Kategorie

Shelly - automatyka domowa

Shelly - automatyka domowa - Wraz z rozwojem elektroniki cyfrowej i spadkiem cen mikrokontrolerów oraz modułów radiowych, marzenie o kontrolowanym przez inteligentne sterowniki domu stało się faktem. Dzisiaj automatyka domowa nie jest już tylko mrzonką lub przywilejem dla wybranych – każdy może skonfigurować i zbudować inteligentny dom. Choć możliwe jest opracowanie własnej sieci urządzeń i czujników, zdecydowanie szybciej, łatwiej, a często i taniej, jest wykorzystać gotowe sterowniki – np. dostępne od ręki w naszym sklepie moduły Shelly.

Inteligentne gniazdko? Do usług z Shelly!

Seria sterowników Shelly została zaprojektowana z myślą o możliwie jak najprostszej integracji z istniejącą w domu siecią energetyczną. Moduły przekaźnikowe z serii Shelly są tak małe, że można je z łatwością ukryć w puszce podtynkowej – podłączenie przewodów odbywa się poprzez złącza ARK, zamontowane w obudowie urządzenia. Cała automatyka domowa zbudowana za pomocą modułów przekaźnikowych może więc być niewidoczna, a mimo tego doskonale spełnia swoje zadanie – możesz sterować swoimi urządzeniami z dowolnego miejsca na świecie. Do sterowania służy dedykowana aplikacja Android oraz – dedykowana dla urządzeń Apple – analogiczna aplikacja iOS.

Shelly - Moc będzie zawsze z Tobą

Mimo małych wymiarów, sterowniki domu Shelly, jak np. Shelly 2.5 – oferują pokaźną wydajność prądową. Mogą sterować nawet dwoma obciążeniami o mocy do 2,3 kW każde (po 10 A na każde wyjście). Wewnętrzne przekaźniki radzą sobie nie tylko z napięciem sieciowym 230 V, doskonale nadają się także do sterowania obciążeniami, zasilanymi napięciem stałym do 60 V. Część modułów jest wyposażona w obwody, umożliwiające pomiar energii pobieranej przez sterowane urządzenie, dzięki czemu Twój inteligentny dom będzie nie tylko przyjazny domownikom, ale także energooszczędny. Mając informacje o poborze mocy danych urządzeń, możesz łatwiej zarządzać wydatkami na energię elektryczną.

Jaki kolor lubisz? - Shelly Bulb

Automatyka domowa zbudowana z pomocą modułów Shelly nie ma problemu z ustawieniem dowolnego koloru oświetlenia, jaki tylko sobie wymarzysz. Jeżeli nie chcesz modyfikować istniejącej sieci, zastosuj Shelly Bulb – inteligentną żarówkę LED, sterowaną za pośrednictwem sieci WiFi. Aplikacja iOS lub Android umożliwia Ci ustawienie dowolnego koloru, a dzięki zastosowaniu, obok diod LED RGB, także diod białych – barwa światła w pokoju lub sypialni zawsze będzie naturalna i przyjemna dla oka. Możesz także zastosować sterownik przeznaczony do zabudowy w puszce podtynkowej – Shelly RGBW2. Twój inteligentny dom zabłyśnie w dosłownym tego słowa znaczeniu!

Czujniki, wszędzie czujniki - Shelly Humidity & Temperature

Każdy inteligentny dom musi, oprócz modułów wykonawczych, zawierać także czujniki, które pozwolą mu na zorientowanie się w aktualnej sytuacji, panującej w Twoim mieszkaniu. Dlatego naszej ofercie znajdziesz niewielkie urządzenia zawierające wbudowane czujniki temperatury oraz czujniki wilgotności, które, zasilane jedną baterią CR123A, mogą pracować nieprzerwanie przez 16 miesięcy. Moduły Shelly Humidity & Temperature znajdziesz u nas w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej i białej.