Kategorie

AVR

AVR - Mikrokontrolery (uC) z rodziny AVR są bardzo popularne wśród hobbystów, nie tylko w Polsce. Kiedyś, środowisko Bascom AVR - kompilator języka BASIC dla tych mikrokontrolerów - spowodowało, że chętnie stosowane były w amatorskich projektach. Układy z tej rodziny są idealne do nauki programowania mikrokontrolerów, dzięki szerokiemu wsparciu i dużej ilości materiałów szkoleniowych. W naszym sklepie znajdziecie szeroki wybór układów Atmel AVR.

Podkategorie

  • AVR SMD AVR SMD

    W naszym sklepie oferujemy szeroki wybór różnych modeli mikrokontrolerów AVR SMD. Zastosowanie technologii powierzchniowej sprawia, że mogą one pełnić rolę układu logicznego nawet w bardzo małych urządzeniach. Posiadamy zarówno niewielkie modele z...

  • AVR w obudowie THT AVR w obudowie THT

    AVR w obudowie THT - W ofercie posiadamy szeroki wybór różnych modeli jednego z najpopularniejszych mikrokontrolerów. Są to urządzenia z rodziny Atmel AVR: wszystkie wykonane są w technologii THT (elementy w obudowie przewlekanej - DIP), dzięki czemu...


Szeroki wybór mikrokontrolerów z rodziny AVR

W ofercie naszego sklepu znaleźć możecie wiele różnorodnych układów z rodziny AVR firmy Microchip. Jest to rodzina 8-bitowych mikrokontrolerów opartych na harwardzkiej architekturze RISC. Z jednej strony mikrokontrolery te są bardzo proste w implementacji - duża część układów z rodziny AVR potrzebuje jedynie zasilania (5 V lub 3,3 V) do działania. Mikrokontrolery te mają często wbudowany oscylator RC, który pozwala na generowanie przebiegu zegarowego do taktowania rdzenia. Dodatkowo, układy AVR posiadają też wbudowaną pamięć RAM oraz pamięć programu, a także rozmaite, opcjonalne peryferia. Dzięki tak dużemu stopniowi integracji, często do działania urządzenia wystarczy sam mikrokontroler. Mikrokontroler AVR to jeden z najczęściej kupowanych elementów w naszym sklepie.

AVR - Układy dostępne w obudowach do różnych typów montażu

W naszym sklepie dostępne są mikrokontrolery z rodziny AVR firmy Microchip w szerokiej gamie różnych obudów. Dostępne są układy do montażu przewlekanego (THT), idealnie nadające się do wykorzystania np. na płytkach stykowych, jak i prostszych, większych PCB oraz w obudowach do montażu [powierzchniowego (SMD), o często większej ilości wyprowadzeń, ale których montaż jest trochę bardziej skomplikowany z uwagi na mniejsze rozmiary nóżek. Elementy THT mają od 8 do 40 wyprowadzeń, a w obudowach SMD od 8 do 64 nóżek.

Szeroki wybór układów o różnych możliwościach

Rodzina AVR podzielona jest na dwie grupy układów - ATtiny i ATmega. Mikrokontrolery te różnią się ilością peryferiów i pojemnością pamięci programu i RAM. Układy z serii ATtiny pozbawione są na ogół interfejsów, takich jak sprzętowy port szeregowy, posiadają tylko jedno przerwanie i wyposażone są w znacznie mniejszą ilość pamięci RAM i pamięci na program. Z kolei mikrokontrolery ATmega posiadają jeden lub więcej port UART, dwa przerwania (lub więcej) oraz istotnie większą ilość pamięci RAM. Dodatkowo, układy ATtiny mają małą do średniej ilość wyprowadzeń - GPIO - a układy ATmega od średniej do dużej. Układy z obu serii rodziny AVR dostępne są w naszym sklepie.

Różnorodne peryferia w układach AVR

Mikrokontroler składa się z centralnej jednostki przetwarzania - CPU - pamięci RAM, pamięci programu (najczęściej ROM lub Flash, obecnie rzadziej EEPROM) oraz rozbudowanych układów wejścia-wyjścia. W układach z rodziny AVR, jak i innych, podobnych mikrokontrolerach, to szeroki wybór układów peryferyjnych stanowi o ich sile w systemach elektronicznych. Oferowane przez nasz sklep mikrokontrolery AVR wyposażone są w bardzo różnorodny zestaw cyfrowych i analogowych układów wejścia i wyjścia. Oprócz cyfrowych linii I/O ogólnego przeznaczenia (GPIO) w układach AVR znajdziecie także inne cyfrowe interfejsy szeregowe, takie jak UART, I2C czy SPI, a także USB (jako device). Dostępne są także wejścia analogowe - w układ wbudowany jest przetwornik analogowo-cyfrowy (ADC) z multiplekserem wejściowym. Mikrokontrolery te posiadają ponadto wbudowane timery z możliwością generowania przebiegów ze zmiennym wypełnieniem (PWM), liczniki itp.