Kategorie

XBee

Systemy wbudowane zyskują coraz większą popularność w dziedzinie sterowania różnymi urządzeniami, również na odległość. Moduły XBee od Digi, stanowią sprytne, kompaktowe rozwiązanie problemu komunikacji i sterowania Twoimi urządzeniami drogą bezprzewodową za pośrednictwem wszystkich typów architektur sieciowych, umożliwiając współpracę z wieloma innymi modułami i komputerami. W naszej ofercie dostępne są także anteny, przejściówki, adaptery i nakładki Arduino przeznaczone do współpracy z modułami XBee.

Podkategorie

  • Moduły główne XBee Moduły główne XBee

    Systemy wbudowane zyskują coraz większą popularność w dziedzinie sterowania różnymi urządzeniami, również na odległość. Moduły XBee od Digi stanowią sprytne, kompaktowe rozwiązanie problemu komunikacji i sterowania urządzeniami drogą bezprzewodową za...

  • Akcesoria XBee Akcesoria XBee

    Nietrudno się zorientować, że w ostatnich latach jesteśmy świadkami wielu technologicznych rewolucji. Na naszych oczach zachodzą ogromne zmiany w segmencie oprogramowania, urządzeń mobilnych czy coraz bardziej wydajnych procesorów o zaskakująco niskim poborze mocy. Powstają...


Filtrowanie

Napięcie zasil. od
Napięcie zasil. do
UC - Mikrokontroler
Częstotliwość od
Częstotliwość do
GPS - Odświeżanie
GPS - Dokładność

XBee - moduły o wielkich możliwościach komunikacyjnych

Moduły XBee wykorzystują standard IEEE 802.15.4 dla sieci i urządzeń komunikacji bezprzewodowej krótkiego zasięgu. Odbieranie i wysyłanie danych odbywa się poprzez transmisję szeregową, dzięki czemu moduły XBee mogą bez problemu współpracować z Arduino , osobnym mikrokontrolerem, jak i komputerem, a ponadto można włączyć do współpracy równoległej kilka modułów XBee, formując w ten sposób lokalną sieć w topologii kratowej. Możliwości komunikacji bezprzewodowej tych modułów, pozwalają na ich zastosowanie w różnych aplikacjach, takich jak aparatura zdalnego sterowania robotów, zdalny system monitoringu, automatyka budynkowa ze zdalnym sterowaniem oświetlenia, rolet i innych urządzeń, a także zdalny przesył informacji z czujników pomiarowych.

Platforma elastycznych możliwości w prostych jak i kompleksowych, rozbudowanych projektach

Digi XBee Ecosystem oferuje projektantom pełny zakres szybko rozwijalnych, bezpośrednich rozwiązań na potrzeby płynnej komunikacji bezprzewodowej pomiędzy urządzeniami. W postaci jednej, niewielkich rozmiarów płytce, moduły Digi XBee wykorzystują rozmaite protokoły komunikacji bezprzewodowej, kompatybilne ze wszystkimi typami architektur sieciowych, w tym standardową 802.15.4, ZigBee, Thread, czy WiFi. Komunikacja modułów ZigBee z innymi urządzeniami jest również możliwa na paśmie częstotliwości radiowych (zobacz także: Moduły radiowe). Ponadto, firma Digi udostępnia DigiMesh - autorski protokół sieciowy typu P2P, który znacząco upraszcza rozbudowany protokół ZigBee w komunikacji jednego z wieloma urządzeniami współpracującymi z platformą XBee. Zastosowanie protokołu DigiMesh zwiększa stabilność pracy sieci bezprzewodowych, dzięki procesowi samonaprawiania się sieci i możliwości obsługi routerów sieciowych w stanie uśpienia, co korzystnie przekłada się na oszczędzanie energii w przypadku sieci bezprzewodowych zasilanych bateryjnie.