Kategorie

Raspberry Pi Hat - czujniki

Urządzenia czujnikowe uwzględniają możliwość wykrywania obecności ludzi i zwierząt oraz zmian monitorowanych parametrów procesowych, przetwarzając je odpowiednio na sygnały analogowe i cyfrowe odczytywane przez wejścia mikrokontrolera. Dzięki oferowanym przez nas nakładkom czujnikowym Raspberry Pi Hat, możesz szybko i sprawnie wykonać pomiary interesujących Ciebie wielkości fizycznych. Dla początkujących majsterkowiczów, najlepiej będzie rozpocząć przygodę z czujnikami temperatury i natężenia światła, a po głębszym wtajemniczeniu, warto będzie sięgnąć po czujniki odległości, obecności gazów, siły nacisku, natężenia dźwięku i inne, bardziej zaawansowane. W naszej ofercie dostępne są nakładki zawierające po kilka różnych czujników na jednej płytce - sprawdź naszą ofertę!

Wykrywanie gestów z Raspberry Pi za pomocą nakładek Flick

Ruchy rąk w powietrzu oraz przesuwanie i stukanie palcami po powierzchni, mogą zostać użyte do sterowania Raspberry Pi za pośrednictwem dedykowanej nakładki Flick. Nakładka śledzi ruch ręki w trzech wymiarach i wtedy dzieje się prawdziwa magia! Dzięki funkcji Plug & Play i prostemu interfejsowi, możesz zacząć używać nakładki Flick zaraz po podłączeniu do Raspberry Pi. Dedykowane biblioteki z gotowymi programami, pozwolą Ci odkryć pełnię możliwości tej nakładki - za pomocą powietrznych ruchów ręki w pobliżu Flick Hat bądź Flick Zero, będziesz mógł sterować głośnością zestawu audio, a nawet grą wideo na ekranie telewizora!

Wszechstronne nakładki wspierające technologię IoT

Jeszcze więcej możliwości dostarczy Ci eksperymentowanie z modułami Raspberry Shake, pełniącymi rolę sejsmografu - urządzenia do wykrywania i rejestrowania wstrząsów skorupy ziemskiej. Nakładki od Raspberry Pi Foundation, są zdolne do wykrywania wstrząsów o charakterze lokalnym (w promieniu 10km od nakładki) oraz zdalnym (w promieniu 400km od nakładki). Raspberry Shake może komunikować się poprzez internet z innymi czujnikami wstrząsów. Z kolei nakładka Matrix Creator stanowi kompleksowe rozwiązanie w postaci płytki rozwojowej zawierającej czujniki temperatury, ciśnienia, żyroskop i wiele innych przydatnych układów peryferyjnych. Nakładka Creator powstała jako przystępne narzędzie wprowadzające w świat IoT, z myślą o studentach, naukowcach, majsterkowiczach i innych osobach, pragnących poznać praktyczne podstawy współpracy urządzeń czujnikowych drogą sieci internetowej.