Kategorie

Akcesoria prototypowe do Arduino

Platforma Arduino oferuje nieskończone wręcz możliwości eksperymentowania układami elektronicznymi i programowaniem mikrokontrolerów. Jednak za pomocą samej płytki głównej (np. Arduino UNO czy Arduino Mega) można zrobić dość niewiele – swoją moc te niewielkie moduły pokazują po podłączeniu do nich zewnętrznych elementów, nakładek, czujników czy urządzeń wykonawczych. W tej kategorii znajdziesz wszystko, czego możesz potrzebować, aby połączyć swoje Arduino z innymi modułami, a nawet pojedynczymi komponentami elektronicznymi.

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Bogate zestawy elementów dla początkujących

W naszej ofercie udostępniliśmy świetnie przemyślane zestawy, pozwalające na przyjemne zapoznanie się z podstawami elektroniki i programowania za pomocą Arduino. Niektóre z nich zawierają tylko podstawowe elementy do budowy różnych układów (np. zestaw E32, zawierający 254 części), a inne są także wyposażone w płytkę stykową, kompatybilny z nią moduł zasilający oraz zestaw przewodów połączeniowych (szczególnie polecamy zestawy E24 – 235 elementów i E23 – 830 elementów). Znajdziesz tutaj także zestaw z płytką stykową, wyposażoną w podstawkę z gniazdami do wygodnego podłączenia zasilania, a także komplet czterech nóżek antypoślizgowych i łączówki, zapakowane w wygodny organizer.

Płytki stykowe – niezbędne wyposażenie każdego elektronika

Płytki stykowe zyskały sobie ogromną popularność wśród elektroników na wszystkich kontynentach – pozwalają nie tylko szybko zbudować nawet złożony układ elektroniczny, ale także z równą łatwością wprowadzać zmiany i poprawki. W razie potrzeby układ można całkowicie rozmontować i stworzyć na płytce kolejne obwody, przy czym elementy pozostają nieuszkodzone – zamiast przelutowywania wystarczy wetknąć ich końcówki w odpowiednie pola w płytce. Dzięki temu na jednym zestawie elementów można pracować przez wiele lat, co niebywale obniża koszty zarówno nauki, jak i prototypowania układów do zastosowań zawodowych. W połączeniu z uniwersalnością Arduino płytki stykowe stanowią bazę do eksperymentów, ograniczonych praktycznie tylko wyobraźnią.

Przewody prototypowe

W naszej ofercie znajdziesz także bogatą ofertę uniwersalnych przewodów połączeniowych, kompatybilnych nie tylko z płytkami z rodziny Arduino, ale także wszystkimi innymi zestawami ewaluacyjnymi i modułami, wyposażonymi w złącza szpilkowe typu goldpin. Udostępniliśmy tutaj zarówno przewody męsko-męskie, żeńsko-żeńskie, jak i mieszane (męsko-żeńskie) – dzięki temu możesz zastosować je do płytek z dowolnym rodzajem złączy. Dla wygody, przewody są dostępne albo jako pojedyncze kabelki z zaciśniętymi fabryczne złączami, albo jako kolorowe przewody taśmowe (także wyposażone w zarobione fabrycznie styki), które łatwo można dzielić na części o mniejszej liczbie żył.