Kategorie

Kondensatory Low ESR

Kondensatory Low ESR - Współczesna technika mikroprocesorowa obecna w wielu zastosowaniach wymaga zasilania ze źródeł napięcia pomocniczego, które gwarantują wysoką wydajność prądową, stabilność napięciową i odporność na zakłócenia, również te wynikające z procesów przełączania w układach zasilania. Konieczność spełnienia takich kryteriów wymusza zastosowanie opłacalnej technologii zasilania, opierającej się na zastosowaniu kondensatorów o niewielkich wymiarach geometrycznych i jednocześnie dużej pojemności elektrycznej. Odpowiedzią na ten problem jest zastosowanie kondensatorów elektrolitycznych, w których poza pojemnością i maksymalnym napięciem pracy, istotnym parametrem jest wartość szeregowej rezystancji zastępczej, oznaczanej skrótem ESR.

Filtrowanie

RLC - Typ SMD/THT
RLC - Tolerancja
RLC - Rezystancja
RLC - Pojemność

Dlaczego parametr ESR jest istotny przy doborze kondensatorów?

ESR jest parametrem, którego wartość zależy zarówno od częstotliwości sygnałów, przy jakich kondensator pracuje oraz temperatury, a dodatkowo wraz z wiekiem, jego wartość rośnie. Kondensatory elektrolityczne Low ESR mają szerokie zastosowanie w różnego rodzaju zasilaczach - komputerowych, przeznaczonych do ładowania telefonów oraz tych umożliwiających działanie innych urządzeń konsumenckiego i profesjonalnego zastosowania. W stopniach wejściowych zasilaczy, kondensatory pełnią funkcję bufora podtrzymującego napięcie (również w przypadku, gdy napięcie po stronie sieci elektroenergetycznej jest obniżone względem wartości znamionowej) podczas przełączeń w stopniu przekształcającym napięcie przemienne na napięcie stałe i zapobiegają przenoszeniu się zakłóceń przełączeniowych. Z kolei na stopniu wyjściowym zasilacza, pełnią rolę filtra wygładzającego przebieg napięcia. W wielu zasilaczach impulsowych, procesy przełączeniowe powtarzają się z częstotliwością kilkunastu tysięcy Herców, a im wyższa częstotliwość przełączania przy zastosowaniu zwykłych kondensatorów elektrolitycznych, o wysokiej wartości ESR tym mniejsza ich efektywność po obu stronach zasilacza.

Korzystne cenowo i sprawne technicznie rozwiązanie łatwo dostępne!

W ofercie sklepu Botland, znajdziesz kondensatory elektrolityczne typu low ESR o najpopularniejszych wartościach pojemności – dzięki niskiej wartości pasożytniczej rezystancji, uzyskanej dzięki odpowiedniej technologii produkcji, z powodzeniem będziesz mógł je zastosować w swoich zasilaczach, wzmacniaczach elektroakustycznych i innych urządzeniach, w których wymagana jest wysoka jakość filtrowania sygnałów oraz dbałość o ich prawidłowe funkcjonowanie, zgodnie z założonym projektem!