Kategorie

Obiektywy do kamer

Obiektywy do kamer - Oficjalna dedykowana kamera do Raspberry Pi posiada soczewki wbudowane na stałe przez co w zależności od własnych potrzeb, nie mamy możliwości własnoręcznego demontażu i zamontowania innych soczewek w ich miejsce. Jeśli zajmujesz się makrofotografią i Twoim wymogiem jest uzyskanie zbliżenia na detale z zachowaniem wysokiej rozdzielczości oraz szerszego pola widzenia, w tym celu warto sięgnąć po obiektywy do kamer od Arducam, które znacznie rozszerzają zakres standardowych możliwości kamer tej marki do Raspberry Pi. Dzięki temu, uzyskasz lepszą kontrolę nad obrazem, zarówno podczas robienia zdjęć jak i nagrywania filmów.

Filtrowanie

Kamera - matryca
Rozdzielczość
Producenci
Interfejs
Kamera - typ
Kamera - obiektyw
Kamera - filtr IR

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Inteligentne obiektywy, które myślą za Ciebie

Wychodząc naprzeciw wymaganiom rynku i uwzględniając nowe funkcjonalności w technologii obiektywów, konstruktorzy z ArduCam opracowali zestaw obiektywów do Raspberry Pi mocowanych na gwint M12, które umożliwiają nagrywanie obrazu z długą ogniskową, a także w trybie “rybie oko”. Każdy z dziesięciu obiektywów zawartych w zestawie posiada oznaczenie średnicy, co ułatwia szybkie znalezienie i wymianę obiektywu odpowiednio do Twoich potrzeb.

Jakie są najważniejsze parametry charakteryzujące obiektywy do kamer?

Aby dobrać odpowiedni do swoich potrzeb obiektyw, warto spojrzeć na jego teoretyczną stronę, która istotnie przekłada się na jego praktyczne zastosowania. Podstawowym parametrem obiektywu, który wyznacza jego zdolność skupiającą jest jego ogniskowa, czyli odległość od geometrycznego środka obiektywu do geometrycznego środka jego matrycy. Cechą charakterystyczną obiektywów o zmiennej ogniskowej jest możliwość regulacji ich zbliżenia. Zbliżenie obiektywu jest obliczane jako stosunek ogniskowej na węższym końcu teleobiektywu, do ogniskowej na jego szerszym końcu. Wówczas obiektyw może zmienić rozmiar widzianego obrazu pojawiającego się na ekranie, w zależności od ustawionego zbliżenia. Ważnym parametrem na który warto zwrócić uwagę, jest pole widzenia obiektywu - zależy ono od ogniskowej i określa maksymalny kąt obejmowania obrazu przez obiektyw, w zależności od jego średnicy. Kąt widzenia jest zazwyczaj mierzony z założeniem nieskończonej zdolności skupiającej obiektywu i może być łatwo obliczony, jeśli znana jest wartość ogniskowej oraz rozmiar obrazu.