Kategorie

Uchwyty do telewizorów

Trudno wyobrazić sobie dzisiaj salon czy sypialnię bez nowoczesnego telewizora. Choć w wielu przypadkach sprzęt ten jest nadal ustawiany na dedykowanej szafce, znacznie bardziej ergonomicznym rozwiązaniem jest umocowanie go na ścianie. Aby jednak móc wygodnie i bezpiecznie umieścić go w takim miejscu, trzeba wybrać właściwy uchwyt. W tej kategorii znajdziesz uchwyty do telewizorów, a także monitorów komputerowych, które doskonale sprawdzą się zarówno w domu, jak i w biurze czy sali konferencyjnej.

Trochę o standardach

Dawniej spora część telewizorów oraz monitorów komputerowych była wyposażona jedynie w dedykowaną podstawkę, często na stałe zintegrowaną z obudową urządzenia. W takich przypadkach instalacja sprzętu poprzez uchwyty do telewizorów czy niestandardowe podstawki nie była w ogóle możliwa. Dzisiaj niemal wszyscy producenci postawili na kompatybilność z międzynarodowym standardem VESA. Najczęściej mocowanie to sprowadza się do czterech otworów gwintowanych, ustawionych w rogach kwadratu o boku 75mm, 100 mm lub 200 mm. Wartość ta jest jednocześnie oznaczeniem standardu, podawanym w opisach produktów i dokumentacjach (np. instrukcjach użytkownika) – stąd spotykane najczęściej zapisy typu VESA 100 czy VESA 75. Można także zetknąć się z inny rozwiązaniem, np. VESA 100/200 – co oznacza, że rozstaw otworów wynosi 100 mm w pionie i 200 mm w poziomie (choć najczęściej taki uchwyt ma także dwa otwory ustawione pomiędzy pozostałymi, tzn. w odległościach 100 mm od sąsiadujących gwintów).

Klasyczne uchwyty do telewizorów

W tej kategorii znajdziesz bogaty wybór uchwytów do telewizorów, choć niektóre z nich można z powodzeniem zastosować także do instalacji monitorów komputerowych. Dla największych telewizorów (do 60 cali) polecamy model AR-48 o udźwigu maksymalnym aż 40 kg, kompatybilny ze standardami VESA 600 x 400 mm, a także dowolnymi kombinacjami mniejszych rozstawów (do 200 x 200 mm). Jeszcze większy udźwig – bo aż 50 kg – oferuje model AR-51, kompatybilny z telewizorami o przekątnych 23” - 60” i wyposażony w mocowania VESA do 400 x 400 mm. Mamy także uchwyty do telewizorów o przekątnych w zakresie 14” - 42” (AR-44) oraz 22” - 47” (AR-49). Oprócz wyżej wymienionych, w naszej ofercie znajdziesz uchwyty przegubowe, które pozwolą Ci nie tylko na regulację kąta pochylenia w płaszczyźnie pionowej, ale także na odchylanie telewizora w prawo lub lewo w szerokim zakresie. Przykładowo: uchwyt AR-60A jest w stanie udźwignąć telewizory lub monitory o masie do 35 kg i przekątnej od 19” do 42”.

Uchwyty do monitorów… i nie tylko

Na tej stronie udostępniliśmy także ciekawe i bardzo ergonomiczne podstawy, które – choć najlepiej sprawdzą się we współpracy z monitorami komputerowymi – będą doskonale pełniły swoją rolę także jako uchwyty do telewizorów o mniejszych przekątnych. Uchwyty gazowe – bo o nich mowa – ART L-14GW i ART L-16GD pozwalają na regulację położenia (wysokości i orientacji) w dowolnej płaszczyźnie, co znakomicie nadaje się przede wszystkim dla stanowisk komputerowych projektantów CAD, grafików czy programistów. W tej kategorii znajdziesz również prostszy, ale bardzo funkcjonalny uchwyt ART L-02A dla dwóch, maksymalnie 8-kilogramowych ekranów o przekątnych od 13” do 27”.