3pi+ Standard Edition Kit - zestaw do budowy robota ze sterownikiem 32U4 i silnikami HPCB 30:1 - Pololu 3740

Indeks: PLL-19108 EAN: 5904422363970
Zestaw do samodzielnego montażu robota Pololu 3pi+ w wersji Standard Edition. Wyposażony został w micro silniki DC HPCB z przekładnią 30:1 wraz z enkoderami oraz sterownik oparty na układzie ATmega32U4. Robot 3pi wyposażony został w czujniki 9DoF, odbiciowe IR służące do śledzenia linii, czujniki zderzenia (umieszczone na zderzaku), wyświetlacz LCD, buzzer oraz przełącznik zasilania. Dwa silniki z enkoderami wraz z dwoma kołami z silikonowymi oponami i kulką podporową umożliwiają poruszanie się robota.
3pi+ Standard Edition Kit - zestaw do budowy robota ze sterownikiem 32U4 i silnikami HPCB 30:1 -...
889,00 zł
722,76 zł netto
Zapłać później
Czas oczekiwania: 4-6 tyg.
Na zamówienie
Zestaw do budowy robota 3pi+ - wersja:
Producent: Pololu

Opis produktu: 3pi+ Standard Edition Kit - zestaw do budowy robota ze sterownikiem 32U4 i silnikami HPCB 30:1 - Pololu 3740

Zestaw do samodzielnego montażu robota Pololu 3pi+ w wersji Standard Edition. Wyposażony został w micro silniki DC HPCB z przekładnią 30:1 wraz z enkoderami oraz sterownik oparty na układzie ATmega32U4. Robot 3pi wyposażony został w czujniki 9DoF, odbiciowe IR służące do śledzenia linii, czujniki zderzenia (umieszczone na zderzaku), wyświetlacz LCD, buzzer oraz przełącznik zasilania. Dwa silniki z enkoderami wraz z dwoma kołami z silikonowymi oponami i kulką podporową umożliwiają poruszanie się robota z prędkością 1,5 m/s.

Elementy na płytce 32U4 robota 3pi plus

 
Elementy na płytce 32U4 robota 3pi plus.

Wyposażenie robota 3pi+

Robot pololu oparty został na płycie głównej o średnicy 9,7 cm, z układem ATmega32U4. Płyta wyposażona została w złącze microUSB służące do programowania płytki oraz bootloader kompatybilny z Arduino. W celu zaprogramowania płytki należy wykorzystać przewód USB - microUSB (brak w zestawie). Robot może być programowany w środowisku Arduino IDE z wykorzystaniem dostępnych bibliotek i przykładowych kodów dla Arduino.  Dodatkowe porty, przeznaczone dla bardziej zaawansowanych użytkowników, umożliwiają podłączenie dodatkowych akcesoriów. Na płytce znajduje się również mostek H oraz enkodery do sterowania silnikami DC, a także 3-osiowy akcelerometr, żyroskop i magnetometr, 5 czujników odbiciowych IR do wykrywania krawędzi powierzchni oraz prawy i lewy czujnik kolizji. Trzy przyciski do dowolnego wykorzystania przez użytkownika, wyświetlacz LCD, buzzer i diody statusowe LED.

Co jest potrzebne do rozpoczęcia pracy z robotem?

  • Cztery baterie AAA - robot współpracuje z bateriami alkalicznymi oraz akumulatorami Ni-MH, producent rekomenduje wykorzystanie akumulatorów Ni-MH.
  • Przewód microUSB - wymagany do połączenia robota z komputerem, w celu programowania i debuggowania. 

Elementy zawarte w zestawie

Zawartość zestawu robota 3pi+ Standard Edition

  
Zawartość zestawu robota 3pi+ Standard Edition.

Robota 3pi+ Standard Edition

Robot 3pi+ Standard Edition.

Specyfikacja robota 3pi+ Standard Edition

  • Silnik: DC HPCB 6 V 30:1 720 obr/min
  • Prędkość poruszania się robota: 1,5 m/s
  • Układ: ATmega32U4
  • Wymiary: 97 x 96 x 36 mm
  • Masa: 100 g
Podwozie - ilość kół 2
Podwozie - typ kołowe
Podwozie + napęd Tak
Podwozie + sterownik Tak

Jako pierwszy zadaj pytanie dotyczące tego produktu!

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

Produkty z tej samej kategorii: