Kategorie

Karty WiFi USB

Karta WiFi USB - W tej kategorii można znaleźć przede wszystkim karty sieciowe Wi-Fi i moduły Bluetooth. W dzisiejszym świecie oba standardy połączeń to norma w każdym telefonie oraz komputerze, jednak są urządzenia, które nie posiadają zamontowanych takich modułów. Przykładowo, moduł WiFi USB może znaleźć swoje zastosowanie w mikrokomputerze Raspberry Pi, poszerzając tym samym jego możliwości. Kategoria zawiera również takie urządzenia jak wzmacniacz sygnału WiFi do gniazdka czy Tuner DVB-T, dzięki któremu będziesz mógł odbierać darmowe kanały naziemnej telewizji, a także produkty takie jak adapter WiFi USB, antena WiFI USB i wiele innych urządzeń przesyłający sygnał WiFi na USB.

Filtrowanie

KM - Rodzaj urządzenia
KM - Przepustowość WiFi
KM - Częstotliwość WiFi
KM - Porty LAN
KM - Przepustowość WAN / LAN
KM - Typ
Producenci

Karty WiFi USB

Sklep Botland oferuje w tej kategorii szeroki wybór kart sieciowych WiFi do podłączenia przez port USB. Większa część z nich zajmuje niewiele miejsca (wielkość złącza USB typu A), natomiast pozostałe modele posiadają dodatkową antenę (lub dwie anteny), dzięki czemu łatwiej jest im złapać słabsze sygnały sieci WiFi. Posiadamy także dedykowane do mikrokontrolera Raspberry Pi karty sieci bezprzewodowej (moduł może służyć jako adapter WiFi) - taki sprzęt może w znaczący sposób rozwinąć możliwości urządzenia bazowego. Większość oferowanych urządzeń jest przystosowana do standardu, w którym prędkość przesyłu nie przekracza 150 Mb/s, ale oferujemy także sprzęt pracujący z prędkościami 300 Mb/s czy 433 Mb/s. Każda z karta WiFi USB przystosowana jest do współpracy z systemami Windows, Mac OS oraz Linux. Karta sieciowa WiFi USB to wygodne rozwiązanie pozwalające na podłączenie do sieci internetowej.

Moduł Bluetooth w naszym asortymencie

Oferowane moduły Bluetooth zajmują niewiele miejsca - są to urządzenia wielkości monety (lub wspomnianego wcześniej gniazda USB typu A). Posiadają wsparcie dla systemów Windows (zazwyczaj od edycji XP do aktualnej) i wszystkie współpracują ze standardem USB 2.0. Ich zasięg zależny jest modelu i zastosowanej technologii - waha się od 10 m do 50 m (w otwartej przestrzeni), natomiast prędkość wynosi zazwyczaj około 3 Mb/s. W asortymencie można znaleźć również urządzenie dedykowane do zastosowania w mikrokontrolerze Raspberry PI (posiada wsparcie dla Raspbian).

Wzmacniacz sygnału WiFi do wielu urządzeń

W ofercie posiadamy między innymi znakomity wzmacniacz sygnału WiFi. Wystarczy podłączyć go do zwykłego gniazda 230 V będącego w zasięgu sieci WiFi i szybko skonfigurować, korzystając jedynie z przycisku WPS (Wi-Fi Protected Setup). Urządzenie będzie wzmacniało sygnał routera, z którym się połączy. Można użyć go również jako osobnego routera WiFi - sprzęt posiada przygotowane standardowe gniazdo RJ45, w które możesz łatwo wpiąć internet domowy.

Tuner DVB-T - telewizja naziemna w Twoim domu

Oferujemy również naszym klientom tunery DVB-T, dzięki którym można odbierać darmowe kanały telewizji naziemnej. W zestawach znajduje się zazwyczaj tuner z anteną (antena WiFi USB), pilotem i oprogramowaniem.