Kategorie

UP board

UP to firma produkująca minikomputery jednopłytkowe o szerokim wachlarzu zastosowań. W ofercie naszego sklepu znaleźć można różne moduły - UP Board, UP Squared itp. Oparte są one o procesory Intela, takie jak Intel Atom lub Intel Celeron. Dzięki wykorzystaniu architektury układów x86, minikomputery te kompatybilne są z systemem operacyjnym Windows - na modułach UP pracować może Windows 10. Oprócz tego, zainstalować można także Androida oraz Linuksa w szeregu różnych dystrybucji.

Filtrowanie

UC - Mikrokontroler
UC - Taktowanie
UC - Ilość rdzeni
UC - Pamięć RAM
UC - Pamięć zew.
UC - Piny cyfrowe
UC - Interfejs USB
UC - Złącze zas.
Producenci
UC - Port HDMI
UC - Ethernet
UC - Moduł WiFi
UC - Bluetooth
UC - Interfejs kamery
UC - System Linux
UC - System Android
UC - System Windows

Nowoczesne komputery jednopłytkowe z procesorami Intela

Moduł UP Board to minikomputer o rozmiarze karty kredytowej i jednocześnie wysokiej wydajności obliczeniowej i niskim poborze mocy. Jest to możliwe dzięki najnowszej technologii - procesorom Intel ATOM x5-Z8350. Są to 64-bitowe układy taktowane zegarem do 1,92 GHz. Wewnętrzny procesor graficzny to nowym układ Intel ósmej generacji - HD400 z 12 jednostkami wykonawczymi taktowanymi zegarem do 500 MHz. Zapewnia to wyjątkowo wysoką wydajność grafiki 3D. UP Board jest wyposażony w 2 GB lub 4 GB pamięci DDR3L RAM oraz 16 GB lub 32 GB pamięci eMMC Flash.

Komputery jednopłytkowe z układami Intel Celeron

W ofercie naszego sklepu dostępny są także minikomputery UP Squared - mocniejszy kuzyn UP Board. UP Squared, jak zapewnia producent, to najszybsza na świecie płyta główna dla programistów x86. Oparta jest ona o najnowszą platformę Intel Apollo Lake. To minikomputer na który czekałeś! Oprócz standardowego, 40-pinowego złącza GPIO, kompatybilnego z Raspberry Pi, moduł ten posiada szereg portów USB 3.0, dwa złącza Gigabit Ethernet, interfejs HDMI i inne zaawansowane funkcje. Dzięki temu jest to idealne rozwiązanie dla różnych zaawansowanych produktów, takich jak robotyka, drony, systemy widzenia maszynowego, automatyka domowa, identyfikacja wizualna etc. Dzięki mocnemu procesorowi, zgodności z systemami operacyjnymi takimi jak Linuks, Android i Win 10, jest to bardzo interesujący minikomputer jednopłytkowy.

Szeroka oferta akcesoriów dla komputerów jednopłytkowych UP

Minikomputery UP posiadają 40-pinowe, standardowe złącze GPIO, co umożliwia łączenie ich z szeregiem peryferiów, dostępnych w naszym sklepie. W złączu tym, obecnym na przykład na płytkach UP Board, odnaleźć możemy szereg złącz GPIO, a także cyfrowe interfejsy szeregowe, takie jak SPI, I2C oraz UART. Obecny jest także interfejs audio I2S, który pozwala na przesyłanie cyfrowego sygnału audio. 40-pinowe złącze UP Board pozwala także na podłączanie sygnałów analogowych do minikomputera, co jeszcze bardziej poszerza możliwości podłączania akcesoriów do komputera.