Kategorie

Programatory

Programatory - Kończysz kolację wraz ze swoją małżonką, dopijacie wino i rozmawiacie. W międzyczasie brudną zastawę wstawiacie do zmywarki i ustawiacie program nocny tak, aby rano mieć pozmywane naczynia. To taka codzienna czynność, którą każdy z nas wykonuje – ustawienie zmywarki, a to przecież nic innego jak użycie programatora tak, aby robot wiedział co i kiedy ma zrobić. To oczywiście tylko prosty przykład, ale maszyny od dawna pomagają nam w codziennych obowiązkach, tylko trzeba je odpowiednio zaprogramować.

Programator – jak go wykorzystać?

Programatory jak nazwa wskazuje, pomagają w programowaniu układów elektronicznych tak jak np. wcześniej wspomniana zmywarka. Budując roboty, systemy automatyzacji czy proste mechanizmy, aby wszystko działało zgodnie z przeznaczeniem, trzeba użyć programatorów. Roboty to nie tylko człekopodobne twory, ale także sprzęty RTV i AGD i chociaż wszystkie są do siebie podobne, to każde potrzebuje innego podejścia, dysponują odmiennymi funkcjami i właściwościami. Programatory pomagają wszystko ustawić tak, by robot odkurzający działał, jak robot odkurzający.

Dobór programatora

Odwiedzając nasz sklep z zamiarem zakupu programatora, powinniśmy wiedzieć jakie elementy i podzespoły wykorzystaliście do budowy swojego projektu, aby móc dobrać współpracujący z nimi programator. Należy również zwrócić uwagę, z jakimi systemami działa, czy to Windows, czy może Linux lub Mac Os. W naszym asortymencie znajdziecie Państwo programatory kompatybilne z Arduino oraz innymi popularnymi mikrokontrolerami. Brzmi skomplikowanie? Napisz do naszego działu technicznego, a nasz zespół miłośników elektroniki i majsterkowiczów, którzy również sami zajmują się programowaniem, z przyjemnością Ci pomogą.

Wyzwania świata elektroniki.

Kiedy zajmujesz się elektroniką czy robotyką, to na pewno na początku napotkasz wiele zagadek i problemów. Nie zniechęcaj się, bo świat robotów to świat niezwykle ciekawy i pełen możliwości, a dzisiejsza technologia sprawia, że w projektowaniu i realizacji projektów ogranicza nas tylko własna wyobraźnia. Sprawdź naszą ofertę na akcesoria elektroniczne, w tym np. programatory, które pozwolą na stworzenie systemu, który będzie działał dokładnie tak, jak to sobie założyliśmy. Zapraszamy również do działu, gdzie znajdą Państwo mnóstwo materiałów pomocnych nie tylko na początku, ale także pomogą utrwalić wiedzę czy zdobyć nowe umiejętności.