Kategorie

Miernik zużycia energii elektrycznej

Miernik zużycia energii elektrycznej - W dobie wszechobecnych urządzeń zasilanych energią elektryczną, bardzo ważna dla użytkownika stała się świadomość kosztów zużycia energii elektrycznej. Coraz częściej dążymy do zmniejszania konsumpcji energii, której ilości są ograniczone. Fakt ten dotyczy nie tylko obszaru przemysłu, ale również każdego pojedynczego gospodarstwa domowego. Zainwestuj już dziś w licznik zużycia energii elektrycznej prądu, który przyczyni się do optymalizacji kosztów zużycia energii elektrycznej w Twoim domu lub firmie. Miernik poboru prądu to coraz bardziej popularne rozwiązanie.

Filtrowanie

Producenci

Licznik zużycia energii elektrycznej prądu

Pomiar zużycia energii elektrycznej jesteś w stanie przeprowadzić stosując specjalistyczny przyrząd bądź miernik elektryczny. W obydwu przypadkach będzie to kosztowne i trudno będzie Ci zrealizować ciągły pomiar, a wymagać on będzie od Ciebie pewnej wiedzy technik pomiarowych wielkości elektrycznych. Na szczęście w ofercie Botland znajdziesz mobilny licznik zużycia energii elektrycznej prądu, który w najprostszej postaci występuje jako standardowe gniazdo elektryczne 230 VAC, do którego podpinasz urządzenia, których zużycie energii chcesz mierzyć. Sam licznik włączasz do gniazda 230 VAC w Twoim domu, jeszcze kilka kliknięć w celu ustawienia parametrów pomiaru, takich jak okres pomiaru, stawka za jednostkę zużytej energii i gotowe! Dzięki wyświetlaczowi widzisz na bieżąco całą gamę pomiarów takich jak pobór prądu, wartość napięcia, częstotliwość oraz moc. Na podstawie tych parametrów określisz, jak bardzo obciążasz swoją sieć elektryczną. Miernik zużycia energii pozwoli Ci na zaplanowanie dodatkowych oszczędności.

Miernik zużycia energii - Automatyka budynków

Coraz częściej nasze gospodarstwa domowe wyposażone są w różnego rodzaju układy automatyki domowej tzw. inteligentne domy. W takich systemach warto zastosować nie tylko moduły automatycznie opuszczanych rolet, włączania ekspresu do kawy czy nadzoru temperatury pomieszczeń, ale również zaimplementować przyrząd do pomiaru zużycia energii elektrycznej taki jak monitor iNode Energy Meter. Jest to miernik poboru prądu w bardziej nowoczesnej formie. Zlicza on impulsy pomiarowe głównego licznika zużycia energii elektrycznej prądu i poprzez bluetooth wysyła je do dowolnego systemu nadrzędnego. Darmowe aplikacje dostępne na stronie producenta pozwolą Ci na łatwą konfigurację iNode, jak również przeglądanie historii pomiarów przechowywanej w wbudowanej pamięci wewnętrznej urządzenia oraz tworzenie prezentacji w postaci wykresów.