Kategorie

Programatory

Kiedy zajmujesz się szeroko pojętą elektroniką, często do różnych zadań musisz wykorzystywać te same narzędzia. Programatory to jeden z uniwersalnych elementów, który znajduje swoje zastosowanie zarówno w sprzęcie domowym, jak i zaawansowanych inteligentnych konstrukcji. W naszym sklepie znajdziecie wiele rozszerzeń, które spełnią potrzeby wszystkich grup – niezależnie, czy jesteście początkującymi konstruktorami, macie już pewne doświadczenie, czy stanowicie elitarną grupę zaawansowanych specjalistów.

Programatory – do czego służą i jak je wykorzystać?

Jak sama nazwa wskazuje, programatory służą do programowania układów elektronicznych (np. podzespołów komputerowych i minikontrolerów).

Chcecie budować innowacyjne ekspresy do kawy, roboty, systemy automatyzacji budynków lub inteligentne narzędzia? We wszystkich wyżej wymienionych układach, programatory znajdują swoje zastosowanie. Dzięki nim można ustawić komponenty, by wiedziały, jak i kiedy powinny pracować oraz reagować w określonych sytuacjach. Różnią się one od siebie jednak parametrami, wielkością, rodzajem podłączenia lub zadaniami.

Roboty to grupa rozwiniętych urządzeń, które potrafią wykonywać określone czynności, np. podstawowe zadania kuchenne, mechaniczne lub obliczeniowe. Roboty to nie tylko chodzące lub interaktywne projekty humanoidalne lub przypominające zwierzęta – to także sprzęt AGD i RTV. Ich budowa jest do siebie zbliżona i wykorzystuje podobne podzespoły oraz systemy obliczeniowe, np. programatory. Główna różnica polega na rozbudowie i regulacjach.

Jak dopasować odpowiednie programatory?

W pierwszej kolejności powinniście zwrócić uwagę, czy dany programator będzie współpracować z minikontrolerami i podzespołami, które wykorzystaliście do swojego projektu. Następnie warto zweryfikować, z jakim systemem współpracuje (m.in. Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8, Linux, MAC OS itp.)

W ofercie dysponujemy również programatorami kompatybilnymi z Arduino i wieloma innymi popularnymi środowiskami programatorskimi. Jeśli pojawiły się jakiekolwiek pytania, zapraszamy serdecznie do kontaktu. Nasza załoga to zespół specjalistów i pasjonatów, którzy również zajmują się programowaniem i tworzeniem innowacji technologicznych, dlatego z przyjemnością pomożemy dobrać odpowiedni programator dla Waszych potrzeb.