Kategorie

Waveshare - roboty edukacyjne

Każdy, kto kiedykolwiek miał okazję budować własnego mini robota od podstaw, zapewne doskonale pamięta problemy, z jakimi musiał się zmierzyć podczas samodzielnego montażu mechaniki – podstawy, napędów czy obudowy. Dopasowanie wszystkich dostępnych pod ręką elementów rzadko jest możliwe bez dodatkowych zabiegów warsztatowych, co nie tylko komplikuje samodzielny montaż, ale także wpływa na dokładność wykonania poszczególnych detali. Mini roboty Waveshare w formie zestawów do składania pozwolą Ci się zająć tym, co najbardziej Cię interesuje – programowaniem.

Filtrowanie

Podwozie - typ
Podwozie - ilość kół
Producenci
Podwozie + napęd
Podwozie + sterownik

Otwarta konstrukcja, która wyzwala kreatywność

Dzięki produktom Waveshare z łatwością wykonasz samodzielny montaż gotowej podstawy jezdnej oraz podstawowej elektroniki i będziesz mógł szybko przejść do programowania sterownika. Roboty z serii Waveshare charakteryzuje przede wszystkim bardzo prosta budowa – płytki drukowane stanowiące podstawę elektroniki sterującej pełnią jednocześnie rolę płyt nośnych, na których opiera się konstrukcja mechaniczna. Takie rozwiązanie pozwala utrzymać bardzo korzystną cenę zestawów, a przy okazji doskonale sprawdza się w praktyce – konstrukcja jest wystarczająco sztywna, a przy tym lekka, aby sprostać wszystkim zadaniom, jakie postawisz przed swoim robotem. Nasz sklep oferuje szeroką gamę robotów Waveshare, ale jeżeli zechcesz wzbogacić robota o elementy, których nie ma w oryginalnym zestawie – z łatwością znajdziesz potrzebne komponenty w innych kategoriach. Roboty można łatwo modyfikować oraz rozbudowywać, co daje nieograniczone możliwości eksperymentowania i wiele związanej z tym frajdy.

Myślące roboty? Czemu nie!

Na bazie robotów Waveshare możesz zbudować zdalnie sterowane pojazdy, wykonujące polecenia zadane za pomocą załączonego pilota IR albo też pełnoprawne roboty, automatycznie śledzące linię na podłożu lub omijające przeszkody w nieznanym terenie. Do wielu zadań w zupełności wystarczające będą kontrolery bazujące na Arduino Uno, ale jeżeli zechcesz dać swoim konstrukcjom możliwość samodzielnego myślenia, wydajny minikomputer Raspberry Pi Zero bez problemu poradzi sobie nawet z bardziej złożonymi zadaniami. Co więcej, jeżeli od dawna marzyłeś o własnym robocie mobilnym z kamerą, zdolnym do eksploracji otoczenia i przekazywania obrazu ze swojej misji – dobrze trafiłeś, gdyż mamy kilka zdalnie sterowanych modeli Waveshare AlphaBot z kamerą, gotowych do współpracy z Raspberry Pi.

Spełnij swoje marzenie

Przemyślana budowa ułatwia robotom rozglądanie się po otoczeniu. Kamera nie jest sztywno zamocowana na podstawie – została wyposażona w dwuosiową głowicę, pozwalającą na jej obracanie w poziomie oraz w pionie. Za ruch kamery odpowiadają miniaturowe serwa, co sprawia, że sterowanie położeniem jest proste i nie wymaga użycia dodatkowych enkoderów. Integracja minikomputera Raspberry Pi z pokładową elektroniką umożliwia wykorzystanie obrazów płynących z kamery jako dodatkowego (lub nawet głównego) źródła informacji. Twoje mini roboty nie będą tylko kolejnymi pojazdami dźwigającymi na „plecach” kamerę, ale staną się autonomicznymi jednostkami z systemem wizyjnym, gotowym do programowania złożonych zadań.