Kategorie

Dobot

Robotyczne ramiona wyposażone w chwytaki mechaniczne lub podciśnieniowe, głowice spawalnicze czy lasery kojarzą nam się w pierwszej chwili ze zautomatyzowanymi fabrykami samochodów, skolonizowanymi przez autonomiczne maszyny powtarzające z niezwykłą dokładnością złożone sekwencje ruchów. Skojarzenie to jest zrozumiałe, jednak mylące – bowiem mniejsze roboty są niezwykle przydatne także w innych zastosowaniach – np. mechanice precyzyjnej, czy też do składania lub kontroli jakości niewielkich detali na linii produkcyjnej.

Filtrowanie

Podwozie - typ
Podwozie - ilość kół
Producenci
Podwozie + napęd
Podwozie + sterownik

Elastyczność sterowania

W naszej ofercie znajdziesz roboty Dobot, doskonale nadające się do wykonywania różnego typu precyzyjnych prac. Roboty z serii Dobot to zaawansowania linia produktów, oferujących tak doskonałe parametry techniczne, że z powodzeniem mogą zastępować ludzi w precyzyjnych, powtarzalnych pracach. Do programowania lub zadawania ruchów można wykorzystać urządzenie mobilne, łącze USB (producent dostarcza API w kilku językach programowania) lub joystick. Roboty Dobot potrafią uczyć się ruchów, zadanych przez operatora poprzez ręczne przesuwanie ramienia, mogą też pracować jako maszyny zdalnie sterowane przez internet. Co ważne, robot jest gotowy do pracy od razu po wyjęciu z pudełka, dlatego nie musisz tracić czasu na samodzielny montaż.

Szereg efektorów gotowych do użycia

Każdy robot potrafi dokładnie tyle, ile jego efektory. Roboty Dobot, w zależności od wybranego zestawu, są oferowane z podstawowymi akcesoriami lub pełnym kompletem końcówek roboczych. Końcówka ssąca i chwytak są odpowiednie do manipulowania różnej wielkości przedmiotami – doskonale sprawdzą się w zadaniach sortowania małych detali lub pozycjonowania ich w celu dalszej obróbki. Nadają się także do składania większych zespołów z gotowych prefabrykatów. Końcówka laserowa pozwala na grawerowanie, zaś zestaw do rysowania okaże się przydatny w testowaniu zadanych trajektorii lub oznaczania określonych elementów. Budowa robota pozwala także na zastosowanie go do drukowania 3D prostszych detali – do tego służy dedykowana głowica, znajdująca się w wyposażeniu obu wersji zestawu.

Jeszcze więcej możliwości

Seria robotów Dobot doczekała się także zaawansowanych akcesoriów, pozwalających Ci na znaczne rozszerzenie funkcjonalności. Nasz sklep oferuje np. zestawy Conveyor Belt Kit przekształcające mini roboty Dobot w model fabryki, w której ramię współpracuje z taśmociągiem, realizując zadania transportowo-sortownicze. Slider Rail Kit pozwala uzyskać dodatkowy stopień swobody – możesz przesuwać robota na osi o długości aż 1 metra, co wielokrotnie rozszerza podstawowy zakres roboczy ramienia. Najbardziej zaawansowany zestaw – Robot Vision Kit – daje robotom Dobot możliwość widzenia obiektów, rozróżniania ich i odpowiedniego reagowania. Zestaw zawiera kamerę z matrycą CMOS 3 MPx, oferującą możliwość automatycznej lub manualnej kontroli ekspozycji w zakresie od 50 us do ponad 3 sekund. Kamera komunikuje się za pomocą interfejsu USB 2.0. W zestawie znajduje się także oświetlacz z 48 białymi diodami LED o łącznej mocy do 5 W. Robot Vision Kit świetnie nadaje się do programowania nawet złożonych systemów ze sprzężeniem wizyjnym.