Kategorie

Silniki DC - prąd stały

Robotyka, komputeryzacja i automatyzacja często wykorzystują także części i układy mechaniczne. Do poprawnej pracy potrzebują jednak silników, które pozwolą im wykonać obrót, ruch lub określoną czynność. W tej kategorii oferujemy Wam silniki DC wysokiej jakości, które posłużą jako motor napędowy w Waszych indywidualnych projektach. Posiadamy zróżnicowane wersje i akcesoria, które pomogą w osiągnięciu zamierzonego celu – zachęcamy do zapoznania się z naszymi propozycjami asortymentu. Jeśli pojawią się jakiekolwiek pytania odnośnie wyboru, to nasi specjaliści chętnie pomogą i odpowiedzą na wszystkie pytania.

Podkategorie


Filtrowanie

Napięcie zasil. od
Napięcie zasil. do
Silnik - pobór prądu
Silnik - przekładnia
Prędkość obrotowa
Moment obrotowy:
Średnica
Długość:
Silnik - śr. wał:
Masa:
Producenci
Silnik - 2x wał:

Produkty na stronie

Produkty na stronie

Silniki prądu stałego – gdzie i jak stosować

Silnik prądu stałego posiada bardzo prosty cel. Jego zadaniem jest zmiana energii elektrycznej, na energię mechaniczną. Oznacza to, że musi wprawić w ruch części mechaniczne (np. koła, siłownik lub wał), wykorzystując do tego źródło energii (np. zasilanie bateryjne, akumulator lub prąd elektryczny z gniazdka).

Jeśli Twoim celem konstruktorskim jest automatyzacja wyposażenia domowego, np. system podnoszenia i opuszczania rolet, który sterowany będzie za pomocą telefonu komórkowego lub czasowego regulatora, to silniki DC, minikomputery Arduino (lub inne), kontrolery i siłowniki są niezbędne do poprawnego funkcjonowania całego projektu. Jest to naturalnie jedynie przykład, a zastosowań każdy może znaleźć o wiele więcej (nawet w okół siebie) – np. w automatyce bram, gdzie ruchome elementy muszą zostać aktywowane podczas chęci otworzenia lub zamknięcia obiektu.

Jaki model silnika DC najlepiej wybrać?

Dysponujemy zarówno prostymi modelami standardowych silników DC, jak i produktami wykorzystującymi dodatkowe moduły lub funkcjonalności, np. posiadające dodatkową przekładnię lub kompatybilność z kołami do robotów i łazików. Warto zwrócić uwagę także na indywidualne parametry silników, do których należą m.in.: napięcie, pobór prądu, moment obrotowy, średnica, długość, prędkość obrotowa, masa i wiele innych.

W Botland.com.pl znajdziecie ogromną ilość zróżnicowanych części mechanicznych, dzięki którym Wasze konstrukcje będą charakteryzować się poprawioną wydajnością i płynnością pracy. Oferujemy m.in. siłowniki liniowe, koła, pompy, serwomechanizmy, napędy tunelowe i niezbędne elementy montażowe.