3pi+ Hyper Edition Kit - zestaw do budowy robota ze sterownikiem 32U4 i silnikami HPCB 15:1 - Pololu 3739

Indeks: PLL-19110 EAN: 5904422363956
Kompletna platforma robota 3pi+ w wersji Hyper Edition, która zawiera sterownik oparty na układzie 32U4 oraz silniki DC typu micro HPCB z przekładnią 15:1. Zestaw zawiera elementy przeznaczone do samodzielnego montażu oraz lutowania. Programowalny robot 3pi+ posiada wbudowane czujniki 9DoF, odbiciowe, zderzenia (umieszczone na zderzaku), wyświetlacz LCD, buzzer oraz przełącznik zasilania. Dwa silniki z enkoderami wraz z dwoma kołami i pomocniczą kulką podporową umożliwiają poruszanie się robota.
3pi+ Hyper Edition Kit - zestaw do budowy robota ze sterownikiem 32U4 i silnikami HPCB 15:1 -...
960,00 zł
780,49 zł netto
Zapłać później
Czas oczekiwania: 4-6 tyg.
Na zamówienie
Zestaw do budowy robota 3pi+ - wersja:
Producent: Pololu

Opis produktu: 3pi+ Hyper Edition Kit - zestaw do budowy robota ze sterownikiem 32U4 i silnikami HPCB 15:1 - Pololu 3739

Kompletna platforma robota 3pi+ w wersji Hyper Edition, która zawiera sterownik oparty na układzie 32U4 oraz silniki DC typu micro HPCB z przekładnią 15:1 o dużej prędkości. Zestaw zawiera elementy przeznaczone do samodzielnego montażu oraz lutowania. Programowalny robot 3pi+ posiada wbudowane czujniki 9DoF, odbiciowe, zderzenia (umieszczone na zderzaku), wyświetlacz LCD, buzzer oraz przełącznik zasilania. Dwa silniki HPCB z enkoderami wraz z dwoma kołami i pomocniczą kulką podporową umożliwiają poruszanie się robota z prędkością ok. 4 m/s.

Robot 3pi+ w wersji Hyper Edition wymaga samodzielnego montażu, w tym lutowania. Robot przeznaczony dla bardziej zaawansowanych użytkowników, ze względu na trudność programowania oraz łatwe do uszkodzenia elementy. Producent rekomenduje utrzymywanie prędkości silników poniżej 50% w tej wersji. Do zestawu dołączona została zapasowa przekładnia silników - instrukcja.

Elementy na płytce 32U4 robota 3pi plus


Elementy na płytce 32U4 robota 3pi plus.

Wyposażenie robota 3pi+

Robot Pololu 3pi+ wyposażony został w płytę główną opartą na układzie 32U4, jej średnica wynosi jedynie 9,7 cm. Wyposażona została w interfejs USB służący do programowania płytki oraz wgrany bootloader kompatybilny z Arduino, do programowania należy wykorzystać przewód USB - microUSB (brak w zestawie). Robot może być programowany w środowisku Arduino IDE, dostępne są również biblioteki i przykładowe kody dla Arduino, które pomogą rozpocząć pracę z platformą. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników, dostępne są dodatkowe porty, do których można podłączyć dodatkowe akcesoria. Na płytce znajduje się również mostek H do sterowania silnikami oraz czujniki, wraz z enkoderami. Można znaleźć takie czujniki jak: 3-osiowy akcelerometr, żyroskop i magnetometr, 5 czujników odbiciowych IR do wykrycia krawędzi powierzchni, a także prawy i lewy czujnik kolizji. Trzy przyciski do dowolnego wykorzystania przez użytkownika, wyświetlacz LCD, buzzer oraz diody statusowe LED.

Co jest potrzebne do rozpoczęcia pracy z robotem?

  • Cztery baterie AAA - 3Pi+ współpracuje z bateriami alkalicznymi oraz akumulatorami Ni-MH, producent rekomenduje wykorzystanie akumulatorów Ni-MH.
  • Przewód microUSB - wymagany do połączenia robota z komputerem, w celu programowania i debuggowania. 

Elementy zawarte w zestawie

Elementy w zestawie robota 3pi plus

   

Zawartość zestawu robota 3pi+.
Robot 3pi plus Hyper EditionRobot 3pi+ Hyper Edition.

Specyfikacja robota 3pi+ Hyper Edition

  • Silnik: DC HPCB 6 V 15:1 2100 obr/min
  • Prędkość poruszania się robota: 4 m/s
  • Układ: ATmega32U4
  • Wymiary: 97 x 96 x 36 mm
  • Masa: 100 g
Podwozie - ilość kół 2
Podwozie - typ kołowe
Podwozie + napęd Tak
Podwozie + sterownik Tak

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: