mocy nieprzekraczającej wartości 2300 W. Prawidłowe zasilanie urządzenia wymaga prądu o napięciu równym 12 V. Produkt w zestawie zawiera także wodoodporną sondę temperatury z przewodem. Urządzenie jest wyposażone w wyświetlacz segmentowy oraz 3 przyciski, dzięki którym można sterować sprzętem lub wprowadzić go w tryb uśpienia.

Wzmacniacze termopary

Jednym z najważniejszych produktów w tej kategorii są wzmacniacze termopary. Większość produktów, które posiadamy to urządzenia uniwersalne, będące w stanie obsługiwać termopary typu K, J, T, N, S, E, B oraz R. Przykładowe urządzenie pochodzi od producenta Grove. Jest to moduł z wbudowanym wzmacniaczem termopary MCP9600. Komunikacja odbywa się za pośrednictwem interfejsu I2C, a napięcie zasilania wynosi 3,3 V lub 5 V. Wzmacniacz jest w stanie na przykład wywoływać alerty o wykryciu zbyt wysokiej temperatury. Istotną zaletą sprzętu jest bardzo niskie zużycie energii elektrycznej. Ważne dla elektroników jest również znakomite dopasowanie urządzenia do współpracy z dedykowanymi nakładkami dla Raspberry Pi lub Arduino - na płytce znajdziesz praktyczne złącze Grove przeznaczone do takich połączeń. Producent jeszcze przed zakupem udostępnia klientom przewodnik użytkownika urządzenia, pliki z programu Eagle (program do projektowania płytek drukowanych), dokumentację oraz biblioteki układu MCP9600 (konieczne do jego zaprogramowania).