Kategorie

ArduCam - kamery do Arduino

Używając potencjału mocy obliczeniowej Arduino można stworzyć wiele wyjątkowych konstrukcji. Dzięki czujnikom i zaawansowanym modułom możliwości są nieograniczone, dlatego warto z nich korzystać. Jednym z przykładów, który powinien zadowolić zarówno miłośników robotyki, jak i specjalistów od automatyki, jest m.in. kamera Arduino. Przygotowaliśmy dla naszych klientów szeroki wybór, by dopasowali oni wyposażenie do swoich oczekiwań i budżetu. Zapraszamy serdecznie.

Filtrowanie

Kamera - matryca:
Rozdzielczość:
Producenci
Interfejs:
Kamera - typ:
Kamera - obiektyw
Kamera - filtr IR

Zastosowania ArduCam

Projekty, do których przydatna jest kamera lub aparat można wymieniać bez końca. Do najpopularniejszych zastosowań takich akcesoriów jak kamera Arduino należą m.in.: fotopułapka, wideorejestrator lub moduł naprowadzający roboty. Przykładów może być wiele, a im konstruktorzy są bardziej kreatywni, tym lepiej! Jeśli potrzebujecie inspiracji, książki o Arduino są dostępne w pozostałych kategoriach naszego sklepu!

Rozbudowane moduły z mocnymi podzespołami w połączeniu z zaawansowanym oprogramowaniem, są w stanie nawet rozpoznawać kształty, sylwetki i przedmioty. Jest to doskonałe rozwiązanie dla automatyzacji i robotyki, ponieważ taki układ może zostać zamontowany w pojazdach, automatycznych bramach lub odkurzaczach. Robot sprzątający w ten sposób będzie omijać przeszkody, natomiast brama będzie się otwierać jedynie wtedy, gdy zbliży się do niej człowiek, auto lub motocykl – ustawienia zależą od samego konstruktora.

Jaką kamerę wybrać?

Można powiedzieć, że im droższa, tym lepsza. Chociaż nie we wszystkich przypadkach jest to trafne określenie, okazuje się, że w Arduino ArduCam może mieć odzwierciedlenie. Im droższy model modułu, tym lepsze podzespoły zostały zamontowane, a to oznacza znacznie większą matrycę, rozdzielczość, ilość klatek i w efekcie lepszą jakość.

Projektując fotopułapkę, bardzo ważny jest czas reakcji i ilość klatek. Testując wysokiej jakości kamery i porównując je z tymi z niższej półki, różnica widoczna jest gołym okiem. Fotopułapka zbudowana na komponentach niskiej klasy, prawdopodobnie pozostawi po intruzie jedynie niewyraźną smugę, natomiast sprzęt profesjonalny dokładnie uchwyci szczegóły. Pamiętajcie jednak, by dopasować do zestawu odpowiednie czujniki ruchu. Są one niezbędne, by obiektyw w ogóle zadziałał.