Kategorie

Panele słoneczne zwijane

Pozyskanie energii słonecznej do produkcji energii elektrycznej to wielki sukces współczesnej technologii. Takie źródło zasilania jest dostępne przez wiele godzin dziennie i nie wymaga zresztą wcale słonecznej pogody. Sprawdzi się nawet w dni pochmurne, choć skuteczność ogniw słonecznych będzie wówczas oczywiście mniejsza. Nie zmienia to jednak faktu, że odnawialne źródła energii stanowią znakomitą i niezwykle tanią alternatywę dla tradycyjnych metod wytwarzania prądu. Tym bardziej że dziś można zastosować je nawet w wersji mobilnej – jak dostępne w naszym sklepie panele słoneczne zwijane.

Prąd ze słońca – nawet w terenie

W powszechnej świadomości fotowoltaika kojarzy się z rozbudowanymi, a więc ciężkimi i dużymi ogniwami słonecznymi, montowanymi coraz częściej na dachach budynków. Ukoronowaniem tego typu rozwiązań z branży OZE są całe rozległe farmy słoneczne, czyli działki zabudowane ogniwami solarnymi i produkujące duże ilości energii, które mogą zaspokoić potrzeby wielu użytkowników, a nawet gwarantować stabilne zaopatrzenie danego terenu w – mówiąc popularnie – „prąd”. Jednak równolegle z dyskusją o całych osiedlach czy miastach zasilanych ze źródeł solarnych, a także obok prac nad tworzeniem budynków ściśle zintegrowanych z panelami słonecznymi, postępuje także miniaturyzacja ogniw słonecznych. W takiej właśnie niewielkiej i w pełni mobilnej formie wkroczyły one na dobre w naszą codzienność.

Elastyczne panele solarne

Panele słoneczne zwijane to wynalazek, który pozwala korzystać z odnawialnego źródła energii w dowolnym miejscu, dalekim od sieci elektrycznej i ludzkich osiedli. Od teraz wystarczy tylko otwarta, dobrze oświetlona przestrzeń, umożliwiająca rozwinięcie panelu słonecznego. Tego typu rozwiązanie, kojarzące się ze szkołą przetrwania, ma jednocześnie ultranowoczesny charakter. Zwijane panele słoneczne z powodzeniem można zrolować niczym koc (tak, by złącze znajdowało się na zewnątrz), po czym schować do plecaka. Najmniejsze modele dostępne w naszej ofercie ważą bowiem niecałe 300 g, a najcięższe nie osiągają nawet wagi 1 kg.

Trwałe i efektywne

W naszym sklepie znajdziesz zwijane panele słoneczne o wymiarach, od 36,8x58,4 cm, które mogą generować prąd o mocy 7 W, do największych wariantów, które przy wielkości 38,6x202,5 cm oferują prąd o maksymalnej mocy 28 W. Wszystkie są trwałe i wodoodporne, dzięki czemu możesz korzystać z nich nawet na łodzi. Producent, marka PowerFilm, podkreśla także, że jej produkt odporny jest na uszkodzenia. Nawet jeśli ogniwo słoneczne ulegnie przedziurawieniu lub zarysowaniu, nie zakłóca to pracy całego panelu solarnego, a jedynie obszaru wokół uszkodzenia.